עבור רבים, מחלה בחופשה היא סיוט מוחלט שהורס את כל החוויה, אך למרבה המזל, המחלה השכיחה ביותר בחופשה היא בדרך כלל קלקול קיבה זמני. ליעדים מסוימים יש סיכון גבוה יותר לחלות בהם מאשר ממקומות מאחרים. זו הסיבה שמגזין פורבס ערך דירוג של הערים בהן נופשים נוטים לחלות בהן הכי הרבה.

כדי לקבוע אילו יעדי טיול באירופה צפויים במיוחד לגרום לנופשים לחלות, המגזין סרק בפורומי טיולים פופולריים וחיפש ביותר מ-2.4 מיליון פוסטים אחר מילות מפתח כגון "סלמונלה", "גסטרואנטריטיס", "אי-קולי" ו"הרעלת מזון". לאחר מכן הושוו יעדי הנסיעה הנפוצים ביותר לנתונים אחרים, כולל חיסונים מומלצים, הסיכון למלריה וההמלצה להימנע ממי ברז מקומיים. כל יעד נסיעה זכה לציון  מ-0 עד 100, על סמך הדירוג שלו בכל קטגוריה. ציון גבוה יותר פירושו סיכון גבוה יותר לתיירים לחלות בחופשה.

בנידורם, ספרד

עם החופים הרחבים והטיסות הזולות, בנידורם בספרד מושכת אליה יותר ממיליון תיירים מדי שנה. עבור אירופאים רבים עיירת החוף היא יעד הטיול האולטימטיבי. עם זאת, 4.5 אחוז מהמטיילים בפורומי טיולים מתלוננים על הרעלת מזון ומחלות אחרות שנדבקו בהן בזמן שהות ביעד המסיבות. ייתכן שהדבר נובע גם מהעובדה שבבנידורם רבים מהתיירים הצעירים לנים באכסניות, כלומר אנשים רבים מתכנסים בחלל קטן.

בנידורם ספרד (צילום: Serjunco, shutterstock)
תיירים רבים חוזרים מכאן חולים. בנידורם, ספרד | צילום: Serjunco, shutterstock

לונדון, אנגליה

העיר בה מתגוררת משפחת המלוכה הבריטית ובה תוכלו להתפעל מנקודות ציון מהמפורסמות בעולם כמו הביג בן והגלגל הענק, היא אחד מיעדי הטיול הפופולריים ביותר באירופה. יחד עם זאת, היא גם העיר השנייה בשכיחותה בה נופשים חולים. למרות חוקי היגיינת המזון המחמירים של לונדון ומי השתייה הנקיים, 4,211 מתוך יותר מ-150,000 פוסטים של מטיילים דיווחו כי חלו בזמן שביקרו בבירה הבריטית.

סאני ביץ', בולגריה

עם חוף חולי באורך חמישה קילומטרים ובמקומות מסוימים ברוחב 100 מטר, סאני ביץ' בים השחור הוא אחד מיעדי הנופש היפים והפופולריים ביותר בבולגריה.  עם זאת, כמעט 3 אחוזים מהגולשים דיווחו על מחלות בלתי צפויות במהלך ביקור בביקורות שלהם בפורומי טיולים. בנוסף, יש להימנע ממי הברז שם ומומלץ לבחון את רשימת החיסונים כולל טטנוס וצהבת A ו-B.

סאני ביץ' בולגריה (צילום: Petia_is, shutterstock)
גם פה תיירים נדבקים במגוון של מחלות. סאני ביץ', בולגריה | צילום: Petia_is, shutterstock

10 הערים המובילות באירופה בהן תיירים חולים לעתים קרובות:

  1. בנידורם, ספרד
  2. לונדון, אנגליה
  3. סאני ביץ', בולגריה
  4. פריז, צרפת
  5. טנריף, ספרד
  6. מנורקה, ספרד
  7. מיורקה, ספרד
  8. רומא, איטליה
  9. זקינתוס, יוון
  10. מיקונוס, יוון