יש תחושה כשמגיעים לחוץ לארץ שאיכשהו אנחנו יותר עשירים ויותר רזים ממה שאנחנו באמת, אולם המציאות היא כבר משהו אחר לחלוטין. בעוד גברים אמורים לצרוך 2,500 קלוריות ביום בהתאם למשקלם, ונשים אמורות לצרוך בממוצע 2,000 קלוריות, מחקר חדש גילה שבעת נסיעה בחו"ל נופשים צורכים כמות כפולה מכך - ביממה הראשונה של הטיול שלהם.

המחקר שנערך על ידי האתר CheapHolidayLand.com בחן קבוצה של נופשים בריטים בנוגע להרגלי צריכת המזון שלהם בזמן שהם בנופש. המחקר מצא שביום הראשון לנסיעה שלהם רובם צורכים משקאות ומזון בסך של 5745 קלוריות, מה שהיה יכול להספיק להם לרוץ יותר משני מרתונים. המשתתפים סיפרו שהיום שלהם מתחיל בקורנפלקס עשיר, ארוחת בוקר מלאה, כוס מיץ תפוזים או קפה או תה שכבר מסתכמים ב- 1,117 קלוריות. אחרי ארוחת הבוקר רבים עברו לצריכת משקאות אלכוהוליות שהוסיפו עוד 240 קלוריות לצריכה היומית שלהם. בארוחת הצהריים רוב המשתתפים הודו שהם מעדיפים ארוחה מבושלת אבל לא מסתפקים בארוחה ומקנחים בשלל מתוקים.

אפילו לג'וליה רוברטס זה קורה:

הצריכה האלכוהולית לבדה - 1418 קלוריות

הבעיה העיקרית נבעה מנופשים של הכל כלול בהם ניתן לשתות ולזלול מתי שרוצים וכמה שרוצים ולטענת המשתתפים במחקר, רובם נפלו בפח הזה. ארוחת הערב גם היא הייתה מלאה במיוחד והנופשים צרכו בה לא פחות מאשר 2,000 קלוריות. 1418 הייתה הצריכה האלכוהולית בלבד, שהגדילה את מספר הקלוריות באופן משמעותי.

אדם אחד שהשתתף במחקר סיפר על פי הדיילי מייל ש"אני עושה את אותן הטעויות בכל פעם שאני יוצא לחופשה של הכל כלול. אני משלה את עצמי לחשוב שהכל חינם כשלמעשה אני שילמתי עבור זה, ומשום שאני חושב שזה חינם אני מאביס את עצמי בהכל מתה ועד קפה ודרך ג'ין וטוניק".

משתתף אחר הוסיף ש"אני תמיד לא מבין למה חזרתי מהחופשה בעודף של 6 קילו אחרי חופשות של הכל כלול. אז אני מפסיק לאכול את כל מה שאכלתי והמשקל מתחיל לרדת. אני באמת לא יודע איך אני יכול לאכול כל כך הרבה כשאני בחו"ל. אני אף פעם לא מאביס את עצמי כך כשאני בבית". דובר מטעם חברת  CheapHolidayLand.com הוסיף ש"זה מדהים לחשוב כמה אנחנו זוללים בנופשים שבהם הכל כלול. לרוב אנשים יזללו ביום הראשון ואז ישלטו בעצמם ביתר החופשה".

עוד ב-mako חופש: