המוני ישראלים יצאו לטייל בחג הפסח, וקבוצת ישראלים שטיילו ליד ערד גילו להפתעתם באמצע המסלול שרידים של טיל איראני ששוגר במסגרת המתקפה הנרחבת בשבת שעברה. נציין שמדובר ככל הנראה בשבר של טיל שיורט - ושרידים נוספים אותרו זמן קצר אחרי המטח בתוך שטח העיר.

גורמים בפיקוד העורף ובמשטרה אישרו ל-N12 שהאירוע מוכר ומטופל. הרשויות צפויות לפנות את שרידיו של הטיל בימים הקרובים, והוא לא היווה סכנה למטיילים שראו אותו.

אחרי המטח הכבד לישראל, התגלה במרכז ים המלח טיל נוסף - ככל הנראה מאותו דגם שהתגלה הלילה בערד. מדובר על טיל עם ראש נפץ במשקל של כ-450 ק"ג. צה"ל הזמין כלי תקשורת מישראל ומהעולם כדי לתעד אותו. סגן ע' מהיחידה שמזכה את הטילים, סיפר: "בראש הקרב נמצאים בערך 400 ק"ג של חומר נפץ, זה מה שניתן להעריך על פי בורות הפיצוץ".

טיל בליסטי שנורה מאיראן בשבת ונפל בים המלח (צילום: n12)
טיל בליסטי שנורה מאיראן בשבת ונפל בים המלח | צילום: n12

"אנחנו לומדים מה החלקים המסוכנים, איך לנטרל אותם כי למזער את הסיכון ואיך לעבוד איתם וזה מה שנעשה בשטח. לאחר מכן זה מגיע למכון לפירוק תחמושות, שם עושים דברים שאי אפשר לעשות בשטח". עוד הוסיף סגן ע': "הופתעתי לפגוש את הטיל בפעם הראשונה פנים-אל-פנים", המשיך סגן ע'. "הפעם האחרונה שנורו טילים בליסטיים לישראל הייתה במלחמת המפרץ. ידעתי מול מה אני מתמודד, אנחנו מכירים את התחמושת ויודעים איך להתמודד איתה".