רעידת אדמה בעוצמה 7.5 הורגשה הבוקר (רביעי) בטייוואן (שעון מקומי), כך דווח ברויטרס. על פי דיווחים, עד כה ידוע על אדם אחד שנהרג ועוד יותר מ-50 שנפצעו ברעידת האדמה. החשמל ברחבי הבירה טאייפיי נפל ומבנים קרסו - קיים חשש ללכודים. במקביל, פורסמה אזהרת צונאמי בדרום מערב יפן ובפיליפינים - שהוסרה לאחר שעות בודדות. מדובר ברעש האדמה החזק ביותר באזור מזה 25 שנים.

מתיעודים שמתפרסמים ברשתות החברתיות, ניתן לראות את רגעי הרעידה העוצמתית שפקדה את האזור. באחד התיעודים, נראה בניין נוטה הצידה לקראת קריסה - כשנזק רב נגרם מסביב. בתיעודים נוספים, נראים כלי רכב רבים בכבישים כשעמודי התאורה שמסביבם רועדים מצד לצד, בעוד שבתיעוד אחר נראית מפולת סלעים שככל הנראה התרחשה בעקבות רעידת האדמה העוצמתית.

לפי דיווח בבלומברג, ענקית השבבים הטייוואנית TSMC מפנה את קווי הייצור שלה מהמקום בעקבות רעש האדמה. מהחברה נמסר כי מערכות הבטיחות פועלות כרגיל, וכדי להבטיח את בטיחותם של אנשי הצוות - פונו כמה מהמפעלים לפי נוהל החברה. חברת החשמל הטייוואנית TAIPOWER מסרה כי יותר מ-87,000 בתים במדינה מנותקים מחשמל.

רעידת האדמה פגעה בשעה 07:58 בבוקר (שעון מקומי) בעומק של 15.5 ק"מ ליד החוף המזרחי של טייוואן, לפי מנהל מזג האוויר המרכזי. זו הייתה רעידת האדמה החזקה ביותר שפקדה את האי זה 25 שנים, כך עדכנו בכלי תקשורת במדינה.