ארבעה ישראלים שהגיעו הלילה (בין רביעי לחמישי) לחופשה בזנזיבר שבטנזניה גורשו מהמלון באמצע הלילה על ידי המנהל. "היה לו מראה של טירוף בעיניים, הוא צרח עלינו לעוף, היינו מבוהלים", סיפר אחד מהם.

התקרית התרחשה במלון canary nugwi hotel. הארבעה, עומרי ושלוש חברות שלו, הגיעו ב-01:00 בלילה למלון שהזמינו מראש. בכניסה הם הבחינו ברכב גדול עם סטיקרים שעליהם נכתב "לשחרר את פלסטין". הרכב עורר בהם חשש והם ביקשו לברר את העניין עם פקיד הקבלה, שהשיב שהרכב שייך למנהל.

פרו פלסטיני, מנהל מלון בזנזיבר
"חוויה מבעיתה". רכבו של המנהל בכניסה למלון

"זה הדליק לנו נורה אדומה והרגשה לא נוחה", סיפר עומרי ל-N12, "זה לא מה שאתה רוצה לראות כשאתה מגיע לחופשה". הארבעה שוחחו עם פקיד הקבלה ואמרו לו שבתור ישראלים הם מרגישים לא בנוח עם זה. "הפקיד אמר שאין לנו מה לדאוג, שבטוח שם ובבוקר הרכב הזה כבר לא יהיה שם", הוסיף עומרי.

בשל השעה המאוחרת החליטו הארבעה להישאר ועזוב למלון אחר בבוקר. "הודענו לפקיד שנרצה החזר מלא על ההזמנה והוא הלך לקרוא למנהל", שחזר עומרי. "ברגע שאמרתי למנהל שאנחנו ישראלים, נהיה לו מראה של טירוף בעיניים. הוא צרח עלינו לעוף מהמלון שלו, מהפקידים הוא ביקש שיוציאו אותנו כי הוא לא רוצה אותנו שם. אפילו לא הרשה לנו לקחת את הדברים מהחדר".

פרו פלסטיני, מנהל מלון בזנזיבר
"לא מה שאתה רוצה לראות כשאתה מגיע לחופשה". הרכב בכניסה למלון

לדברי עומרי, "הייתה לו חזות ערבית והבנתי מהעובדים שהוא מצרי. היינו מבוהלים, זו חוויה מבעיתה". אחרי שגורשו עברו הארבעה לבית מלון אחר. "רצינו להזהיר ישראלים נוספים שלא יבואו למלון הזה", ציין עומרי, שהוסיף שקיבלו החזר חלקי בלבד. "המקרה הזה לא מייצג את זנזיבר, פה כל התושבים ממש מקסימים וניסו לעזור לנו".