אחד היעדים האהובים על הישראלים נפתח לפני כמה שבועות וכבר עומד להיסגר - תאילנד נמצאת על סף סגר וסגירת המדינה בפני תיירים זרים. השלטונות כבר נקטו בשורה של הגבלות במטרה לבלום את התחלואה, כך הטיסות הפנימיות בין בנגקוק לפוקט וקוסמוי הופסקו לחלוטין, חל איסור על רחצה בבריכות, הפאבים נסגרו, נאסר על מכירת אלכוהול, חדרי הכושר נסגרו ונאסרה פעילות ספורטיבית במתחמים סגורים.

"התחלואה בתאילנד שוברת שיאים והשלטונות על סף ייאוש. סגר זה עניין של ימים", טוען ישראלי המתגורר בבנגקוק מזה שנים רבות. "הטיסות הפנימיות הופסקו ושדה התעופה בבנגקוק בקצב הזה ייסגר. פה כבר התחיל מזמן הגל הרביעי".

תאילנד מתחילה לחזור לשגרה  (צילום: שמעון ניסים סימון, mako חופש)
הרחובות מתמלאים והמסעדות נפתחות | צילום: שמעון ניסים סימון, mako חופש

רק לאחרונה נפתח קו הטיסה מתל אביב לפוקט, אבל מעט מאוד ישראלים טסו לשם בגלל החשש לחלות בקורונה. המטוסים ברובם לא היו מלאים.

נכון להיום בתאילנד כ-18 אלף איש בממוצע נדבקים מידי יום בנגיף הקורונה, 110 מתים מדי יום, והמספרים רק הולכים ועולים. מדובר בעלייה של מאות אחוזים לעומת החודשים האחרונים. אתמול נשבר שיא המתים ביממה עם 178 איש, מכה קשה למדינה שכל הכנסותיה כמעט מבוססות על ענף התיירות.

"השלטונות בתאילנד מבינים שעשו טעות כשמיהרו לפתוח את המדינה בפני תיירים והסירו את כל המגבלות", אומרים ישראלים המתגוררים בתאילנד שנים רבות, "הייתה שאננות רבה, לא דאגו להבאת חיסונים והיו מחדלים רבים שגרמו לשיא במספר החולים והמתים מקורונה".

למרות המצב בתאילנד, בישראל היא לא מסווגת כאחת מהמדינות עם סיכון מירבי או עם אזהרה חמורה. על פי דו"ח משרד הבריאות, המדינה ממנה חזרו הכי הרבה חולים בעשרת הימים האחרונים היא עדיין טורקיה עם 51 חולים ולאחריה בולגריה עם 34. את העשיריה הראשונה מאיישות גם ארה"ב עם 15 חולים, גאורגיה עם 12, צרפת עם 13 ואוקראינה עם 8 חולים מאומתים.

הרשימה המלאה:

טורקיה - 51

בולגריה - 34

יוון - 26

ארה"ב - 15

גאורגיה - 12

אוקראינה - 8

קפריסין - 6

רומניה - 5

הולנד - 4

בריטניה - 4

ירדן - 3

ספרד - 2

מונטנגרו - 2

פולין - 2

טנזניה - 2

אוסטריה - 2

גרמניה - 2

שוויץ - 2