אמש (בין שני לשלישי) נרצח איש עסקים ישראלי באלכסנדריה שבצפון מצרים. ארגון מצרי מקומי קיבל אחריות לרצח. איש העסקים התגורר ככל הנראה באלכסנדריה, ונכנס למדינה באמצעות דרכון קנדי. במשרד החוץ הודיעו כי הם מטפלים באירוע ומבררים את פרטיו. 

דוברות משרד החוץ מסרה כי נכון לשלב זה ניתן לאשר כי "הנרצח היה איש עסקים בעל אזרחות קנדית-ישראלית שהיה בעל עסק במצרים. שגרירות ישראל בקהיר בקשר עם הרשויות המצריות, אשר חוקרות את נסיבות המקרה".

אתמול בערב התרחש אירוע נוסף נגד ישראלים, ביוון. במהלכו שני צעירים ממרכז הארץ הותקפו במרכז אתונה לאחר שמקומי הבחין שהם ישראלים. "לא האמנתי שדבר כזה יכול להתרחש במקום כל כך מרכזי. כולם ראו את זה ובחרו להתעלם - אף אחד לא עזר לנו", סיפר אחד מהם. התקרית התרחשה בסביבת מלון בראון שבכיכר אומוניה בעיר. משרד החוץ מסר כי: "המשטרה המקומית מטפלת באירוע ומפזרת את המפגינים, האירוע בשלבי סיום. לא ידוע על ישראלים שנפגעו".

באירוע נוסף שהתרחש בחודש אוקטובר 2023, נרצחו שני ישראלים ליד אתר עמוד הניצחון הרומי באלכסנדריה. באותו פיגוע שוטר מצרי ירה לעבר קבוצת מטיילים מישראל - הרג שניים מהם במקום, ופצע אחד. השוטר שירה לעבר הישראלים היה חלק מצוות האבטחה של האתר.