שיירת ג'יפים מתפתלת במרחבי האינסוף של מדבר גובי, אי שם במעמקי מונגוליה התיכונה. תרצו השמיים הכי כחולים שתראו בחיים שלכן, תרצו – המקום הכי רחוק שיצא לכן להגיע אליו וללא ספק אחד האזורים הפחות מתויירים בעולם: מרחבים אינסופיים, דיונות שלא נגמרות, אגמים נסתרים, מנזרים חבויים, פני נוודים צרובים מהשמש. וממש לכאן, שיירת הג'יפים של מאגמה צ'לאנג' עתידה להגיע בקיץ הקרוב.

מונגוליה התיכונה

מונגוליה התיכונה היא אתגר של ממש לחובבי מסעות. היא כוללת טבע פראי וחוויה אמיתית של גילוי עולם. אין כאן "אטרקציות" לתיירים כמו רפטינג, אומגה, או ריקודי פולקלור.

מונגוליה התיכונה (צילום: איה בן עזרי)
אתגר של ממש לחובבי מסעות | צילום: איה בן עזרי

יש כאן חבל ארץ שונה, לא מוכר ולא מתויר, יש כאן מגוון עצום של נופים משתנים, שווקים צבעוניים, עדרי סוסים שדוהרים אל האופק ובעיקר, יש כאן "להיות". אמיתי וחזק בבטן.

מונגוליה התיכונה (צילום: זהר שפק)
מדבר גובי העצום בגודלו | צילום: זהר שפק

מדובר באיזור אוטונומי בצפון סין, החולש על  שטח של כ-12% מגודלה של סין ובו "רק" 24 מיליון נפש. למה התיכונה? כי יחסית למונגוליה החיצונית, הריבונית, הגובלת עם רוסיה, השטח הזה של מונגוליה, המסופח לסין, הוא פנימי.

מי הבעלים של המקום? שאלה טובה. את סיפורי גינג'ס חאן, השליט האכזר של מונגוליה בימי הביניים, ואת כיבושי העולם שהוא הוביל- אנחנו מכירים. אבל האימפריה המונגולית ירדה מגדולתה, הסינים כבשו את האזור, שבמשך שנים החליף שליטים עד לתום מלחמת העולם השנייה- בה הפך סופית לישות אוטונומית בתוך סין.

כיום, רק 17% מתושבי מונגוליה התיכונה הם מונגולים "מקוריים"  והשפה השלטת בשטח היא סינית  אבל מי שנוסע בערבות הפתוחות של האזור או במדבר גובי העצום בגודלו - יודע שרק אלוהים הוא הבעלים של המקום, שום כיבושים ושום אימפריה.

מונגוליה התיכונה (צילום: Shutterstock)
מסע שיחלוף בערבות הרחבות | צילום: Shutterstock

מונגוליה התיכונה (צילום: Shutterstock)
חבל ארץ שמאד מורכב לטייל בו לבד | צילום: Shutterstock

מונגוליה התיכונה (צילום: אילה גנוניאן)
מסע קסום | צילום: אילה גנוניאן

רוצה להכיר את מונגוליה התיכונה מקרוב? הירשמי עכשיו למאגמה צ'אלנג'