ענבי טלי (צילום: ניצן אשוח-שאול )
מכינים תירוש בדרך המסורתית | צילום: ניצן אשוח-שאול
לא הספקתם לתכנן את הסופ"ש? אתר רומפר ואפליקציית רומפר מסדרים לכם את השבת וממליצים על הבילויים הכי שווים – מצפון ועד דרום

קוטפים וטועמים: בציר בכרמים של ענבי טלי

נשארים בארץ? דמיינו שאתם בצרפת או בטוסקנה, אם כי למעשה תהיו בחבל לכיש היפהפה. נוסעים בכרמים, קוטפים ענבים לקחת הביתה, ומכינים תירוש בדרך המסורתית (כן, דורכים על הענבים בגת. אבל אל תדאגו - לא על הענבים שקטפתם בעצמכם).

מתי: שישי ושבת החל מ-10:00, יש לתאם מראש בטלפון 050-5694674
כמה: 30 שקל למשתתף מעל גיל שנתיים
איפה: מושב לכיש

לומדים ומשוטטים: מוזיאון הטבע בירושלים

מוזיאון הטבע בירושלים הוא מוזיאון קטן ונוסטלגי שילדים מאוד אוהבים. רונית לקחה את הילד ומדווחת: "מזכיר לי ימים רחוקים, לא חושבת שהמקום השתנה מאז ילדותי: מבנה ישן, בחוץ גינה עם שני פסלי דינוזאורים. במוזיאון תערוכת פוחלצים מרשימים ודינוזאורים, בילוי נעים וקריר עם קטנים, לשלב עם שוטטות במושבה הגרמנית".

מתי: שבת 10:00-14:00
כמה: 12 שקלים לילד, 15 למבוגר
איפה: רחוב מוהליבר 6, ירושלים

מתבוננים ויוצרים: תערוכת צעצועים ביפו

תערוכה חדשה ויפהפייה של צעצועים מכל מיני סוגים - מחומרים ממוחזרים (אפילו מכפכפים), יצירות אומנות, וסדנאות יצירת צעצועים בהדרכת אמנים ומדריכים מקצועיים.

מתי: ערב חג סגור, חג 10:00-20:00, שישי 10:00-14:00, שבת 10:00-18:00.
כמה: חינם עד גיל 3, 35 שקל לילד ולתושבי תל אביב יפו, 40 שקל למבוגר. קבוצות של 4 אנשים ומעלה ישלמו 30 שקל לאדם. מחיר הכניסה כולל בובת מריונטה להרכבה וצביעה עצמית לכל ילד.
איפה: מוזיאון יפו העתיקה, רח' טיילת מפרץ שלמה 10, יפו.

תערוכת הצעצעוים (צילום: פיליפ פלופ)
צעצועים מכל מיני סוגים. תערוכת הצעצועים ביפו | צילום: פיליפ פלופ

מטיילים ומתקררים: פארק אתגרים באשדוד

שילוב של טיול לדרום עם פארק מים חוויתי לילדים בכל הגילאים בקצה המזרחי של נחל לכיש, ובתוך טיילת ירוקה ואוירה פסטורלית. ירון ממליץ: "היינו עם כל הילדים וגם אחיינים וההתלהבות הייתה גורפת, ויפה שלא גובים מחיר מלא למבוגרים כמו בפארקים אחרים".

מתי: שבת 10:00-17:00
כמה: ילד 2-15 - 50 שקלים, מבוגר 15 שקלים
איפה: שדרות הרצל, אשדוד

הרפתקה בשמורה: יום הנשר הבינלאומי בחי בר כרמל

הנשר המקראי מצוי בסכנת הכחדה וזה היום בו אתם יכולים להציל אותו. כלומר, לא להציל אותו אלא לתת לילדים לסמן ולשחרר נשרים, וגם סתם לעשות סדנאות יצירה ואיפור בסימן נשרים. השמורה עצמה מוצלחת מאוד, כפי שנעמה מציינת: "החי בר בכרמל הוא קצת יותר הרפתקני מגן חיות ודורש הליכה, אבל הוכתר כהצלחה. פתוח רק בשבתות ובחגים, וממש כדאי להגיע לסיורים המודרכים (יש ב-10, 12 ו-14). יש סיכוי טוב לראות חיות - איילים, עיזי בר, נשרים".

מתי: שבת 10:00-15:00
כמה: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם עד גיל 5, ילדים 10 שקלים, מבוגרים 22 שקלים.
איפה: חי-בר כרמל

>> גרושים פלוס 2, או: כך שרדנו טיול משפחתי בצפון