החופש הגדול בעיצומו וכמו כולם, גם אלי אילדיס יוצא לטייל בצפון ועל הדרך מספק לנו טיפים שיהפכו את הנסיעה שלכם להרבה יותר אפקטיבית ומהנה. אז הטיפ הראשון הוא לדאוג להכין הכל מראש וזאת כדי לא היתקע באמצע הטיול. "מים, נעלי ספורט ובגד ים, משקפי שמש ומנוי לכביש 6 חוצה צפון שמקצר לי את הנסיעה".

אילדיס מדגיש שחשוב לשים לב ולא להתבלבל - כביש 6 חוצה צפון, הוא כביש נפרד, עם מנוי נפרד מזה של כביש 6 הרגיל. מכאן שגם אם יש לכם מנוי לכביש 6, הוא לא כולל את כביש 6 חוצה צפון. "יש אנשים שלא יודעים, לא מצטרפים למינוי, ומשלמים יותר. לא חבל?".

ניחוחות וטעמים נפלאים

אז אחרי הטיפ החשוב, התחנה הראשונה של אילדיס היא מקום של ניחוחות וטעמים נפלאים: ברוכים הבאים אל חוות התבלינים של בית לחם הגלילית.

"אפשר למצוא שם לא פחות מ-700 סוגי תבלינים, צמחי מרפא, חליטות מיוחדות ועוד שפע בלתי נגמר מכל טוב הארץ. בחווה מחכה לי אבי ציטרשפילר ,שממשיך לגדל את התבלינים בשיטות מסורתית מיוחדות, שעוברת מדור לדור במשפחת ציטרשפילר, כבר יותר מ-50 שנה". 

טבילה מרעננת במעין עין הסוסים

אחרי שטעמנו והרחנו, אילדיס ממשיך ליעד הבא כשהמטרה היא לנשום קצת טבע: טבילה מרעננת במעין עין הסוסים. "אין כמו לשבת בצל הקריר עם הרגליים במעין צונן בקיץ הישראלי, עם איזה תה נפלא וטעים מהצמחים שקיבלתי בחוות התבלינים.

הבריכה אליה המים מוזרמים בנויה בחלקה מחומה שנבנתה עוד בתקופה הרומית. מי שרוצה עוד קצת היסטוריה, יכול לקפוץ לטחנת הנזירים, שנמצאת ממש כמה דקות מהמעיין. שהילדים ילמדו קצת היסטוריה, מה היה פה פעם".

אז אחרי יום ארוך, מרחיב נפש ודעת, אילדיס בדרך הביתה על 6 חוצה צפון, והפעם- דרומה. "שיהיו לכולכם טיולים נעימים, מהנים, מעשירים ובטוחים".