הקורונה עוד כאן, מעבר לים עדיין מסוכן וממילא לנתב"ג אף אחד לא ממש רוצה שנגיע. לכן, עדיף להתמקד בחופשה בישראל. ארצנו היפה מציעה אין ספור אפשרויות, כאשר הצפון הוא יעד פסטורלי שתמיד מרגש אותנו במיוחד.

אז רגע לפני שאתם אורזים את כל המשפחה, נכנסים לאוטו ומתכננים את הנסיעה אל צפון הארץ בכבישי ישראל, יש משהו חשוב שאתם צריכים לזכור: יש כביש 6 – ויש כביש 6 חוצה צפון. מדובר בשני מקטעים נפרדים, כך שגם אם כבר יש לכם מינוי לכביש 6 – הוא לא כולל את הנסיעה בכביש 6 חוצה צפון.

אבל אל דאגה, הפתרון פשוט: אם אתם נוסעים דרך יקנעם לצפון, כדאי שתירשמו ל-6 חוצה צפון, וכך בכל פעם שתעברו בו, תשלמו מחיר מופחת ולא תיגררו לקנסות מיותרים. הרישום רלוונטי גם אם אתם לא גרים באזור אלא רק משתמשים במקטע הצפוני (יקנעם-סומך) פעם או פעמיים בשנה.

יש לכם רכב? כדאי לכם להירשם

כביש מספר 6 חוצה את הארץ מצפון ועד דרום, הוא כולל מקטעים נפרדים ומתנהל על פי מודל של כביש אגרה בתשלום. עם זאת, כביש 6 חוצה צפון נפרד מכביש 6 הרגיל: הוא מנוהל על ידי חברה אחרת, משלמים על הנסיעה בנפרד והרישום אליו מופרד.

"אני ממליץ לכל בעלי הרכבים לבצע רישום ל-6 חוצה צפון", אומר שי לינדנר, מנכ"ל 6 חוצה צפון, ומסביר שיש לכך מספר סיבות: "גם משלמים פחות, גם מגיעים מהר ונהנים מנסיעה חלקה ללא פקקים ורמזורים וגם נמנעים מהוצאות מיותרות".

"דווקא בגלל שהסכום נמוך, אנשים שוכחים לשלם אותו"

"הניסיון שלנו בגבייה מגלה שדווקא בגלל המחיר הנמוך אשר עומד על פחות מ-5 שקלים בלבד למקטע של כביש 6 חוצה צפון, לעיתים, אנשים מקבלים את דרישת התשלום בדואר ולא מייחסים לה חשיבות", מסביר לינדנר. "קורה שהם שוכחים לשלם ואז החוב צובר הוצאות נוספות, הטיפול מסתבך ולעיתים הוא אף עלול להגיע להוצאה לפועל. הפתרון לזה פשוט: נרשמים באתר לגמרי בחינם ומונעים התעסקות לא נעימה, תוך כדי שחוסכים בהוצאות", מסכם המנכ"ל. 

ילדים וכלב ברכב (צילום:  LightField Studios, Shutterstock)
"גם משלמים פחות, גם מגיעים מהר וגם נהנים מנסיעה חלקה ללא פקקים ורמזורים" | צילום: LightField Studios, Shutterstock

הדרך המהירה לחופשה הבאה שלכם

מבחינה גיאוגרפית, כביש 6 חוצה צפון כולל את מקטע יקנעם (בין מחלף יקנעם למחלף תל קשיש) ואת מקטע סומך (שמחבר בין מחלף העמקים למחלף סומך). המקטע באורך 22 ק"מ לכל כיוון, 3 מנהרות באורך 5 ק"מ ובעיקר חווית נסיעה משודרגת ללא רמזורים.

מחירי הנסיעה קבועים אך משתנים בהתאם לסוג הרכב, יום ושעת הנסיעה וכמות המקטעים שבהם נוסעים. מלבד עלות הנסיעה בכביש, בעלי רכבים שאינם רשומים משלמים עמלת גביה בסך 1.19 שקלים לכל נסיעה, וכפי שכבר הבנו, לקוחות מזדמנים לא רק משלמים יותר אלא אף עלולים להגיע למצב של צבירת חובות.

איך נרשמים?

בשביל לחסוך בעלויות על כביש 6 חוצה צפון ולקבל חשבונית ישירות למייל, צריך להירשם לשירות מראש. ההרשמה מתבצעת תוך מסירת פרטי כרטיסי אשראי בצורה מאובטחת ונוחה, מכל מכשיר וללא צורך בידע טכני מורכב. בנוסף, הרישום לא מצריך כל התקן פיזי ברכב והזיהוי מתבצע באמצעות צילום לוחית הרישוי בלבד. אה, והחלק הטוב ביותר: הרישום הוא בחינם וללא עלות חודשית קבועה. את החיוב תקבלו בהתאם לשימוש בלבד, כלומר 'נסעת שילמת'.

לסיום, אם תירשמו כבר עכשיו, תוכלו לנסוע צפונה גם בהתראה ספונטנית, להפסיק להיות מודאגים מהשאלה למי משלמים ומתי ועל הדרך לחסוך זמן וכסף. עם תנאים כאלה, מי בכלל צריך את חו"ל? נסיעה טובה!