טיול בבקעת ים המלח: נחל סלבדורה
שורשים סבוכים. נחל סלבדורה | צילום: ערן גל-אור

נחל סלבדורה הוא נחל קצר וקסום, שקיבל את שמו מעץ הסלבדורה הפרסי שצומח בקצהו. המסלול עובר דרך קניון צר ומפלים יבשים ומגיע אל העץ הגדול והמרשים, שמעיין קטן נובע מבין שורשיו הסבוכים.

איך מגיעים: בכביש בקעת ים המלח (כביש 90) נוסעים דרומה. חולפים על פני מחסום מצוקי דרגות ועל פני הכניסה לקיבוץ מצפה-שלם. כ-4 קילומטר אחרי הפנייה למצפה-שלם, בין סימון הקילומטר ה-251 וה-250, פונים ימינה וחונים את הרכבים בחניון העפר שבצד הכביש.

כניסה: ללא תשלום.
אורך המסלול: 2 קילומטר.
כמה זמן: כשעה וחצי – שעתיים.
מפת סימון שבילים: מספר 8 – צפון מדבר יהודה וים המלח.

המסלול
מרחבת העפר בה חנינו, נצא למסלול מעגלי בנחל סלבדורה. נחצה את הכביש ונפנה שמאלה תוך כדי שנחפש את סימון השביל הירוק שיורד מתחת למפלס הכביש. נכנס לפתח מנהרה החוצה את הכביש וכשנגיע לצדה השני נמצא את עצמנו בערוץ נחל סלבדורה. נגיע לסדרת מפלים יבשים ונתחיל לעלות ביניהם יחד עם השביל הירוק.

לאחר כ-20-15 דקות מתרחב ערוץ הנחל, ואנחנו נתחיל לעלות בשביל הירוק והפעם בין גושי סלע גדולים. לאחר כ-300 מטר של עלייה (כ-10 דקות הליכה) נגיע למשטח סלע רחב ולמפגש עם שביל כחול. נמשיך בשביל הירוק ולאחר עוד כ-10 דקות נגיע אל עץ הסלבדורה הפרסי שבקצה הנחל.

טיול בבקעת ים המלח: הנוף מנחל סלבדורה
תחת שמי ים המלח. סלבדורה | צילום: ערן גל-אור

מכאן נרד חזרה בין הסלעים, כשמולנו נוף ים המלח, אל המפגש עם השביל הכחול, נפנה ימינה בשביל הכחול, ולאחר כ-15 דקות נגיע אל רחבת העפר.

המלצה: ניתן לעשות פיקניק על חוף ים המלח או בחניון נחל דוד. בנוסף, ניתן לנצל את הביקור כדי לטבול בבריכות החמות על חוף ים המלח.

למידע מפורט על המסלול : באתר ובסדרות הספרים מסלולים > להתאהב בארץ מחדש

>>מסלולי טיול נוספים בארץ