אטרקציות לילדים: הרכבל בצוק מנרה
הרכבל הכי ארוך בארץ: צוק מנרה

שמונה דקות שבהן אתם מטפסים באיטיות ובתלילות לגובה של 740 מטרים ולאורך של כמעט שני קילומטרים. לא, לא מדובר באימון כושר רצחני, אלא בישיבה נינוחה ברכבל הארוך בארץ, המטפס אל מרומי צוק מנרה. מכאן הכול פתוח, גם לחובבי אדרנלין וגם לעצלנים כרוניים.

עושים: אתר צוק מנרה, סמוך לקריית שמונה, מציע מגוון גדול למדי של פעילויות משפחתיות, בהן עלייה ברכבל הארוך ביותר בארץ, עם אופציה לעצירה בשלוש תחנות שונות המציעות פעילויות שונות. התחנה הראשונה כוללת מגלשת הרים אקסטרים, היורדת מטה במהירות של עד 40 קמ"ש (מגיל 3 ומעלה), וגם
טרמפולינת בנג'י, שאיתה תוכלו לרחף עד לגובה של שמונה מטרים (מגיל 4, ועד לא יותר מ-100 ק"ג). התחנה האמצעית מזמנת לכם סנפלינג מגובה של 42 מטרים, אומגה בשיפוע היסטרי של 73 מעלות וקיר טיפוס המתנשא לגובה של 16.5 מטרים. התחנה העליונה כוללת מתנפחים וג'ימבורי לטובת הילדים, כמו גם הפעלות שונות.
מרגישים יותר מדי אדרנלין סביבכם? על רכס ההר ממתינים לכם מסלולי הליכה קלילים ויפים, לצד חורש חביב, המספקים תצפיות נוף יפות אל מרחבי עמק החולה והגולן, וגם רגע של נחת מכל ההמולה. רגע נוסף של נחת (בתנאי שהגעתם ביום חול) תספק לכם בריכת השחייה, הממוקמת בקיבוץ מנרה, בגובה של 900 מטרים מעל פני הים וצופה אל מרחבי הגליל והגולן. הבריכה פעילה בקיץ בלבד.

רוצים לתפוס שתי ציפורים במכה (תרתי משמע)? בואו לכאן בעונת הנדידה ותזכו לתצפית מדהימה על העופות הנודדים מעל עמק החולה: ספטמבר-אוקטובר ומארס עד מאי.

אוכלים: על פסגת ההר פועל "מקום בצוק", בית קפה-מסעדה המגיש ארוחות קלות.

מגיעים: נוסעים צפונה על כביש 90, מגיעים למבואותיה הדרומיים של קריית שמונה ומחפשים אחר השילוט.

ברוכים הבאים: כל עם ישראל ובני דודו. מומלץ להגיע בימי חול או בשישי כדי להימנע מעומסים.

פתוחים: שעות וימי הפתיחה משתנים לפי עונות השנה ואופי הפעילות המבוקשת. מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט.

מדברים: טלפון 04-6905830.

גולשים: אתר צוק מנרה

משלמים: כן, ולא מעט. הנחות בימי חול. המחירון המלא באתר. 

לכל האטרקציות