טיול אופניים מעניין יכול להיות שילוב מצוין למי ששונא לרוץ אך מבין שצריך להישאר בכושר, וגם למי שאוהב לטייל ומידי פעם לקבל דפיקות לב במינון בריא.

השבוע ביקשנו מרוכבים יודעי דבר, להמליץ לנו על 5 מסלולים לרכיבה על אופניים בשטח - חלקם מאתגרים יותר וחלקם פחות, ויש גם כאלה שמתאימים לכל המשפחה. אם אתם מכירים מקומות נוספים המתאימים לרכיבה אתם מוזמנים לטקבק לנו.

נווה שלום

נקודת מוצא: נווה שלום.
אורך מסלול: 20 ק"מ.
רמת קושי: בינונית.
למי מתאים: לרוכבים מתחילים/ מקצועיים.
דרך הפסלים מתחילה ומסתיימת בנווה שלום, מסלול מעגלי מהנה שעובר דרך יער מוצל, שבילי כורכר, עליות שלפעמים גורמות לך להצטער שקמת בבוקר וירידות שגורמות לך להצטער שאתה לא עושה את זה כל בוקר.
המסלול עובר ביער צרעה ויש אזורי מנוחה יפים, עוברים גם בדרך בורמה ויש הסבר נחמד עם מור"ק ואנדרטה כמובן, יש גם ירידה מעניינת עד מושב תרום. בדרך חזרה לכיוון נווה שלום יש עליה קשה מאוד שחלקנו עשינו אותה בהליכה יד ביד עם האופניים.
(מור וליקסון, רוכב שטח)

נווה שלום, טיולי אופניים (צילום: מור וליקסון)
עלייה קשה בסוף המסלול. הדרך חזרה לנווה שלום | צילום: מור וליקסון

נוף קדומים, נחל פרת

נקודת מוצא: החניה ליד המכולת בכפר אדומים.
אורך מסלול: 24 ק"מ, כחמש וחצי שעות רכיבה.
רמת קושי: גבוהה.
למי מתאים: מדובר בטיול אתגרי - למדוושים מנוסים.
טיול מרתק בארץ קדם. במדבר, אך לאורך נחל זורם. מסלולי סינגל ארוכים וטכניים במידה. מהטובים שנמצא בארץ. סביבת צפון מדבר יהודה, הזכירה לנו מימי הטיול השנתי בבית הספר, החוזרת לאופנה בסינגלים ארוכים ומהנים, בנוף צוקים מרהיב וירוק, בטבילות צוננות בעין מבוע ובעין קלט ובאתגרי רכיבה מרובים בין לבין.
(אילן שחם, מגזין האופניים MBA ישראל)

נחל פרת, טיולי אופניים (צילום: אילן שחם)
למדוושים מנוסים. נחל פרת | צילום: אילן שחם

סובב חצבה

נקודת מוצא: שער הכניסה למושב עידן.
אורך מסלול: 15 ק"מ, כ-3 שעות.
רמת קושי: קלה.
למי מתאים: לרוכבים מתחילים/ מנוסים.
יוצאים משער הכניסה למושב עידן שבערבה. מתחילים ברכיבה למושב ומיד פונים ימינה. בפנייה הבאה לוקחים שמאלה, לדרך החווארים המסומנת בשחור. ראשיתו של המסלול בדרך סלולה המתחלפת לדרך עפר כבושה. ממשיכים ברכיבה בירידה, לאחר מאגר עידן חוצים את הנחל מזרחה על הסכר עד הגבול. פונים ימינה ורוכבים לאורך הגבול הירדני - ישראלי. בפיצול השבילים, בוחרים בשביל הימני וממשיכים ברכיבה דרומה בין החממות. פונים ימינה לכיוון נחל הערבה, חוצים את הנחל ופונים שמאלה (דרומה עם הסימון הכחול). ממשיכים ברכיבה אל מאגר חצבה. מהמאגר ממשיכים עם הסימון הכחול בעליי קלה אל "דרך השלום" . רוכבים על "דרך השלום" בכביש צר חולפים על-פני חממות היישוב, פונים ימינה חזרה לשער היישוב.

חצבה, טיולי אופניים (צילום: מנשה לייבשטיין)
רכיבה לאורך הגבול הירדני. סובב חצבה | צילום: מנשה לייבשטיין

קצר וקולע בלב מכתש רמון

נקודת מוצא: חניון בארות בתוך מכתש רמון.
רמת קושי: קל.
למי מתאים: לילדים ולכל המשפחה.
מסלול המיועד גם למשפחות מדוושים בלבו של מכתש רמון. במסלול הקצר יחסית מגיעים לפינות היפות ביותר של המכתש: מעיין מים פראי, ח'אן דרכים ודרך בשמים, מצוקי גיר, הר של חול ומחדרים צבעוניים. תחילתו של המסלול בחניון בארות שם ניתן למלא מים ולהשאיר את הרכב. משם מדוושים לאורך ציר הנפט ובשביל היורד אל עין סהרונים ומצד סהרונים. בהמשך רוכבים בקטע מדרך הבשמים אל נחל ארדון ושולי הר ארדון הצבעוניים. עלייה קצרה תוביל אתכם לחניון סהרונים ומשם רוכבים על דרך נוחה בחזרה לחניון בארות.
(אתר מומלצי מפה)

אין תמונה
לילדים ולכל המשפחה. מכתש רמון

טיול ביער חולדה

נקודת מוצא: קיבוץ חולדה.
אורך המסלול: 12-15 ק"מ.
רמת קושי: קלה עד בינונית (שבילים עם עליות)
למי מתאים: לרוכבים מתחילים ומנוסים
מקיבוץ חולדה יוצאים ברכיבה לכיוון יער חולדה (יער הרצל). משם יורדים לכיוון נחל שחם ופוגשים בבאר אנטילית, ממשיכים לאורך נחל שחם (שביל שחור) המוביל צפונה לכיוון מצפה בקוע - מזרחית לכרמי יוסף. רוכבים ביער כרמי יוסף בינות לאורנים שנטעו ע"י קק"ל. מקיפים את כרמי יוסף מצפון לכיוון תל גזר, מטפסים לתל גזר ושם עוצרים לתצפית מרהיבה על מישור החוף ולכיוון מזרח, ורואים גם את לטרון.
מתל גזר יורדים ברכיבה לכיוון דרום בשביל אדום שנהפך לירוק. בכיוון כרמי יוסף חוצים את הכביש צומת נחשון - רמלה ונמשיך דרומה לכיוון קיבוץ חולדה - נקודת הסיום.
(רשת החנויות "מצמן את מרוץ", בשיתוף חברת "נעים בגלגלים")

יער חולדה, טיולי אופניים (צילום: מנשה לייבשטיין)
תצפית מרהיבה על מישור החוף. טיול ביער חולדה | צילום: מנשה לייבשטיין
>> עוד מסלולי אופניים ב"הכל דיוושים"

>> נחשפה תמונת העירום בים המלח
>> נוסעים עם חברים לטיולי אופניים? תעשו לנו לייק!