לא חייבים לצאת למסיבות מטורפות ולא חייבים לחגוג דווקא בחצות- אם אתם רוצים לציין את יומה האחרון של שנת 2011 בדרך מקורית ואינטימית, אתם יכול פשוט לקחת את בן/בת הזוג לאחד מן המקומות היפים בארץ.

קבלו 5 סיורים רומנטיים לשקיעה האחרונה של השנה. אם יש לכם הצעות נוספות, אתם מוזמנים לטקבק לנו אותן.

ראש הנקרה: שלובי ידיים לאורך החוף

בקצה הצפוני של מדינת ישראל, משקיף על נוף ים מדהים אתר ראש הנקרה- לבטח אחד האתרים הרומנטיים בארצנו הקטנטונת. אפשר למצוא פינה שקטה מול החניון הצופה על הים מלמעלה, ומומלץ יותר להיכנס לתוך אתר התיירות, לרדת ברכבל לנקרות ולהתפעל מהטבע המרהיב במלוא עוצמתו- הכוכים, רעש הגלים המתנפצים אל תוך הנקרות, המים והים היפהפה. השילוב בין הים, ההרים והרוח עושה את שלו. ניתן לשלב את הביקור עם טיול רגוע רגלי בטיילת אכזיב מתחת לראש הנקרה, עם הליכה לאורך החוף, בשביל סלול בין הים והגלים.

אין תמונה
רק אתם, הים וההרים. ראש הנקרה

סמטאות ואומנות בצפת

צפת נחשבת עיר רומנטית לכל הדעות. לאלו שעוד לא התנסו (ואלו שחוו את החוויה לבטח יחזרו עליה), מומלץ על טיול זוגי בסמטאות העיר העתיקה השקטות- סמטאות אבן יפהפיות עם עבר של מאות שנים ונוף גלילי מדהים המשקיף על יערות פורחים ועל הכנרת. את הסיור בין הסמטאות מומלץ לפתוח בכיכר המגינים או ברחבת מלון רות-רימונים (הרומנטי בפני עצמו) ולסייר בין הרחובות וגלריות האמנות השונות (מומלץ לשלב עם ביקור בגלריה חדשה שנפתחה בעיר, גלריה 'מקדם' בעיר העתיקה). בסיום אפשר לשבת ברוגע, מול שקיעה, באחת נקודות התצפית הגבוהות עם כוס יין אדום.

אין תמונה
סמטאות אבן יפהפיות עם עבר של מאות שנים. צפת

"חאן 4 העונות" בעין זיוון: גם למשפחות

בגובה של 1000 מטר, בלב עצי הבוסתן בעין זיוון, למרגלות הר אביטל, ב- 4 מבנים סוריים עתיקים וייחודיים - עומד לו מתחם חופשת שטח, במחיר שווה לכל נפש, בחדרים גדולים מרווחים ומחוממים. החאן מאובזר במטבח מרכזי להכנת ארוחת ערב פרטית, המקום קסום ומבודד מכל הפרעה. רק הצטיידו ביין טוב, ותיהנו. מתאים גם לכל המשפחה.

אין תמונה
רק להצטייד ביין טוב ולהירגע. חאן 4 העונות

תצפית זוגית לכנרת: טיילת מצוקי האון, דרום רמת הגולן

בדרום רמת הגולן, בין כפר חרוב למבוא חמה, הוכשרה לפי שנתיים על ידי מועצה אזורית גולן טיילת מצוקי האון - טיילת יפה, המשתרעת לאורך המצוק הצופה לעבר הכנרת, בין מטעים וגידולי שדה, ובעיקר כרמי זיתים. הטיילת הסלולה, שאורכה 1.5 קילומטרים, מתאימה לנכים בכיסאות גלגלים, ולטיול נוח גם בלילה- אז מואר המסלול בתאורת לילה ידידותית לסביבה שאינה פוגעת בנוף. לפני כשנה הוארכה הטיילת במקטע נוסף המשלים את המסלול עד מבוא חמה.
הגעה: לטיילת שתי כניסות עם חניה מסודרת לנכים, שתיהן יוצאות מכביש 98: הראשונה, קצת אחרי מבוא חמה לכיוון צפון - כאשר רואים שתי בריכות של חברת מקורות מצד שמאל, פונים לדרך עפר שמובילה לחניה. מכאן אפשר לצאת למסלול הקצר. השנייה - פונים מהכביש בכניסה למצפה השלום וכ-20 מטר לפני הכניסה למצפה, פונים שמאלה לשביל עפר שמוביל לחניה.
(שלי דרוב, מגזין "מסע ישראלי")

אין תמונה
תצפית לכנרת. טיילת מצוקי האון

יפו העתיקה: לקול פעמוני הכנסייה

בשנים האחרונות עברה יפו העתיקה מתיחת פנים: הסמטאות הציוריות, מרכז המבקרים החדש, הכיכר המרכזית המוארת, מסעדות ובתי קפה נחשבים, קבעו את מקום מושבם באזור והפכו אותו לאטרקטיבי במיוחד.
מתחילים בכיכר קדומים, מול הכנסייה המפוארת, על רקע הים הכחול - שם ניצבת מזרקת המזלות - זורקים מטבע למים ומביעים משאלה לשנה החדשה. ממשיכים לגשר המשאלות, ע"ג מעקה גשר עץ יפהפה המחבר את הכיכר לגן הפסגה, מוצבים 12 פסלי ברונזה כסמל ל-12 המזלות ובכניסה פרוס פסיפס אבן של גלגל המזלות. הגשר, נקודת תצפית מרהיבה על קו החוף של ת"א. אגדה עתיקה מספרת כי כל העומד על הגשר, אוחז בתבליט מזלו ומביט אל הים – משאלתו תתגשם!

אין תמונה
משאלה לשנה החדשה. ההליכה אל עבר טיילת יפו העתיקה

>> מחפשים בנרות: כל האירועים וההמלצות לחג החנוכה