סקי בגלבוע (צילום: דורון גולן)
כמעט כמו לגלוש על שלג אמיתי. סקי בגלבוע | צילום: דורון גולן

האמת? זה התחיל בלי יותר מדי ציפיות. הובטח לי מסלול סקי סינטטי, ואין ספק שהמילה סינטטי לא משאירה ממש מקום למחשבות טובות. אבל במקרה הנוכחי דווקא ציפתה לי הפתעה.

מזחלות לילדים ומסלול פרימיום למקצוענים

על מורדותיו הצפוניים של הר גלבוע הוקמו בשנה האחרונה שלושה מסלולי סקי, שנראים היטב לכל מי שנוסע בכביש 675 הסמוך. במקום תוכלו למצוא מסלול מזחלות קטן לילדים, מסלול גדול יותר למתחילים ומתלמדים והן מסלול פרמיום, שכולל רכבל למי שכבר טעם פעם את טעמו של השלג מקרוב.

העיקרון פשוט - משטח סינטטי צבוע בלבן, עליו משפריצים כל העת זרמי מים שהופכים אותו לחלקלק וגורמים לתחושה של גלישה על שלג אמיתי.

אתר הסקי בגלבוע (צילום: דורון גולן)
אטרקציה לילדים | צילום: דורון גולן
סקי גלבוע (צילום: דורון גולן)
ואפילו רכבל לנוף מרהיב | צילום: דורון גולן

יום גיבוש משפחתי

אז למי הלובן הסינטטי הזה מתאים? נכון, אם אתם בוגרי האלפים אל תצפו למסלולים כחולים או שחורים, אבל מסלול הפרימיום בהחלט יכול להוות עבורכם מסלול ריענון יעיל במחיר שפוי. אם אתם דווקא רוצים להכין את עצמכם לחופשת הסקי הבאה מדובר באטרקציה לימודית אידאלית לקראת הדבר האמיתי. ולבסוף, אם אתם בכלל לא בעניין של סקי, במקום תמצאו פעילויות נוספות כמו מתחם קרבות בלייזר, שיכול להיות גיבוש משפחתי מצוין אך עם זאת לא זול, ורכיבה על אופניים במסלול קל ויפהפה.

בדומה לאתרי הסקי באירופה, גם סקי בגלבוע חמוש באזור מסעדות ובילוי שכולל גלידריה, מסעדה בשרית ומסעדת "אדמס" החלבית המצוינת. במידה וטיול סקי באירופה זו הוצאה כבדה מדי עבורכם, ומנגד העצבים שלכם לא בנויים לפקקים ולמחירים הגבוהים של החרמון, סקי בגלבוע יכול להיות פתרון אופטימאלי עבורכם.

אתר סקי בגלבוע (צילום: דורון גולן)
מתאים לכולם - רק תעלו על המגלשיים | צילום: דורון גולן

מידע שימושי

הוראות הגעה: עולים על כביש 6, יורדים במחלף עירון, מתחברים לצומת מגידו, כביש וואדי ערה. מצומת מגידו נוסעים ישר על כביש הסרגל לכיוון עפולה, לפני עפולה פונים ימינה בפניה לכביש התענכים. את האתר תראו מצידו הימני של הכביש קילומטר אחרי צומת יזרעאל.

מחירים (הציוד כלול במחיר):
שעתיים גלישה במסלול בייסיק: 140 שקל באמצע השבוע, 160 שקל בשבתות וחגים.
שעתיים גלישה במסלול פרימיום: 280 שקל באמצע השבוע, 300 שקל בשבתות וחגים.
הדרכה בקבוצה: 50 שקל לאדם.
הדרכה פרטית: 400 שקל, בתיאום מראש בלבד.
שעת גלישה במזחלת: 40 שקל, לילדים עד גיל 12

>> ויוציאנו מהבית: צימרים למשפחות בפסח