מתחת לחרוב הגדול בעין צור

נקבת עין צור היא אחת המקומות היפים בפארק רמת הנדיב הסמוך לזיכרון יעקב. לצד הנקבה הזורמת יש שתי בריכות בנויות מסודרות (אחת קטנה וריבועית ושנייה מאורכת ורדודה) ואפשר לשבת ולעשות פיקניק על הרחבה המרוצפת מעל הנקבה. אבל כמה שמקסים פה המקום המושלם לפיקניק נמצא מרחק כמה צעדים מהנקבה ומהבריכות בסמוך לבית המרחץ הרומי. אי אפשר לפספס את חורשת העצים המוצלת ובה עץ חרוב אחד גדול, שגם בנוי לטיפוסים וגם נותן צל נהדר כמו שרק עצים ותיקים נותנים. גם בקיץ, בצהריי היום שהשמש קופחת מתחת לעץ נעים בצורה לא הגיונית ויש אפילו בריזה. אל תשכחו להצטייד בשמיכת פיקניק וצידנית מלאה.

הדרך לעין צור (צילום: נגה משל)
הדרך לעין צור | צילום: נגה משל

איפה בדיוק? עין צור. ניתן להגיע במסלול טיול רגלי מגני הנדיב או לחנות בדרך העפר מעל החנייה העליונה של ביה"ס אורט השומרון וללכת כ-5 דקות במסלול המסומן בשביל ישראל (גישה מכביש 652 בין בנימינה לזיכרון יעקב). הדרך עוברת בחלקה מעל גשרוני עץ ובריכות מים בינות לעצי דולב.

חורשת העצים במצפה רמון

ממצפה רמון יש הרבה תצפיות יפות על המכתש, כאלה שאסור לפספס. אם אתם מגיעים הנה ולא חוצים את המכתש דרך כביש 40 וודאי תעצרו ותשקיפו על הקערה הפלאית הזו מטיילת הפסלים או מהמצוק הסמוך למרכז המבקרים. אבל מה עושים כשרוצים באמצע היום לעשות איזה עצירה, לפתוח צידנית ולאכול משהו ולא בשמש? יש מקום! חורשת העצים בדרך לבית ספר שדה ולחוות האנטילופות מספקת סחורה מפתיעה. אמנם חם במצפה אבל צריך לזכור שבקיץ המעלות לא עוברות הרבה את ה-30 ו-אין לחות. זה אומר שיש הבדל של שמיים וארץ בין שמש וצל ובין העצים ממש נעים. יש סיכוי שיהיה לכם כל כך נחמד ורגוע שאפילו תתפסו שנ"צ על המחצלת ותתעוררו אחר הצהריים מתי שמתחילה רוח ומתחיל להיות קריר.

חורשת עצים מצפה רמון (צילום: נגה משל)
חורשת עצים מצפה רמון | צילום: נגה משל

איפה בדיוק? חורשת העצים במצפה רמון על הכביש בדרך לחוות האנטילפות. מצד שמאל של הכביש.

>> רוצים לדעת איפה בדיוק נמצאות כל הפינות הסודיות? היכנסו למפה

יער עמינדב – חניון חוות הגתות

בין נחל שורק ונחל רפאים משתרע יער עמינדב המציע מסלולי טיול ורכיבה, נוף וגם אתרים כמו יד קנדי. לפני שרובצים באחד החניונים כדאי לעלות לאנדרטה לזכר נשיא ארה"ב ג'ון קנדי שהוקמה על הרכס ב-1966. מכאן נפרש נוף להרי ירושלים וחברון וגם אל מישור החוף. מי שמחפש חניון מרוחק, קטן ושקט ימצא את מבוקשו בחניון חוות הגתות על רכס שורק (הדרך אליו מסומנת ירוק). אם יש לכם כוח, מומלץ לעלות בשביל מהחניון לפסגה וליהנות מתצפית פנורמית. בדרך תיתקלו בשרידי גתות קדומות ומשאריות בתי בד עתיקים ומבנים. מהפסגה יורדים שוב לחניון ופוגשים את מי שלא היה לו כוח לעלות וכבר התמקם ואולי אפילו הכין משהו לאכול. אגב, ביד קנדי פועלת תחנת מידע של קק"ל מדי יום עד 15:00 (מלבד יום ו'), נקודה טובה להצטיידות במפה ובטיפים.

יער עמינדב (צילום: יחסי ציבור, ויקיפדיה)
יער עמינדב | צילום: יחסי ציבור, ויקיפדיה

איפה בדיוק? יד קנדי ויער עמינדב. בקרבת המושבים אורה ועמינדב, גישה מכביש 3877 (יש לרדת במחלף הראל מכביש מספר 1) חניון יד קנדי פתוח מדי יום (פרט ליום ו') בשעות 8:00-16:00 (הגישה ליער ולחניונים חופשית בכל השעות היממה).

חניון גשר יוסף – זולה על הירדן

באצבע הגליל משני צדיו של הגשר הירוק, גשר יוסף, החוצה את הירדן יש דשא, צל, עצים וכמובן את הנחל שמזמן טבילות וקפיצות טרזן. יש פה חנייה נוחה ממש מעבר לגשר וגם צל לא חסר. אפשר ללכת על הגדה כדי למצוא מקום שקט יותר ואם במקרה רואים אותו בצד השני אז לחזור לאוטו, לחצות את הגשר (אפשר גם ברגל) ולהסתער על המקום הנחשק. על גדות הנחל יש בדרך כלל מתקני טרזן מאולתרים ואם אין הצטיידו בחבל, מצאו ענף מתאים ועץ על הגדה והתחילו להתאמן בקשירות וקפיצות. גם סירות קייאקים מגיעות הנה מדי פעם וזה מקום מושלם לרבוץ ולעשות פיקניק בקרבת הכביש, אבל בשקט יחסי.

חניון גשר יוסף (צילום: נגה משל)
חניון גשר יוסף | צילום: נגה משל

איפה בדיוק? חניון גשר יוסף. כביש 9779 בקרבת הקיבוצים שדה נחמיה ועמיר לא רחוק מטיילת עמי לאורך הירדן –גם היא מומלצת להליכה ועצירה.

פארק איטליה – נחל אלכסנדר

מגשר הצבים בצדו השני של נחל אלכסנדר (גישה מכפר ויתקין) יוצא שביל נחל נגיש (2.7 ק"מ) המגיע לפארק איטליה. אבל לא צריך ללכת ברגל אם היעד הוא פארק איטליה כי יש אליו גישה ישירה מהכביש המוביל למשמר השרון ומעברות. בפארק מדשאות רחבות ידיים על גדת הנחל, ספסלים ושולחנות פיקניק וכל מיני פינות חמד שאפשר להתמקם בהן ולמצוא קצת שקט ושלווה. מעבר לפארק ליד מגרש החנייה יש מקומות נוספים לפיקניק אך הם פחות נגישים – מומלץ להשקיע קצת בחיפוש ולמצוא מקום פסטורלי יותר סמוך לגשר התלוי שבמקום.

נחל אלכסנדר ליד מעברות, פארק איטליה (צילום: ד"ר ענת אביטל, מטיילים עם ענת - Traveling)
נחל אלכסנדר ליד מעברות, פארק איטליה | צילום: ד"ר ענת אביטל, מטיילים עם ענת - Traveling

איפה בדיוק? פארק איטליה. גישה מכביש 5700 היוצא מכביש 4. חנייה חצי ק"מ אחרי קיבוץ מעברות.

 >> רוצים לדעת איפה בדיוק נמצאות כל הפינות הסודיות? היכנסו למפה