אטרקציות: אם ובת במוזיאון המדע בירושלים (צילום: איל שפירא)
בלומפילד זה לא רק כדורגל: מוזיאון המדע בירושלים | צילום: איל שפירא

מוזיאון המדע על שם בלומפילד בירושלים מציע לא מעט תערוכות קבע אינטראקטיביות, אבל מטבע הדברים, אנחנו נמשכנו הישר אל תערוכת ספרי הילדים, שהחזירה אותנו כמה שנים אחורה. שעה מאוחר יותר כבר טיילנו על קירות, בנינו חבית, למדנו עוד על עולמן של הכינים, ואפילו ישבנו על כסא בנוי ממסמרים. בקיצור, ראינו בעיניים והרגשנו בידיים. עכשיו הגיע הזמן להתפנות לדברים היותר חשובים. לשחק במשחקים בתערוכת הפיזיקה כמחווה לניוטון, למשל.

עושים: למרות שמדובר במוזיאון מדע צנוע יותר מעמיתו החיפאי, גם לחבר הירושלמי יש לא מעט להציע. תערוכות הקבע כאן כוללות, בין השאר, את "צעצועים ופיזיקה" – בלונים, יו-יו, סביבונים, חישוקים ובובות נחום תקום שילמדו אתכם פיזיקה הלכה למעשה. שווה ביותר. תערוכות מומלצות נוספות כוללות את חקר המוח, החשמל ומכשירי חשמל שונים, תערוכה המתבססת על רעיון המנוף, תערוכה המוקדשת לאיינשטיין, עולם התרופות ועוד. אגב, יש גם אגף המיועד לגיל הרך.
מי שממש מתעניין, מוזמן ל"קפה מדע" – סדרת מפגשים הנערכים במוזיאון עם מדענים, על כוס קפה כמובן. בין נושאי המפגשים: "רובוטים רפואיים", "סודותיו של ניוטון", ועוד. הנה, עוד שיטה לפתוח את הראש וגם ליהנות.
ולסיום, הנה אופציה מקורית ומדליקה לחגוג יום הולדת לילד/ה, ואפילו בר/בת מצווה: מוזיאון המדע מציע אירוע בראש אחר, עם הדרכה צמודה, ליורש העצר שלכם ולבני כיתתו / חבריו. האירוע כולל הדגמות וסדנאות.

אוכלים: במוזיאון יש קפיטריה בסיסית. בכניסה למוזיאון ישראל הסמוך תמצאו את "קפה במוזיאון".

מגיעים: המוזיאון נמצא בשדרת המוזיאונים סמוך לאוניברסיטה העברית בגבעת רם, ירושלים. לבאים מכיוון תל אביב: בכניסה לעיר פונים ימינה לשדרות הרצל, ברמזור השני (לפני בתי המלון) פונים שמאלה לשדרות יצחק רבין, חוצים את נתיבי בגין וימינה ברחוב נתנאל לורך. ברמזור הבא שמאלה ומיד ימינה לכיוון האוניברסיטה. בכיכר שמאלה - והמוזיאון משמאלכם. יש חנייה בשפע.

ברוכים הבאים: ילדים ומבוגרים שרוצים לדעת (ומעולם לא העזו לשאול) איך עובדת מנורה, איך עובד מנוף ושאר אלמנטים שמקיפים אותנו בחיים המודרניים.

פתוחים: ימים שני, שלישי, רביעי, חמישי בשעות 18:00-10:00, שישי 14:00-10:00, שבת 15:00-10:00, ימי ראשון סגור.

מדברים: טלפון 02-6544888.

גולשים: אתר מוזיאון המדע

משלמים: כן.