באילת כבר התרגלו לראות את המבנה המשונה שמוקם להם בצפון העיר, אי שם מאחורי המלונות. בעוד כמה חודשים הבניה תסתיים, וגם להם - תושבי העיר החמה ביותר בישראל - יהיה שלג. מדובר במרכז הבילויים מהגדולים מסוגם בעולם. בעוד בחוץ יש יותר מ-40 מעלות, בפנים תוכלו ליהנות מפארק קרח - את המבנה כולו תכסה כיפה בגובה עשר קומות, ובמרכז המבנה ימוקם מגרש החלקת קרח.

"יהיה באתר גם איגלו ענק, בתוכו ילדים שלא מחליקים על הקרח יוכלו לשחק בשלג אמיתי", מבטיח עופר שחטר, מנכ"ל פרו מול. "כמו כן, נארח במרכז תחרויות של הוקי, החלקה ומחנות אימון של קבוצות מכל העולם".

אילת עומדת כיום בפני מצב בעייתי: במזרח העיר עקבה מתפתחת בקצב מהיר, אלפי חדרים נבנים והתיירות מתחילה לזלוג לשם. גם סיני עקפה אותה כבר מזמן, ואילת צריכה להמציא את עצמה מחדש. "היום יש באילת מספר מצומצם של מגה אטרקציות, ואנחנו מעוניינים שיהיו נוספות", אומר מנכ"ל משרד התיירות.

בעקבה ובסיני יש בעיקר חדרים, ואילת מתכננת לתת מענה בתחום האטרקציות המשפחתיות: עד היום הכרנו את עיר המלכים או סיורים מתחת למים, הנותנים מענה בעיקר לשעות היום. פארק הקרח אמור לתת מענה גם לשעות אחר הצהריים והערב, עם עשרות חנויות, בתי קפה ואפילו בית ספר להחלקה.

הטמפרטורה ליד מגרש ההחלקה תגיע ל-20 מעלות ובכל המבנה ל-25 מעלות - קריר יחסית לחום האילתי. הפרויקט אמור להסתיים בפסח הקרוב, אז יגיע השלג לאילת.

>> ערב בערבה: אטרקציות בדרך לאילת ששוות עצירה