טיול במרכז: הספארי ברמת גן (צילום: איל שפירא)
בשבתות האבולוציה נראית הגיונית מתמיד. ספארי ר"ג | צילום: איל שפירא

כשהקטן היה ממש קטן, בגודל של סל-קל, לא היה מצב בעולם של נסיעה במכונית ללא קשירה הדוקה לאותו סל-קל. לא "רק מטר", לא "שנייה אחת", וגם לא "בחנייה". המנוע פועל? הילד קשור. יקה.
כך, עד הביקור בספארי. כאשר עקפנו את טור המכוניות שהתעכב ליד הזברות, הגענו לשטח הפתוח, שבו חיכו לנו כל החבר'ה הטובים – מבעלי כנף ורדרדים ועד היפופוטמים שמנמנים. כאן, גם היקה נשבר. ואם כבר להישבר – אז עד הסוף: הילד עבר היישר לברכיי, ויחד, אוחזים בהגה, ניווטנו בין החיות. הזדמנות מצוינת להראות ליורש העצר איך אבא הגבר מלטף אריות.
1,000 דונם של טבע פראי (עד כמה שזה אפשרי בגוש דן) וכ-1,600 בעלי חיים ממינים שונים מחכים לכם בצד המזרחי של רמת גן, בין הפארק הלאומי לכביש גהה. מתכון בדוק ליום כיף ארוך, עם או בלי הילדים.

טיול במרכז: הספארי ברמת גן (צילום: איציק מרום)
יענים, היפופוטמים ושאר חברים | צילום: איציק מרום
עושים: שני סוגים עיקריים של פעילויות עם חיות מציע הספארי: נסיעה עצמית במכונית הפרטית שלכם במרחבים הפתוחים, לצד קרנפים, היפופוטמים, יענים, אריות ושאר חברים, וגן חיות גדול, ובו בעלי חיים שעדיף שלא יסתובבו לבד בשטח – מפילים ועד נחשי זעמן. בסך הכול, תמצאו במתחם 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו- 25 מיני זוחלים (לא באמת ספרנו. עניין של אמונה בשלטי ההסבר).
המרחבים הפתוחים עלולים להיות מעט עמוסים בשבתות, אך תוך כדי הנסיעה תגלו פינות שקטות יותר. זכרו שאסור להאכיל את בעלי החיים ואסור לרדת מהדרך המסומנת. גן החיות נעים, משולט היטב וכולל באחת מפינותיו מדשאת פיקניק רחבת ידיים.

באתר האינטרנט של הספארי תמצאו הצעות לשלל פעילויות, חוגים וסדנאות לכל הגילים, כולל ימי כיף. ההמלצה שלנו: הצטרפו לסיור לילה מודרך. מאוחר לכם? נסו את סיורי בין הערביים או את סיורי הבוקר. הסיורים – המתאימים גם לילדים – עוסקים בכל מה שבאמת מעניין בממלכת החי: אהבה, מלחמה, חיזור ושאר שעשועי חיות. בעזרת רכבת כביש הכוללת קרונות פתוחים יוצאים לשוטט בין קרנפים, היפופוטמים, יענים, אריות, זברות ודיירים נוספים שהובאו אלינו מרחבי העולם.

אוכלים: יש מזנון בגן החיות. אפשר להביא נשנושים ולאכול על הדשא.

מגיעים: הספארי נמצא לצד הפארק הלאומי של רמת גן, לא הרחק מכפר המכבייה. הגעה מרחוב אלוף שדה.

ברוכים הבאים: משפחות, משפחות, ועוד משפחות. וגם זואולוגים לעתיד וצלמי טבע עצלים שלא מוכנים לחכות ימים רבים בטבע עד שאיזה קרנף יואיל בטובו להציץ מן הסבך.

פתוחים: כל יום מהשעה 9:00 בבוקר. שעות הסגירה משתנות בהתאם לעונות השנה. מומלץ לברר מראש.

מדברים: טלפון 03-6305300, 03-6313531

גולשים:  אתר הספארי

משלמים: בימי חול: 49 ש"ח, בימי שבת, חג וחופשות בי"ס עד 11.10.2009: 64 ש"ח