כשבעלי הציע שנצא לחופשה באילת מיד הסכמתי. גם בנו הקורונה פגעה וכבר יותר מדי זמן לא יצאנו לחופשה. רק בשנה שעברה היינו בסרדיניה ומאז כלום. 

כך, בדיוק ברגע הנכון, אילת וים המלח נפתחו לתיירים תחת מתווה ה"איים הירוקים" ובעבודתו של בעלי הציעו לנו לצאת לחופשה בעיר הדרומית. יש לציין שהחופשה נדחתה פעמיים בעבר מכיוון שחיכינו לאישור קבינט הקורונה ולפני פחות משבוע הנסיעה אושרה סופית. 

תכנון הנסיעה

היום אי אפשר לנסוע לאילת סתם כך ללא מחשבה. צריך לעשות בדיקת קורונה מראש ולחכות לתשובות ולאם כך שהתשובה תתקבל עד 72 שעות מרגע ההגעה לעיר.

ביום חמישי הוצאתי את ילדי מהמסגרות השונות ולשמחתם הרבה לקחתי אותם לבדיקה הלא נעימה אך המחייבת. בבוקר יום שישי ילדי קיבלו תשובות אך שלי בוששה לבוא. השעות חלפו, הזמן עבר, ארבע שעות אחריהם ותשובתי עדיין לא הגיעה. רק בשעות הצהריים תשובתי הגיעה ויצאנו בנסיעה לעבר החופשה הנכספת.

הכניסה לעיר

אילת נפתחה לתיירים (צילום: באדיבות רשת מלונות פתאל)
המחסום בכניסה לעיר | צילום: באדיבות רשת מלונות פתאל

מחסום בכניסה לאילת (צילום: החדשות 12)
מחסום בכניסה לאילת | צילום: החדשות 12

הגענו למחסום שנמצא הכניסה לעיר, ביקשו שנעצור בצד, איש ביטחון ניגש לאוטו וביקש לראות את תעודת הזהות שלנו ואת האישורים של הילדים. טיפ עקב בעיות קליטה - תצלמו מסך ותכינו את הכל מראש. למרות החששות, בסופו של דבר ההליך עבד בצורה טובה והיה מהיר. 

למלון הגענו בשעת בין ערביים, אך הוא לא האיר פנים, מסתבר שחדר המשחקים סגור ובעקבות השעה גם הבריכה היתה סגורה. לשמחתי, על מנת שלא ניתקע הזמנתי לנו ארוחת ערב מראש. אכלנו ונתנו לילדים לרוץ קצת כדי שיתאווררו טיפה ויחלצו רגליים מהנסיעה הארוכה.

שבת באילת

אתמול, בארוחת הבוקר במלון, לא היו אנשים רבים. עובדי המלון יצאו מגדרם לנסות ולענות לכל בקשה ושאלה. אם הילדים למשל רצו שוקו, מיד רצו העובדים, עוד בעודי הולכת לכיוון העמדה, ומיהרו לספק לילדים את כל רצונם, בלי תור, וללא הרבה אנשים. גם בריכת הילדים  היתה ריקה במהלך היום ורק שלושת ילדי היו שם.

הצעתי שניסע לטיילת, במטרה לעשות שופינג, אך היא הייתה ריקה. חיפשתי מקום לאכול ומצאתי פיצרייה אחת, על אף שבקבינט הקורונה אישרו בשבוע שעבר פתיחת מסעדות תוך שמירה על התו הסגול. הזמנתי לנו מגש והתיישבנו ברחבה הסמוכה. בסוף הארוחה בעל הפיצרייה ציין בפנינו שאילת נפתחה אך אנשים עדיין לא מגיעים בהמוניהם. הקניון הסמוך היה סגור כשרק הסופר פארם עמד פתוח והיינו כמעט היחידים בחנות ובקופה היו זוג נוסף.

אילת נפתחה לתיירים (צילום: איתי כהן)
המלונות באילת | צילום: איתי כהן
אילת נפתחה לתיירים (צילום: איתי כהן)
הביג פתוח ומלא | צילום: איתי כהן

לארוחת הערב במלון הגיעו רק 17 אנשים, כאשר רק עמדה אחת הייתה פנויה ושלושה עובדי מטבח קיבלו ואירוחו את הנופשים.

התקווה היא שככל שיעבור הזמן יותר נופשים יגיעו לעיר והמלונות יתחילו להתמלא. גורמים בענף התיירות בעיר העריכו כי כבר השבוע כל בתי המלון, 50 במספר, ייפתחו והתפוסה תעלה ל-85 אחוז לפחות.

אטרקציות בעיר

נכון הליום, המצפה התת ימי עדיין סגור, הקניונים, האייס מול וקניון מול הים, סגורים. דווקא חוות הגמלים פתוחה והבנתי שאפילו הייתה אתמול קצת עמוסה. החנויות הפתוחות נמצאות בביג והמקום אפילו די עמוס.

המצפה התת ימי באילת (צילום: באדיבות המצפה התת ימי באילת)
המצפה התת ימי עדיין סגור | צילום: באדיבות המצפה התת ימי באילת
שמורת האלמוגים (צילום: זיו נדר, רשות הטבע והגנים)
שמורת האלמוגים כן פתוחה | צילום: זיו נדר, רשות הטבע והגנים

יחד עם זאת, שמחתי לראות שלא מעט חברות היי טק לבחרו לצאת לטיול בעיר הדרומית דווקא עכשיו, במטרה לעזור לעיר להשתקם ולפרוח מחדש.