חדשות 2 (צילום: חדשות 2)
גם מחירי המזון בבריכות רק עולים. אילוסטר | צילום: חדשות 2

קיץ בבריכה, אחד הבילויים הכי מזוהים עם החופש הגדול, הופך לבילוי בכלל לא זול. כמה יקר יהיה להיכנס לבריכה ולאכול בה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הלוואי שיהיה כבר החופש הגדול, נלך כל יום לבריכה", מכריז הילד סוף ארזי מחופית, וכמוהו גם ילדים רבים אחרים. הבריכה היא שם נרדף לחופש הגדול - אין כמו קפיצה למים הקרים כדי לצנן את הגוף והנפש. מהצד השני, אין גם קפיצה כל כך קטנה שעולה כל כך הרבה.

במרכז הארץ, כניסה לבריכת גורדון, אחת הבריכות הוותיקות בתל אביב, תעלה למבוגר 65 שקלים ביום רגיל - בשבת זה כבר יעלה 75 שקלים. נשמע יקר? עוד לא שמעתם על המחירים בקאנטרי ברמת אביב. כאן משלם מבוגר 85 שקלים ביום חול ו-95 שקלים בשבת. ילד זוכה להנחה והוא ישלם "רק" 60 שקלים ביום חול.

"נופש לעשירים בלבד"

בריכה היא אחת מאופציות הבילוי הזמינות ביותר בקיץ, וההיגיון אומר שהמחיר צריך להיות בהתאם. מחיר כניסה לבריכה העירונית ברעננה עומד על 40 שקלים ביום חול ו-50 שקלים בשבת. זאת בהנחה שאתם תושבי העיר. עבור מי שאינם, המחיר כמעט כפול - 70 שקלים ביום חול. אם מחשבים עלות כניסה למשפחה ממוצעת - זוג הורים ושלושה ילדים - כבר מדברים על מאתיים שקלים, רק עבור כניסה. "זה נופש בהחלט לעשירים בלבד", אומרת תמר אלט מהרצליה.

ומה שנכון ברעננה, נכון גם בחדרה - כניסה לבריכה שם עולה גם היא 40 שקלים לילד ולמבוגר, באשדוד יישרו קו - כניסה בכל הבריכות העירוניות תעלה 340 שקלים למבוגר ו-20 לילד. המחיר הנמוך ביותר הוא בקריית שמונה - 25 למבוגר, ו-20 לילד.

_OBJ

"לאמא שלי יש חוק. החוק הוא שפעם בשבוע קונים ארטיק כמו מגנום וכל מיני דברים כאלה, ובשאר השבוע אז אנחנו קונים קרטיב בארבעה שקלים", אמרה לנו ילדה שמבלה רבות בבריכה. כאמור, הכניסה לבריכה היא רק אות הפתיחה - קרטיב עולה ברוב המקומות 5 שקלים, בקריית שמונה רק שלושה. הארטיק היקר ביותר הוא הנוק-אאוט או המגנום, שעולה בין 12 ל-15 שקלים.

מוכר בקיוסק בבריכה בקריית שמונה מספר: "ילד בא לפה עם 21 שקלים, מקבל נקניקיה, צ'יפס, קולה וארטיק קרח. רק חסר שאני ארים אותו ואעשה לו גרעפס". בשאר המקומות, צ'יפס ושניצל עולים בין 35 ל-45 שקלים. הן קרות, מזמינות ומספקות תעסוקה מצוינת לכמה שעות, אבל הבריכות ברוב המקומות הפכו להיות מותרות.

>> מחפשים חופשה יוקרתית במדבר? ביקרנו במלון הרודס החדש בים המלח