היום (26.8), מציינים בעולם את יום הכלב הבינלאומי. היום הלא רישמי הזה נוסד לראשונה על ידי קולין פייג' ב-2004 לאחר שהמשפחה אימצה את הכלב הראשון שלה. ביום זה מתקיימים אירועי אימוץ שונים, תרומה לעמותות, פסטיבלים עם אטרקציות לכלבים ועוד. 

לכבוד המאורע המשמח בחרנו לציין את המלונות הידידותיים לכלבים וגילינו שקיימות מספר רשתות הפרושות ברחבי הארץ, שמאפשרות להגיע לחופשה משפחתית גם עם ההולכים על ארבע. חלק מהמלונות אף מספקים שירותים כמו מיטה מותאמת, כלים ואביזרים ואף צעצועים.

כלב בים עם משקפי שמש  (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
כלב בים עם משקפי שמש | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

חוץ מהרשתות הללו, קיימים עשרות מלונות בודדים, דירות נופש וצימרים המתירים כניסת בעלי חיים. מומלץ לבדוק את מדיניות המקום לפי האירוח במקום. רוב המלונות פועלים לפי תקן Dog Friendly, המחייב את הבעלים ללכת עם הכלב ברצועה קצרה (עד 2 מ') וישיבה מסודרת לצד השולחן של בעליו במסעדה. 

רשת מלונות מטיילים

רשת המלונות, המונה 6 מלונות באווירה כפרית בגליל המערבי והעליון, מאפשרת לכלבים לרוץ במרחבים הירוקים והפתוחים. הרשת מציעה לרכישה ערכת טיול חדשה למטיילים עם כלבים "מטיילים על ארבע" עם  קערה מתקפלת למים או אוכל, צעצוע, ומחזיק שקיות לרצועה. מי שמגיע לקבלה יכול לקבל המלצות לטיול משפחתי עם הכלבים באתרים ואטרקציות בסביבה.

ארץ דפנה (צילום: איה בן עזרי)
מלון ארץ דפנה | צילום: איה בן עזרי

רשת מלונות בראון

קבוצת מלונות הבוטיק בראון, המונה 14 מלונות ובהם הוטל בובו, הלייטהאוס, בראון ביץ' האוס, פוליהאוס, בראון TLV ובראון סיסייד בתל אביב וכן וילה בראון ו-וילה במושבה בירושלים, מחבקת את חבריו הטובים של האדם ומאפשרת שהות של כלבים עם בעליהם בכל המלונות עד למשקל 9 קילוגרם ללא תוספת תשלום. האורחים המגיעים עם כלביהם מקבלים בהשאלה קערת מים ומיטה מעוצבת לזמן השהות. בעקבות משבר הקורונה הפכו כמה ממלונות הקבוצה – דייב לוינסקי, דייב גורדון, תיאודור - לבתי דירות לטווח קצר (כלומר, השכרה של חדרים בשכירות חודשית) בקונספט של קו-ליבינג, וגם אליהם מוזמנים בשמחה ההולכים על ארבע.

בראון ביץ' האוס (צילום: אסף פינצוק)
בראון ביץ' האוס, תל אביב | צילום: אסף פינצוק

רשת מלונות אטלס

הרשת, המונה  16 בתי מלון בוטיק, פותחים מזה מספר שנים את שעריהם בפני ההולכים על ארבע. מלונות הרשת מקבלים כלבים בכל גודל ומשקל ללא תוספת תשלום, ומציעים גם להולכים על ארבע- ולא רק לבעליהם - שלל פינוקים ואטרקציות. כך למשל, כלבים המתארחים במלונות יכולים ללון במיטה מיוחדת המותאמת לגודלם, ליהנות מקערות אוכל ושתייה ייעודיות ומצעצועים, כדי שגם הם ייהנו בחופש.

מרקט האוס (צילום: נתן דביר)
מלון מרקט האוס | צילום: נתן דביר

רשת אברהם הוסטל

באברהם הוסטל ירושלים ות"א מבינים שיש לא מעט משפחות שחופשה משפחתית עבורן כוללת גם את חבר המשפחה על ארבע וזנב ולכן מאפשרים לכלבים להתלוות למשפחה כשהם על הגג עם או בלובי ואתם בחדר (לבד מאזורי הלאונג'/ בהם אסורה הכניסה).

אברהם הוסטל (צילום: יחסי ציבור)
אברהם הוסטל | צילום: יחסי ציבור

רשת מלונות שרתון

במלון שרתון תל אביב מאמינים שהכלב הוא חלק מהמשפחה. המלון, הממוקם במרכזה של הטיילת, בליבה של העיר תל -אביב, מזמין גם את הכלב ליהנות משהות במלון יוקרתי. תוכלו לטייל יחד עם כלבכם ברחובות העיר, בחוף הים או להישאר בחדר למנוחה. בהזמנה מראש, יקבל הכלב ערכה הכוללת כרית וקערות. הכלבים מורשים לשהות בחדר אבל לא בשטחי המלון המשותפים כמו הלובי, מסעדות או בריכת השחייה. המלון יגבה תשלום חד פעמי של  75 דולר + מע"מ בעבור שהייה עם חיית מחמד.

מלון שרתון תל אביב (צילום: עמית גירון)
מלון שרתון בתל אביב | צילום: עמית גירון