התחזית הצפויה לשבת ׁ(21.1) במקומות נבחרים:

החרמון עד 8 מעלות, טבריה (הכנרת) עד 23 מעלות, חיפה עד 19 מעלות, תל אביב עד 20 מעלות, ירושלים עד 16 מעלות, מצפה רמון עד 16 מעלות, ים המלח עד 24 מעלות ובאילת עד 24 מעלות.


חבל ניצנה (פתחת ניצנה) הוא אחד האזורים הכי מבודדים בארץ. סה"כ כ-150 משפחות מאכלסות את האזור הסמוך לגבול ישראל-מצרים בחמישה ישובים: באר מלכה, כמהין, קדש ברנע, ניצנה ועזוז. הבידוד של האזור הוא דווקא סוד הקסם שלו. אוקיינוס של מדבר אנחנו קוראים לזה, גוונים של חום-לבן עד האופק. יש כאן תופעת טבע שלא קיימת בשום מקום בארץ, לוקיישנים יפיפיים לצילומים, אתרים היסטוריים ואפילו תצפית לזכרו של חייל שנפטר במהלך שירותו הצבאי.

> להמלצה משבוע שעבר: לטייל באזור שדה בוקר

לכל ההמלצות לטיולים בשבת

היתרונות הגדולים של האזור הוא קודם כל האקלים שמאפשר טיול בחודשי החורף במזג אוויר קריר ונעים, הקרבה הגיאוגרפית בין האתרים השונים והשיא הוא שהכל, אבל הכל - בחינם! במקום אין מסעדות שפתוחות בשבת אז נמליץ לכם להצטייד מראש באוכל ושתייה לכל יום הטיול.

תחנה ראשונה: פסל נתיב השלום

נתיב השלום הוא פסל סביבתי שפוסל ע"י האומן דני קראוון ז"להפסל משתרע על פני לא פחות משלושה ק"מ, עם המון עמודים, כולם באותו גובה וקוטר, עם מרחקים זהים האחד מהשני. על כל עמוד כתובה המילה "שלום" ב- 88 שפות של העמים שהיו עוברים בנתיב הזה. כן כן, גם עברית יש פה. ניתן להחנות את הרכב בסמוך, לחקור את הכיתובים שעל העמודים וללכת לצידם.

פסל השלום (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

חשוב לדעת

גיל מינימום: 0

נגישות: ניתן להגיע עם הרכב עד העמודים ולצידם יש שביל עפר.

משך פעילות: חצי שעה.

מחיר: חינם.

מה לרשום בוויז? נתיב השלום, ניצנה.


 מוזמנים לעקוב אחר הבורבאים בדרכים, משפחה המטיילת בכל ישראל ומביאה לכם את ההמלצות הכי חמות לטיולים משפחתיים: באינסטגרם | בפייסבוק | באתר הטיולים


תחנה שנייה: תל ניצנה

הגן הלאומי שנמצא לא רחוק מגבול ישראל-מצרים, הוא בעצם שרידי ישוב נבטי, עוד אחד שנמצא על דרך הבשמים. ישנן ארבע ערים נבטיות על דרך הבשמים: עבדת, ממשית, חלוצה ושבטה. תל ניצנה הם שרידים של ישוב קטן והוא נמצא על גבעה גבוהה משמעותית מתוואי הקרקע של האזור וחולש עליו בנוף מדברי מהמם. התמונות שיוצאות מכאן הן יפהפיות בשילוב של העתיקות והנוףעל אף שהוא מנוהל על ידי רשות הטבע והגנים, הכניסה לכאן היא בחינם.

תל ניצנה (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

חשוב לדעת

גיל מינימום: 0

נגישות: מרחבת החניון יש עלייה תלולה ומדרגות.

משך פעילות: שעה.

מחיר: חינם.

מה לרשום בוויז? תל ניצנה, חונים בחניון העפר ומשם עולים רגלית לתל.


תחנה שלישית: מצפה דביר

מצפה דביר הוקם לזכרו של דביר מור ז"ל, חייל שנפטר במהלך שירותו הצבאי. דביר התנדב בכפר הנוער ניצנה ועל כן הוקם לזכרו מצפה שצופה לתל ניצנה ולמדבר האינסופי. זו נקודה מושלמת להפסקת קפה בדיוק על הדרך לחמוקי ניצנה.

הידעתם? ליד קיבוץ עמיעד בצפון תמצאו את עין דביר, מעיין שהוקם לזכרו של אותו דביר מור, מאחר והוא גדל בקיבוץ עמיעד כך שיש שני מקומות שמנציחים אותו בשתי קצוות הארץ.

מצפה דביר (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

חשוב לדעת

גיל מינימום: 0

נגישות: מלאה.

משך פעילות: חצי שעה-שעה.

מחיר: חינם.

מה לרשום בוויז? מצפה דביר.


תחנה רביעית: חמוקי ניצנה

חמוקי ניצנה היא שמורה פתוחה שמציגה לראווה תופעת טבע מיוחדת במינה: החמוקיים. מדובר על סלעי קירטון חלקלקים המדמים את החלקים המעוגלים של האישה (חמוקיים) ומכאן שמם: חמוקי ניצנה. בפועל, מדובר על גן שעשועים מהמם לילדים. מטיילים בן הגבעות ועושים צילומים יפיפיים.

הזמן הטוב ביותר להגיע לשם הוא לקראת השקיעה, כי בחשכה אתם תרגישו שאתם על הירח, הגבעות ממש מחזירות את אור הירח וזה מראה יוצא דופן.

חמוקי ניצנה (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

חשוב לדעת

גיל מינימום: 0

נגישות: ההליכה מהחניון עד החמוקיים היא על שביל עפר לא מונגש.

משך פעילות: 1-2 שעות.

מחיר: חינם.

מה לרשום בוויז? חמוקי ניצנה.


תחנה חמישית: סוללת הרכבת הטורקית

סוללת הרכבת הוקמה בזמן מלחמת העולם הראשונה ע"י הטורקים, כחלק מהתשתיות שלהם והאסטרטגיה לכבוש את תעלת סואץ. הסוללה הופצצה על ידי הבריטים וזה בעצם השריד האחרון לסוללה. האתר היום גם מוגדר כמצפור ומהקרונות תוכלו לצפות בנוף מדברי אינסופי עד האופקהדבר המיוחד ביותר בלוקיישן הזה, הוא התמונות המדהימות שתוכלו להוציא משם.

סוללת הרכבת הטורקית (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

חשוב לדעת

גיל מינימום: 0

נגישות: ההגעה עם הרכב עד הלוקיישן. כדי לעלות לקרונות תצטרכו לטפס מדרגות ועל כן, לא נגיש.

משך פעילות: שעה.

מחיר: חינם.

מה לרשום בוויז? סוללת הרכבת התורכית.