שוב הגיע חופש ואיתו הצורך העז של ילדינו, וגם שלנו, לתעסוקות מעניינות ומאתגרות במיוחד. לפניכם רשימה מגוונת של ארועי החג השונים - החל מפסטיבל שכולו פפריקה, וכלה בגן של פסלי ענק עשויים ממלח. בנוסף, בונוס קטן להורים: פסטיבל בירה למבוגרים בלבד. מועדים לשמחה!


אין תמונה
פסטיבל שירי משוררים
פסטיבל שרים משוררים לילדים | קניון שרונים

במהלך שלושת ימי חול המועד סוכות ייערך בקניון שרונים פסטיבל "שרים משוררים" - פסטיבל בהשראת שירים של שלושת המשוררים העבריים הגדולים: ח.נ ביאליק, אברהם שלונסקי ונתן אלתרמן. הפסטיבל משלב מגוון פעילויות מהנות ומעשירות המותאמות לכל גיל: הצגות, סדנאות יצירה, סדנאות כתיבה יוצרת, פינת איפור ועוד, כולן בהשראת שירים מוכרים ואהובים.
מתי: 16/10-18/10, בשעות 11:00-14:00 ו - 16:00-19:00
כמה זה עולה לנו: הכניסה וההשתתפות ללא תשלום וללא הרשמה מראש.
פרטים נוספים על הפעילות:  www.sharonim-mall.co.il

אין תמונה
חגיגת מסיק במושב גינתון
חגיגת המסיק | מושב גינתון

"חגיגת המסיק" היא הפנינג משפחות קטן וחגיגי, המתקיים מידי שנה בחוות גלעד שבמושב גינתון בחג הסוכות. בהפנינג יוכלו המבקרים להשתתף במסיק הזיתים, ובסדנא לכבישת זיתים- בסופה כל ילד מקבל צנצנת זיתים שהכין הביתה. במקום יתקיימו סדנאות אקולוגיה חווייתיות, וסדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים. המבקרים הצעירים יוכלו להכיר את העזים שבחווה, לאפות פיתות על המדורה, ולטייל באיזור טבעי, ירוק ומוצל.
מתי: 13/10-20/10 בין השעות 9:00-16:00
כמה זה עולה לנו: עלות הפעילות לילד 40 שקל, ולמבוגר 10 שקל.
לפרטים, חוות גלעד 054-4570751 מושב גינתון (סמוך ליער בן-שמן).

אין תמונה
סיורים מומחזים ברחובות חיפה
סיורים מומחזים | חיפה

העמותה לתיירות חיפה תציע לקראת חג הסוכות, ולרגל פסטיבל הסרטים שחל בעיר זו השנה ה- 27 ברציפות, סיורים מומחזים עם שחקנים וסיורים מסופרים, בהם גם ניתן לחוות את היופי המיוחד של חיפה. זוהי השנה הראשונה בה תציע העמותה סיורים מיוחדים לבאי הפסטיבל. בין הסיורים סיור מומחז בנושא "הטמפלרים" - סיור מומחז באמצעותו יוכלו המסיירים להכיר בחגיגה תיאטרלית של דמויות, כיצד נבנתה המושבה הגרמנית. בסיור יוכלו המטיילים להכיר את האנשים שיצרו את אווירת המושבה ושדרות הכרמל של שנת 1882. בנוסף תפעיל העמותה שאטל חינם ברחבי העיר למבקרים בפסטיבל ותחנת מידע מאוישת ברחבת האודיטוריום.
מתי: 13/10-22/10
כמה זה עולה לנו: 60 שקל למבוגר, 40 שקל לילד.

אין תמונה
פסלי חיות ממלח
גן חיות ממלח | מפעלי ים המלח

תערוכת פסלי ענק ממלח בצורות של חיות תתקיים במפעלי ים המלח במסגרת פסטיבל התמר. הקהל הרחב מוזמן להכיר את פעילות הייצור הייחודית של המפעלים, לחזות בתערוכה של פסלי ענק מאבן מלח בצורות של חיות, וליהנות מפעילות יצירה ייחודית לילדים. באוהל התערוכה ניתן יהיה לצפות מבעד חלון ענק לעבר מפעלי ים המלח, ולקבל הסברים קוליים וגרפיים על אזור ים המלח ועל פעילות החברה ומוצריה. בנוסף, הילדים יוכלו ליהנות מפינת יצירה, בה ייעצבו מלחייה אישית בעזרת חומרים וצבעים שונים ועם סיום היצירה, למלאה במלח גרוס ולקחת אותה כמובן הביתה.
מתי: בתאריכים 13-19/10 בשעות 9:00-18:00
כמה זה עולה לנו: הביקור בתערוכה הוא ללא תשלום.
להשתתפות וסיור של כשעה בתערוכה יש להירשם באתר האינטרנט www.saltzoo.co.il ולהדפיס את כרטיס הכניסה, עימו יש להגיע לתערוכה.

פארק מיני ישראל (צילום: מאיר פרטוש)
פארק מיני ישראל | צילום: מאיר פרטוש
כוכבי הילדים מתארחים בסוכה | פארק מיני ישראל

פארק המיניאטורות מיני ישראל, מארח את כוכבי הילדים בחמישה מתחמי סוכה שונים עם מגוון מופעי בידור, פינות יצירה, מתחם משחקים ואטרקציות לכל המשפחה. שני מופעי בידור יערכו מידי יום בשעה 12:00 ובשעה 15:00- בהשתתפות כוכבי הילדים. בנוסף תהיה סוכת פאוור ריינג'רס- מתחם צילום אינטראקטיבי של הריינג'ר הירוק, סוכת רחוב סומסום - עם מתחם יצירה בהשתתפות מוישה אופניק, סוכת ערוץ "לוגי"- בה יוכלו ליהנות המבקרים מכל הגילאים ממגוון סדנאות בנושאים שונים בתחום המדע, סוכת מכשפים- בה יועברו סדנאות שונות לילדים בנושא קסמים, וסוכת דובוני אכפת לי- עם מתחם משחקים חוויתי ומגוון משחקים.
מתי: 15/10-18/10 השעות 11:00-17:00
כמה זה עולה לנו: לגילאי 2-5: 24 שקל. לגילאי 6-18: 59 שקל, מגיל 18 ומעלה: 79 שקל.
לבירורים והזמנות- www.minisrael.co.il

אין תמונה
פסטיבל הקאפקייקס
פסטיבל קאפקייקס | קניון CINEMALL

בקניון CINEMALL עורך בחול המועד סוכות פסטיבל קאפקייקס. במרכז הפסטיבל תועבר סדנת אפיית קאפקייקס עם הקונדיטור מיקי שמו, סדנאות הכנת קאפקייקס לילדים של "מבשלים עם תמי", בתוספת סדנת צ'ופר להורים, הכנת מגנט מעוצב בצורת קאפקייקס, תערוכת צילומי קאפקייקס מרהיבה, והצגות לכל המשפחה. פסטיבל הקאפקייקס הופך למסורת מתוקה בקניון CINEMALL, בעקבות ההצלחה הגדולה של הפסטיבל בשנה שעברה שמשך אליו המוני מבקרים מכל הארץ.
מתי: 16/10-18/10
כמה זה עולה לנו: ההשתתפות ללא תשלום.

אין תמונה
פסטיבל פפריקה בחוות התבלינים
פסטיבל הפפריקה בחוות דרך התבלינים | בית לחם הגלילית

פסטיבל הפפריקה שמוסיף את הצבע לחג חוזר לחוות דרך התבלינים ומציע חגיגה של טעמים וצבעים. המבקרים יוכלו להתרשם מסוכת פפריקה, בישול צבעוני עם פפריקה, פינת איפור ססגונית, פעילות סיפורים לקטנטנים, חיפוש אוצרות בבריכת פפריקה, חידון טריוויה פיקנטי, סיורים מודרכים בשדות, פעילות יצירה מקורית, צביעת בדים בשיטת בטיק, הכנת שרשראות מפלפלים שזורים, והכנת פיתות בטבון. בנוסף שוק התבלינים הססגוני יהיה פתוח ויהיו פינות טעימה.
מתי: 13/10-22/10
כמה זה עולה לנו: הכניסה לפסטיבל ללא תשלום, פעילויות היצירה :10 שקל והסדנאות במחיר של 30 שקל.

מערת הפלמח (צילום: ליאור עקרון)
פארק אתגרי במערת הפלמ"ח | צילום: ליאור עקרון
סוכות במערת הפלמ"ח | קיבוץ משמר העמק

מערת הפלמ"ח בקיבוץ משמר העמק פותחת את שעריה לקהל הרחב ומציעה פעילות הכוללת פארק אתגרי: גשר חבלים, אומגה, קליעה למטרה וקיר טיפוס. בתוך מערת הפלמ"ח תערכנה הדרכות ויוקרנו סרטים המתאימים לכל הגילאים. בשטח יהיה כתב חידה נושא פרסים.המקום גם מציע סוכה תקנית ושולחנות לפיקניק.
מתי: 16-18/10, 10:00-17:00
כמה זה עולה לנו: 30 ש"ח למשתתף כולל את כל הפעילויות.
לפרטים נוספים: 04-9898946, 052-4471109, http://www.palmach.co.il/

בית גלים (צילום: אורלי פרל ניר)
בית גלים בשכונת בת גלים | צילום: אורלי פרל ניר
בית גלים | שכונת בת גלים, חיפה

במרכז הפסטיבל עומד מסלול בתים פתוחים של אמנים תושבי בת גלים, שיפתחו את בתיהם למבקרים. בנוסף לכך יתקיימו תערוכות קבוצתיות במבני ציבור, סיורים מודרכים בבתים היסטוריים וייחודיים בבת גלים, מופעי מוזיקה ותיאטרון רחוב בטיילת בת גלים שירה בציבור בחצרות הבתים ומפגשים עם סופרים ומשוררים. 
מתי: 15/10- 17/10
כמה זה עולה לנו:
כל האירועים והסיורים ללא תשלום.

אין תמונה
פסטיבל הרנסאנס במבצר יחיעם
פסטיבל הרנסאנס | מבצר יחיעם

בחול המועד סוכות יתקיים פסטיבל הרנסנס במבצר יחיעם עם יומיים מיוחדים ברוח תקופת הרנסנס, בהם שלל פעילויות לילדים, למבוגרים ולכל המשפחה. במקום יערכו מופעים מוסיקאליים של אמנים והרכבים ישראליים ובינלאומיים, קונצרטים של מוסיקה קלאסית מתקופת הרנסנס, מופעי מקהלות, סדנאות יצירה, תיאטרון רחוב, רחוב אומנים ובעלי מלאכה, מספר סיפורים, סדנאות לבניית כלי נגינה ושלל פעילויות באווירת תקופת ימי הרנסנס.
מתי: 17/10-18/10
כמה זה עולה לנו:
כניסה לתערוכת היום - 30 שקל לאדם, 40 שקל לכל המשפחה למנויי רשות הטבע והגנים. הסדנאות ומופעי הערב בתשלום נפרד.

פסטיבל חצרות היוצרים | בנימינה וגבעת עדה

אומנים - יוצרים תושבי בנימינה וגבעת עדה, בשיתוף מתנ"ס בנימינה, משיקים את פסטיבל "חצרות היוצרים". הפסטיבל הוא אירוע קהילתי מסורתי המתקיים זו השנה העשירית, במסגרתו האמנים פותחים את דלתות ביתם לקהל הרחב ומציגים את יצירותיהם המקוריות פרי עמל ידם. בנוסף, יתקיימו פעילויות מגוונות ומעשירות לילדים ולכול המשפחה ביניהן משחק מחפשים את המטמון, סדנאות יצירה שונות, סדנאות שוקולד, הצגות ילדים בשעות הצהריים, וביקור ללא תשלום בבית הראשונים בבנימינה.
האירועים יפתחו במוצאי החג הראשון במסגרתו יערך ערב שירה המציין את פתיחת האירועים, ובסוף שלושת הימים יתקיים טיול אופניים על שם לוחם השייטת רס"ן מורן ורדי ז"ל.
מתי: 16/10-18/10
כמה זה עולה לנו: הכניסה לפסטיבל בחינם, השתתפות בסדנאות בתשלום.


ומשהו אחד לנו, ההורים:

דן שמיר (צילום: ציור של דן שמיר)
ציור של דן שמיר, מתוך פסטיבל חוצות היוצרים | צילום: ציור של דן שמיר
פסטיבל הבירה | מרכז הקונגרסים, מלון כפר המכביה

בחול המועד תיערך תחרות בירה בינלאומית ראשונה בישראל, בה ישפטו כמה מדמויות הבירה המובילות בעולם. עשרות מבשלות, גדולות וקטנות, מהארץ ומחו"ל, יציגו את תוצרתן לטעימה לקהל הרחב, במסגרת יריד בירה ססגוני, בו ניתן גם יהיה לטעום את הבירות שזכו בתחרות. לצד התחרות יתקיים כנס מקצועי המיועד לחובבי בירה.
מתי: הסדנאות המקצועיות יתקיימו בתאריכים 10/10-12110, יריד טעימות יתחיל ב-11/10 בשעה 20:30 ויימשך למחרת בין השעות 10:00-15:00. הכרזה על הזוכים בתחרות ביום ג'  11/10/2011 בשעה 18:30
כמה זה עולה לנו: 35 שקל, כולל קופונים ל-2 טעימות.
פרטים מלאים באתר איש הענבים – www.grape-man.com/bira

>> חמשת הקניונים הגדולים בעולם