שימו לב! שליחת התמונות הסתיימה. מתוך 1,200 תמונות שנשלחו, נבחרו 10 התמונות הסופיות. היכנסו לבחור את "התמונה הישראלית" שתתלה בהמשך השנה במסדרון האושר.


כולם מכירים את "מסדרון האושר" בנתב"ג, מסדרון באורך 130 מטר, שמוביל בין הבידוק הביטחוני והחתימה על הדרכון ועד לדיוטי פרי ולשער של הטיסה המיוחלת. בכל שנה (רגילה) עוברים במסדרון הזה מיליוני בני אדם.

בשבוע שעבר, לכבוד 120 שנה להקמתה חנכה קרן קימת לישראל את התערוכה "אומנות המעשה" בנתב"ג, שנפרסת על פני 130 המטרים ב"מסדרון האשר". התערוכה מתבוננת על העבר ואל העתיד של מדינת ישראל, ביצירה של תרבות , נופים וטבע המציגים יופי ואסתטיקה. התערוכה כוללת יצירות של מנשה קדישמן, דוד גרשטיין ואומנים נוספים. התערוכה תוצג מינואר ועד סוף אפריל ומאוגוסט עד סוף דצמבר 2022.

לכבוד ציון 120 שנה לקק"ל ועליית התערוכה "אומנות המעשה" בנתב"ג, mako חופש וקרן קימת בישראל, מחפשים את "התמונה הישראלית" האולטימטיבית שאתם צילמתם, בנושאי תרבות, טבע או תיירות, אשר תתלה בהמשך השנה ב"מסדרון האושר" לצד התערוכה הקיימת.

לכל הפרטים על ההשתתפות בתחרות "התמונה הישראלית" בה התמונה הזוכה תתלה ב"מסדרון האושר" בנתב"ג - לחץ כאן

תחרות התמונה הישראלית (צילום: באדיבות קק"ל)
ההכנות לתערוכה החדשה. התמונה שלכם יכולה בצמוד אליה | צילום: באדיבות קק"ל

תחרות התמונה הישראלית (צילום: באדיבות קק"ל)
תערוכת "אומנת המעשה" בנתב"ג | צילום: באדיבות קק"ל

"אנחנו מציינים 120 שנה לקק"ל עם התערוכה המיוחדת הזו שמאפשרת להביט על העשייה הציונית, התרבות והטבע לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל", אומר יו"ר קק"ל, אברהם דובדבני. "המגיעים לנתב"ג יוכלו להיחשף אל היופי של ארץ ישראל כפי שהוא נשקף לאורך התערוכה. דרך יצירות של אמנים מופלאים כמו מנשה קדישמן ז"ל ורבים אחרים ניזכר בעבר שלנו ונביט אל העתיד בתקווה". 

 

איך משתתפים בתחרות "התמונה הישראלית?

 1. אם יש לכם תמונה מקורית שצילמתם (לאו דווקא לאחרונה) שקשורה בתחומים הטבע ו/או הסביבה ו/או התיירות, אתם מוזמנים לשלוח אותה לכתובת המייל הזאת: IsraelPicture@kkl.org.il עד ה-27.1 בשעה 12:00.
 2. למייל יש לצרף בטקסט אישור שקראתם את התקנון ואתם מאשרים אותו (אחרי שבאמת קראתם אותו) ולהוסיף את שמכם המלא ומספר טלפון, כדי שנוכל להשיג אתכם בקלות במקרה הצורך.
 3. את התמונה יש לשלוח למייל ברזולוציה של עד 20 מגה בתים (MB) כדי שיינחת אצלנו בשלום. אל דאגה - אם התמונה שלכם תבחר להיום "התמונה הישראלית" שתתלה ב"מסדרון האושר", נבקש מכם לשלוח לנו אותה בגודלה המלא.
 4. התמונה צריכה להיות מותאמת לגודל הדפסה של 150 ס"מ על 150 ס"מ.
 5. את התמונה שלכם לתחרות יש לשלוח כאמור עד ה-27.1 בשעה 12:00. מתוך התמונות שיישלחו, ייבחרו 10 תמונות שיעלו להצבעת הגולשים. התמונה עם כמות ההצבעות הגדולה ביותר תיבחר עד ה-12.2 ותתלה ב"מסדרון האושר" בנתב"ג בהמשך השנה. 

 עוד כמה פרטים חשובים מתוך התקנון המלא של תחרות "התמונה הישראלית":

 1. ההשתתפות בתחרות מותנית בקריאת התקנון ואישור במייל בו נשלחת התמונה שאכן קראתם והינכם מאשרים את התקנון, בצירוף שמכם המלא ומספר טלפון. אנחנו יודעים שכבר כתבנו את זה, זה פשוט ממש חשוב!
 2. התמונה שתשלחו צריכה להיות שלכם בלבד. מותר לשלוח תמונה אחת בלבד.
 3. תמונות בהן מופיעים קטינים ללא אישור הורים חתום מצורף, לא ייכללו בתחרות.
 4. הצילומים יוגשו לאחר עריכה בסיסית בלבד: חיתוך מינורי לשם בניית קומפוזיציה, התאמת צבעים וקונטרסט. הצילומים לא יעברו עיבוד אגרסיבי, ובכלל זה הסרת פריטים מהרקע, הדבקת פרטים, החלקת רקע ושינוי צבעים קיצוני.
 5. לא יתקבלו צילומים בהם הייתה פגיעה או הפרעה לטבע, לבעלי חיים ולאדם. צילום אשר נעשה תוך כדי פגיעה או הטרדה ייפסל.
 6. התמונה צריכה להיות מותאמת לגודל ההדפסה של 150 ס"מ על 150 ס"מ.
 7. הבהרה! השימוש בתמונות שיישלחו ייעשה רק למטרת הפעילות הנוכחית של בחירת "התמונה הישראלית". לאחר סיום הפעילות לא ייעשה שימוש נוסף בתמונות שיישלחו אלינו מלבד תליית התמונה הזוכה ב"מסדרון האושר" בנתב"ג.
 8. לתקנון המלא של תחרות "התמונה הישראלית"
תחרות התמונה הישראלית (צילום: באדיבות קק"ל)
מתוך תערוכת "אומנת המעשה" | צילום: באדיבות קק"ל

בהצלחה!!!