בזמן שענף התיירות עבר שנה לא קלה, שבחלקים גדולים ממנה המלונות ובתי ההארחה השונים היו סגורים, מסתבר שיש כאלה שהתקופה הזו דווקא עשתה להם טוב. כך למשל, קבוצת ALLOVE, המפעילה את אתרי הנופש וילה לנד וצימר לנד, מציינים שבשנה החולפת היו ביקושי שיא לתיירות כפרית.

על פי הנתונים של של הקבוצה, אשר מאגדים קרוב ל-1,000 מתחמי נופש: צימרים, וילות, חדרי אירוח, אורחנים וחאנים, בשנת 2020 נרשמה עליה של 137 אחוזים ברמת ההתעניינות באתרים בהשוואה לשנת 2019. כל זה בזמן שמרבית הביקושים לצימרים ולווילות (96 אחוזים) הגיעו מתיירות מקומית, לעומת שנת 2019 בה 20 אחוזים מהביקושים הגיעו מתיירות נכנסת לארץ.

הסיבות לעלייה בביקושים הוא הרצון לנופש השומר על כללי התו הסגול והריחוק החברתי, אשר ניתן למצוא בצימרים ומתחמי אירוח כפרי. כמו כן, נרשם גידול של 32 אחוז בחיפוש אחר חופשות ממושכות של למעלה מ-7 ימים בעקבות העובדה שאנשים שהעדיפו להעביר תקופה ממושכת מחוץ לבית. בקבוצת ALLOVE מוסיפים גם ש-88 אחוזים מהחיפושים אחר ווילות נופש בשנת 2020 היו עבור משפחות גרעיניות.

בשל העלייה המטאורית בביקושים במהלך שנת 2020 נפתחו עשרות מתחמי נופש חדשים בדגש על ווילות נופש. נרשם גידול של כ-150 אחוזים בביקוש למתחמי נופש שבהם ניתן לערוך אירועים פרטיים בהתאם להנחיות התו הסגול. בנוסף, חלה עלייה גדולה בביקושים לסוויטות, צימרים וחדרים לפי שעה, אשר הכפילה את עצמה לעומת 2019.

"שנת 2020 בעקבות משבר הקורונה הובילה לשנת שיא בתיירות הכפרית ולביקושים שלא זכורים בענף מזה עשור", אומרת אילנה אלוני, מנכ"לית קבוצת ALLOVE." זיהינו את הפוטנציאל האדיר של משבר הקורונה ובמהלך השנה האחרונה ביססנו את מעמדנו כמובילים כשרכשנו את אתרי האינטרנט וילה קלאס וצימר קלאס שהצטרפו לקבוצת האתרים החזקים שלנו שמציעים את הצימרים, מתחמי הנופש והווילות המובילים של ישראל. אני צופה שגם שנת 2021 תהיה שנה חזקה מאוד לענף התיירות הכפרית ושהביקושים יישארו גבוהים לפחות כמו שנה שעברה."