מלבד הטיסות לאחד המקומות המדהימים בעולם, הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין, שבעקבותיו קיבלנו גם אישור לעבור במרחב האווירי של סעודיה ועומאן, מביא איתו דבר מאוד משמח נוסף - קיצור משמעותי של זמני הטיסות מהארץ למזרח.

כך, טיסות לתאילנד, הפיליפינים ואוסטרליה יתקצרו בשלוש שעות ואף יותר. הטיסה להודו למשל תיקח כחמש שעות, זמן טיסה דומה לזה שבין ישראל ללונדון.

הסיבה לכך היא שעד היום חברות תעופה שהמריאו משדה התעופה בן-גוריון לכיוון אסיה, נאלצו לטוס דרך מסלול "עוקף סעודיה-תימן", בו המטוס חג בגובה נמוך ובמהירות נמוכה מעל ים סוף, עד נקודת החיבור לאוקיינוס ההודי. מסלול זה האריך את משך הטיסות למזרח וגרם לתוספת של עשרות אחוזים במחיר הטיסה בשל צריכת הדלק הגבוהה.

אז איך תראה מפת הטיסות בקרוב? עשינו סדר:

עד ההסכם, רק חברת תעופה זרה אחת קיבלה היתר לטוס מישראל ואליה ולעבור מעל שמי סעודיה ועומאן. קו התעופה ת"א-דלהי של חברת 'אייר אינדיה' קיצר בשעתיים את משך הטיסה הישירה להודו וממנה, וכעת מדינות נוספות באסיה צפויות "ליהנות" מההסכם החדש ומקיצור משך הטיסה אליהן מישראל. 

בתוך כך, חברות תעופה ישראליות וזרות צפויות לפתוח בחודשים הקרובים קווי תעופה חדשים וקצרים יותר למזרח אסיה, וככל הנראה יגדל מספר הטיסות הישירות היוצאות מישראל לאסיה מדי שבוע, ומחירן כאמור יפחת. כבר אתמול (א') פורסם שנחתם הסכם טיסות בין ישראל לאיחוד האמירויות, עם מעל 20 טיסות בכל שבוע בין שני היעדים. כך שגם אם לא יהיו טיסות ישירות, ליעדים שונים במזרח, זמני טיסות עם עצירת ביניים גם יתקצרו משמעותית.