המרינה באשקלון

המרינה הבינלאומית באשקלון נחשבת ליפה בארץ ונמצאת בחלקה המערבי של העיר, בין מלון הרלינגטון שנמצא על צוק מעל הים, לבין גן לאומי תל אשקלון - מקום מיוחד בו העבר פוגש את העתיד.

במרינה המרהיבה תמצאו חופים לבנים, מסעדות, פאבים, בתי קפה, ושקיעות קסומות המשמשות תפאורה לכל בילוי שתרצו. בשנה רגילה המרינה משמשת גם כמרכז בינלאומי לתחרויות שייט ונוהגים להתארח בה אלפי מבקרים מהארץ ומעולם.

וויז: טיילת אשקלון

אשקלון (צילום: רעות אברהמי)
צילום: רעות אברהמי
אשקלון (צילום: רעות אברהמי)
צילום: רעות אברהמי

ארז דגן - טייל ויזם, הקים את אתר הטיולים "ארץ דגן", המנגיש טיולים ואטרקציות לכל מי שמעוניין לצאת החוצה ולעשות הפסקה מהנטפליקס. להמלצות נוספות עקבו אחריו גם בפייסבוק ובאינסטגרם     

חוף פלמחים

חוף פלמחים, שאורכו כ-9 ק"מ, הוא אחד מרצועות החוף הטבעיות והפראיות הבודדות שנותרו במרכז הארץ. מלבד אתר נופש פעיל שניתן להגיע אליו ללא הרשמה מראש, האתר משמר חוף טבעי שבו חולות נודדים, רכס כורכר ואזורי הטלה של צבי ים.

בחלקו הצפוני תזהו מערות חצובות במצוקי הכורכר ובחלקו הדרומי נמצאת חורבה של העיר העתיקה "יבנה-ים" ששימשה עיר נמל לפני אלפי שנים.

וויז: חוף פלמחים

בונוס: למי שמעוניין בטיול קצר, ניתן ללכת לאורכו של שפך נחל שורק שמתחיל באי הצבים, עובר בתצפית הקורמורנים ומסתיים בדיונות הטבעיות צפונית לחוף פלמחים | וויז: חורשת הצנחנים, יש להשאיר רכב נוסף בחוף פלמחים (אורך המסלול-2 ק"מ, סימון שבילים שחור, חלקו מתאים לעגלות).

פלמחים (צילום: אלכסי גורל)
צילום: אלכסי גורל
פלמחים (צילום: אלכסי גורל)
צילום: אלכסי גורל

בתרונות רוחמה

שמורת בתרונות רוחמה נמצאת בנגב המערבי בין קיבוץ בית-קמה לקיבוץ רוחמה. במרכז השמורה נמצאים נחלי אכזב ביניהם נחל רוחמה, נחל דורות ונחל שקמה.

המשותף לנחלים אלה הוא שהם יוצרים חריצים בקרקע (בתרונות, כ"מבתרים" את הקרקע), כתוצאה מגשמים שחושפים את אדמת הכורכר מתחת לאדמת הלס. התופעה המיוחדת הזו מתרחשת כתוצאה מאי יציבות האדמה, מה שמאפשר לחריצי הנחלים ליצור שקעים באזור מישורי יחסית.

צפונה מהשמורה, ליד החווה של צביקה, נמצא "העץ הבודד" שנחשב לאחד הלוקיישנים היפים באזור. בעונת החורף, כשצמחיה ירוקה עוטפת אותו, המקום נחשב לאחד היפים בארץ.

וויז: שמורת בתרונות רוחמה | לעץ הבודד יש להקליד בוויז "החווה של צביקה", לחנות בסמוך ולהמשיך עוד כמה מאות מטרים.

בתרונות רוחמה והעץ הבודד (צילום: גל צ׳אושו)
צילום: גל צ׳אושו

בתרונות רוחמה והעץ הבודד (צילום: גל צ׳אושו)
צילום: גל צ׳אושו

בתרונות רוחמה והעץ הבודד (צילום: גל צ׳אושו)
צילום: גל צ׳אושו

בתרונות בארי

יער בארי במערב הנגב משתרע על פני כ-11,000 דונם של שדות ירוקים, מרחבים אינסופיים ובתרונות, שנוצרו כתוצאה מכמות משקעים דלה ואדמת לס רכה. רוכבי האופניים בוודאי מכירים את מסלולי האופניים שביער ומלבד זה, המקום מושך אליו גם עשרות אלפי מבקרים בעונת החורף, אז המרחבים הפתוחים שביער נצבעים אדום.

צפון מערבית לקיבוץ בארי נמצאת אנדרטה הצופה על שדה קרב ממלחמת העולם הראשונה. אנדרטת אנז"ק קרויה על שם חללי קורפוס אוסטרליה וניו-זילנד, כוח צבאי של חיילים ממדינות אלו שלחמו במלחמת העולם הראשונה ונפלו בקרב על עזה.

האנדרטה, שצורתה כאות A, הוקמה בשנת 1967 במלאת 50 שנה לכיבוש עזה על ידי הצבאות הבריטים ששלטו בישראל.

מי שמחפש טיול יפהפה ומוצל שמתאים גם לקיץ, ישמח לגלות שביער בארי טבע פראי, מרחבים פתוחים, חניוני פיקניק והמון צל מסביב. יש כמובן להמתין קצת ולנסוע בימי שגרה רגועים.

וויז: מצפה אנז"ק, בארי

בתרונות בארי (שרופים) (צילום: ירדן צמח)
בתרונות בארי השרופים כרגע | צילום: ירדן צמח

שדות פרחים בגן יבנה

בקרבת גן יבנה קיימת תופעת טבע יפהפייה שמושכת אליה רבבות מבקרים בין החודשים מרץ-מאי. פרחי הנוריות המרהיבות שצומחות בשלל צבעים מקשטות את האופק הדרומי של גן יבנה ויוצרות אטרקציה חדשה, שמזכירה לנו את גני קוקנהוף בהולנד.

גודל השדה הינו כמה עשרות דונמים, והצבעים הבולטים של הנוריות הם ורוד, צהוב, לבן ואדום. המקום יפהפה כלוקיישן להצטלם, אך מכיוון שמדובר בשטח פרטי, חל איסור לקטוף פרחים וניתן ללכת רק בצדי הפרחים ולא ביניהם.

וויז: גן יבנה פרחים

מומלץ להגיע עם נעלים מתאימות, לעיתים בוצי שם | אפשר לערוך פיקניק שהבאתם מראש לצד הפרחים.

שימו לב! מדובר בשטח פרטי ויש לכבד את המקום ולא לקטוף או לפגוע בפרחים.

שדה פרחים בגן יבנה (צילום: רעות אברהמי)
צילום: רעות אברהמי
שדה פרחים בגן יבנה (צילום: רעות אברהמי)
צילום: רעות אברהמי

שמורת טבע נחל הבשור

סמוך לקיבוץ צאלים על כביש 222 מתחילה דרך נוף מפותלת ויפה, שמגיעה לכמה אטרקציות מרכזיות לאורך אחד הנחלים הארוכים בנגב. אתם בוודאי מכירים את הגשר התלוי הארוך ביותר בארץ, שאורכו כ-80 מטרים ונמתח מעל נחל הבשור, המהווה מוקד משיכה לכל המבקרים.

בסמוך לגשר מתחילה דרך נוף לא מוכרת, שאורכה כ-18 ק"מ, מתאימה לכל רכב ועוברת בפינות הטבע הייחודיות שיש באזור המדברי והחולי של מערב הנגב.

תוכלו לראות את באר צאלים שנחפר עוד בתקופת המנדט, לצפות באגם ובו מיני עופות שונים, לראות שרידי רכבת בריטית ולסיים בכביש 241, סמוך לגן הלאומי פארק אשכול שם יש בריכות שכשוך והמון צל. בימי שגרה אפשר לערוך שם קמפינג מעולה בהרשמה ובתיאום מראש.

וייז: גשר תלוי - נחל הבשור

אורך הדרך-18 ק"מ

נחל הבשור ( הגשר התלוי) (צילום: ניר פינקלשטיין)
צילום: ניר פינקלשטיין
שמורת טבע נחל הבשור (צילום: אלכסי גורל)
צילום: אלכסי גורל

 

ארז דגן - טייל ויזם, הקים את אתר הטיולים "ארץ דגן", המנגיש טיולים ואטרקציות לכל מי שמעוניין לצאת החוצה ולעשות הפסקה מהנטפליקס. להמלצות נוספות עקבו אחריו גם בפייסבוק ובאינסטגרם