הקורונה טרפה את הקלפים והאטרקציות בקיץ 2020 משתנות ומקבלות אופי אחר: פחות קניונים ויותר אוויר פתוח.

השבוע נסעתי עם משפחתי ושלושת בני לגן הבוטני בירושלים, שם נפתחה עד סוף החודש "ארץ האגדות". דמויות מסיפורי ילדים שהתעוררו לחיים ופוגשות בצורה נהדרת את הצמחים והעצים המיוחדים של הגן, האורות והמוזיקה שמכניסה לאווירה נעימה ורגועה.

ארץ האגדות (צילום: רעות עוזיאל)
צילום: רעות עוזיאל

הגן משתרע על שטח של כ-120 דונם, כאשר שטח "ארץ האגדות" מהווה כרבע מהמתחם וניתן להכניס בו מאות רבות של משפחות בו זמנית בריחוק חברתי על פי הנחיות משרד הבריאות.

בגן ממתינים  דמויות מסיפורי האגדות ביניהן: ג'פטו ופינוקיו, רפונדזל ואלזה, המפטי דמפטי ועליסה מארץ הפלאות, שדונית שובבה, גמד מכרות חרוץ ופיה קסומה. דמויות הילדים מבקשות את עזרת המבקרים במשימות שונות עם חידות, למשל מוגלי מספר הג'ונגל חד חידה על פירות שנמצאים בגן; באזור אחר, על גשר, הילדים שומעים קולות של דרקון ועל אף שבני האמצעי קצת חשש' הוא ביקש שנעבור ונחצה את הגשר שוב ושוב. זה הצחיק והפחיד אותו בו זמנית; גם ג'פטו ופינוקיו מקבלים את פניהם של המבקרים עם כתב חידה ומפה.

ארץ האגדות (צילום: רעות עוזיאל)
צילום: רעות עוזיאל
ארץ האגדות (צילום: רעות עוזיאל)
צילום: רעות עוזיאל

הילדים יכולים גם להצטלם עם הדמויות מהאגדות, כמובן תוך שמירת מרחק. אם בעבר הילדים הקטנים היו רצים ומצטלמים מחובקים עם הדמויות, כיום מקפידים להצטלם מבלי לגעת. בגן אפשר לבקר בתשע תחנות משחקים בהן מתקיימות פעילויות חווייתית ומיוחדות הכוללת: מגרש הקריקט של עליזה בארץ הפלאות, ננסה להציל את רפונדזל מהמגדל הגבוה, קיר החידות של המפטי דמפטי, שביל המשאלות, מסלול הדרקון הראשון שלי, מפגש עם אלזה במפל הנסתר, הליכה בעקבות רעש הפטישים בצלע ההר וחיפוש זהב במכרה יחד עם הגמדים, מתקני טיפוס של ג'ק ואפון הפלא ובחממה הטרופית החדשה ניפגש עם פיטר פן וטינקרבל. בנוסף, בגן יש שלל שבילים ופינות מסתוריות שמוארות בתאורה קסומה ומיוחדת  עםאפקטים של גחליליות, הקרנות על צמרות העצים והצמחים באזור, מוזיקה וצלילים קסומים שקיימים רק באגדות.


כאמא לשלושה קטנים שמחפשת בילוי נעים וקליל הרגשתי הרגשתי ש"ארץ האגדות" עונה על הציפיות. בעקבות גודל הגן לא חששתי מקורונה ולמרות שהאטרקציה מתקיימת גם בחממה סגורה, המקום גדול ואין כמעט אינטראקציה עם מבקרים אחרים, גם אם באים אנשים רבים לאותה התחנה במקביל. 

ארץ האגדות (צילום: רעות עוזיאל)
צילום: רעות עוזיאל
ארץ האגדות (צילום: רעות עוזיאל)
צילום: רעות עוזיאל

בעקבות הקורונה, למארגני האטרקציה חשוב גם להדגיש כי הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומנהל בקרה אחר כמות הנכנסים ואחר התנהלות הקהל במהלך הביקור. בשל כך, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות: מכירת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר בימות וכך גם התשלום; המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות; כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות.

הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 3-12 ולמינוף ושדרוג החוויה מומלץ להגיע בתחפושות הקשורות לאגדות.

 

ארץ האגדות (צילום: רעות עוזיאל)
צילום: רעות עוזיאל

 

שעות הפעילות: ימים א-ה בין השעות 17:00-22:30 במוצ"ש בין השעות 1800-22:30

מחיר כניסה:  79 שקלים. כרטיס ירושלמי: 29 שקלים.  מנויים: 25 שקלים. הזמנת כרטיסים באתר בימות בלבד.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012  באתר ובעמוד הפייסבוק של הגן