אין תמונה
אופים ליום אחד. מרכז רולדין

חם מדי בחוץ וצפוף מדי בקניון? מרכזי מבקרים הם אחלה פתרון לפעילות עם הילדים בחופש. הכניסה כמעט תמיד בחינם או בתשלום נמוך, הפעילות אטרקטיבית ובטוח שהילדים שלכם ילמדו משהו חדש. אספנו כמה המלצות לכמה מרכזי מבקרים בכל רחבי הארץ, צאו ובקרו.

לאופים לעתיד: מרכז המבקרים של רולדין

הכי כיף ללכת למקומות מהם יוצאים דברים מתוקים וטעימים. כזה הוא מרכז המבקרים של רשת הקונדיטוריות רולדין, שמצוי למעשה במפעל של הרשת. אין ילד שיתנגד לבילוי כזה, והאמת, גם אין הרבה מבוגרים.
הכל מתחיל בסרט: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול אודות ההיסטוריה של רולדין – רשת מאפים בעבודת יד שהוקמה ב-1987.
ומה עוד: הסיור ברולדין ריחני במיוחד. הוא עובר במסדרון מוארך שלכל אורכו קבוע חלון שקוף, דרכו ניתן לצפות בעובדי הקונדיטוריה מגלגלים, מועכים, מערבבים ומקשטים בעבודת יד קרואסונים, רוגלעכים ועוגיות. בהמשך הסיור צפייה במערבלי ענק ובתנורים הגדולים האופים 120 תבניות בו זמנית, ולסיום -לפני שמשתגעים מהריח - סדנת אפיה לילדים ולמבוגרים בהדרכת שף, בה מכין כל אחד עוגיות וכדורי שוקולד.
לא תצאו בלי: מאפה מעשה ידיכם להתפאר.
פתוח: ראשון-חמישי 9:00-14:00. כניסה: 25 ₪. סיורים מודרכים יוצאים מדי שעה עגולה.
מרכז המבקרים של רולדין, קדימה. 09-8991001 www.roladin.co.il

אין תמונה
רוגלעך או קוראסון? מרכז המבקרים של רולדין

למהנדסים לעתיד: מרכזי המבקרים של מקורות

אין תמונה
בעקבות מקורות המים

המים הם הסלבריטאים הגדולים של השנה האחרונה בתחום משאבי הטבע: כולם מדברים עליהם ושומרים עליהם. יכול להיות שזה בדיוק הזמן המתאים לקחת את עצמכם ואת הילדודס ולהבין אחת ולתמיד איך באמת מגיעים המים מהכנרת אל הברז.
למקורות שלושה מרכזי מבקרים - "מעיינות הירקון" בין פתח תקווה לראש העין, הוא צומת המים הראשי של המדינה, ממנו מנותבים מי המוביל הארצי לדרום ולמרכז. "אתר ספיר" בכנרת הוא אתר שאיבה מהכנרת, ו"תחנת שמחה" ליד קיבוץ דורות, אמונה על חלוקת המים בכל מרחבי הנגב.
הכל מתחיל בסרט: באתר ספיר ובתחנת שמחה תוכלו לצפות בסרטונים אודות בנייתו של המוביל הארצי ועל החשיבות שבחסכון במים, אם כי לא בטוח שבכיכובה של נינט.
ומה עוד: הדרכות והסברים על המוביל הארצי ועל סוגים שונים של מים (מישהו יודע מה ההבדל בין מים מלוחים ומים מליחים??), במעיינות הירקון תזכו לסיור בתחנה ההיסטורית מתחת לאדמה וגם במעיין החבוי מעבר לכביש בתוך סבך הצמחייה. באתר ספיר תוכלו לצפות במשאבות הענקיות המעלות מים מהכנרת לגבהים מרשימים ובתחנת שמחה תהנו מהליכה קלה במנהרת המשאבות שהפכה למוזיאון היסטורי ותצוגת אביזרי מים מקום המדינה.
פתוח: ראשון-חמישי 9:00-15:00. הכניסה חופשית. סיורים מודרכים ללא תשלום בתיאום מראש.
מרכזי המבקרים של מקורות - 1-800-250-270 www.mekorot.co.il

 

לרוקחים לעתיד: מרכז המבקרים של AHAVA– מעבדות ים המלח

אין תמונה
מרכז המבקרים של AHAVA

סביר להניח שלמרכז המבקרים הזה האמהות והבנות המתבגרות יגררו אתכם, אבל יכול להיות שגם הגברברים ימצאו בו עניין. בכל זאת, מדובר בטכנולוגיה מתקדמת לייצור מוצרי טיפוח מהמינרלים העשירים של ים המלח, ובתוך זה כלולות מכונות. בנים אוהבים מכונות.
הכל מתחיל בסרט: כמה ים המלח הוא פלאי, כמה הוא מצוי בסכנה וגם כמה היתרונות הבריאותיים של המינרלים שלו חיוניים לעור שלכם. על כל זאת ועוד בסרטון התדמית.
ומה עוד: צפייה במכונות המפעל בפעולה דרך קיר שקוף, הרצאה של יועצת קוסמטיקה מקצועית והכי כיף: חנות המפעל עם מגוון ממוצרי AHAVA לספא, לגברים, לנשים ונגד השמש.
לא תצאו בלי: איזה קרם, תחליב או תכשיר אנטי אייג'ינג - הם כולם במחירי מבצע לחנות המפעל.
פתוח: ראשון-חמישי 8:00-18:00. שישי 8:00-16:00. שבת 8:30-18:00. הכניסה חופשית.
מרכז המבקרים של AHAVA מעבדות ים המלח, מצפה שלם. 02-9945117/23 www.ahava.com

לכלכלנים לעתיד: מרכז המבקרים הלימודי של בנק ישראל

כשאתם שואלים את הילדים שלכם מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים הם עונים "עשירים"? אולי כדאי להתחיל לעמת אותם עם עולם הפיננסים הזוהר כבר מעכשיו. מרכז מבקרים של בנק לא נשמע ממש כמו משהו שהייתם רוצים לעשות לילדים שלכם, אבל דווקא המרכז החדש הזה מציע הצצה לא מאיימת לעולם הכסף, הריבית והמטבע הזר.
הכל מתחיל בסרט: המבקרים במרכז זוכים לצפות בשני סרטים, האחד נשמע מרתק יותר מהשני: הראשון עוסק בהתפתחות הכסף והשני על יציבות מחירים ואינפלציה. למרות שזה נשמע די נוראי, הסרטים דווקא נגישים וחביבים למדי.
ומה עוד: מעבר לתערוכה של מטבעות ושטרות לאורך ההיסטוריה, הילדים ישמחו בודאי לשחק במשחקי מולטימדיה שיכשירו אותם לעתיד הפיננסי המאתגר. במשחק אחד הם יצטרכו לזהות שטרות מזויפים, ובאחרים לפקח על הבנקים, להתמודד בשאלון טריויה בנושאי אינפלציה ולשחק לסיום קצת עם מטבע חוץ.
לא תצאו בלי: מושג כלשהו (ובואו נודה בזה, לא היה לכם לפני) על תפקידיו של הבנק ועל תרומתו לכלכלת המדינה.
פתוח: ראשון-חמישי 9:00-16:00. הכניסה חופשית. סיורים מודרכים ללא תשלום בתיאום מראש.
מרכז המבקרים הלימודי של בנק ישראל, רח' קפלן 1, גבעת רם, ירושלים. 02-6552828 www.bankisrael.org

אין תמונה
גלגולו של תפוח
לחקלאים לעתיד: מרכז המבקרים של בראשית

אם אתם מאלה שלא ממש יודעים מאיפה מגיעים הפירות לסופר, כדאי שתעלו לרמת הגולן ותעשו איזה סיור קצר במרכז המבקרים של תאגיד הפירות "בראשית". המרכז יכניס אתכם לעולמם העסיסי של התפוחים, האגסים והדובדבנים, ואין ספק שבפעם הבאה שתקנו אחד מהם תרגישו אליו הרבה יותר קירבה.
הכל מתחיל בסרט:
בהתחלה נוטעים את העצים, אחר כך הם צומחים, בשלב מסוים קוטפים אותם, אורזים אותם ובסוף הם מגיעים לחנויות – סיפור מסע חייהם השלם של התפוחים בסרטון תדמית מרגש אחד.
ומה עוד: תרגישו תפוחים ליום אחד כשתעברו בכמה מהשלבים אותם עובר התפוח בדרכו אליכם: שיוט בין המון תפוחים צבעוניים במכונות המיון האוטומטי, ביקור בחדרי הקירור הענקיים וסיור במערך האריזה המשוכלל עם מגוון אריזות לכל סוגי הפירות.
לא תצאו בלי: ביס מתפוח טרי-טרי שתבחרו בחנות מרכז המבקרים, סלסלת דובדבנים ואולי גם יין גלילי טוב.
פתוח: ראשון-חמישי 08:30-14:30. כניסה: 15-20 ₪. סיורים מודרכים בתיאום מראש.
מרכז המבקרים של בראשית מפסגות גליל גולן, סמוך לקיבוץ מרום גולן. 04-6961988 שלוחה 5.
www.pri-beresheet.co.il

מה עוד אפשר לעשות בחופש הגדול? כל ההמלצות ב-mako קיץ