אלפי משפחות צפויות להגיע במהלך אוגוסט לנתב"ג בדרכם לחופשת הקיץ, במה שצפוי להיות החודש הכי עמוס בשדה התעופה אי פעם. מחקר חדש שביצעה חברת מדגם עבור חברת התיירות Booking.com, חושף את היעדים המועדפים, הסכומים שאנחנו מוציאים על החופשה המשפחתית השנתית וגם כמה תובנות לגבי מה חשוב לנו לקבל ביעדים אליהם אנחנו מגיעים.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

מעל כל הנתונים, נמצא שהיעדים האהובים על המשפחה הישראלית בקיץ הקרוב הם איי יוון השונים, כש-22 אחוזים מכל המשפחות הישראליות יבלו בהם את חופשת הקיץ הקרובה שלהן. גם ארה"ב (10 אחוזים), הולנד (9 אחוזים), קפריסין (7 אחוזים), ואיטליה ותאילנד (6 אחוזים), מככבות בחמישייה הפותחת.

פארק מים
פארק מים בקורפו יוון | צילום: יחסי ציבור

באשר לעלויות - קרוב למחצית מהנוסעים הישראלים שיצאו בשנה האחרונה לחופשה משפחתית בחו"ל שילמו עבורה מעל 10,000 שקלים. למרות המחירים הגבוהים, יותר ממחצית (55 אחוזים) טוענים שהם מעדיפים לטוס לחו"ל ולא להישאר בארץ בנימוק שעלות השהייה בחו"ל אטרקטיבית יותר ומספקת ערך רב יותר לכסף מאשר בישראל.

על לפי הסקר, מקום לינה שמותאם לילדים הוא הפרמטר החשוב ביותר במהלך החופשה. אחריו אפשר למצוא פרמטרים כמו אטרקטיביות היעד וסוג הנופש. 37 אחוזים מהמשתתפים בסקר השיבו שיעדיפו לצאת לחופשה משפחתית שכוללת טיולים, אטרקציות ופארקי שעשועים, לעומת 18 אחוזים שמעדיפים חופשה בסגנון בטן-גב ו-4 אחוזים שמעדיפים חופשת שופינג.

חופשה משפחתית
מעדיפים טיולים על פני בטן גב | צילום: Grekov's, Shutterstock

בתשובה לשאלת מיליון הדולר - איך מעסיקים את הילדים בצורה הטובה ביותר במהלך החופשה? כמעט מחצית מהנשאלים ענו שהדבר שהכי חשוב שיהיה באתר הלינה הוא בריכה, גם אם הוא עולה יותר כסף. כמו כן, 48 אחוזים מהמשפחות עם ילדים בגילאי 12-18 השיבו שהיו רוצים חדרים נפרדים לילדיהם. מהסקר עולה שכמחצית מהמשפחות שיוצאות לחו"ל עושות את זה כי "אין מי שישמור על הילדים בבית". 

"בכל שנה יותר ויותר ישראלים מזמינים חופשות ביעדים שונים ואטרקטיביים, וכך בהתאם עולה מספרן של המשפחות שיוצאות לחופשה משפחתית, כאשר ישנו ביקוש עולה וגובר להתארח במקומות לינה אלטרנטיביים כמו דירות, בתי הארחה, בתים פרטיים וכו'", אומר ד"ר איציק מזרחי, מנהל Booking.com ישראל. "הסקר מלמד אותנו נתונים מעניינים על אופי החופשות של משפחות ישראליות ומסייע לנו להתאים את השירותים שלנו עבורם בהתאם".