אין תמונה
מזכיר קצת את הסופרלנד

אם ראיתם את המשימה המגניבה של דיירי האח הגדול, אתם בטח רוצים לשמוע עוד קצת על האטרקציה החדשה שנקראת "Dinner in the Sky ". המתקן המדהים, שיכול להניף קבוצה של אנשים לגובה 50 מטר ולארח אותם לארוחת גורמה בשחקים, הגיע לישראל רק לאחרונה ועומד להיות ללא ספק "הדבר הבא" בתחום אירועי היוקרה בקיץ הקרוב.

אז מה זה "דינר אין דה סקיי"? פשוטו כמשמעו, "ארוחה בשמיים". מתקן אדיר מימדים, המבוסס על מנוף במשקל 120 טון, מרים לגובה רב שולחן מרווח אליו מחוברים בכל אמצעי הבטיחות 22 סועדים. ממרכז השולחן משרתים את האורחים מספר קטן של אנשי צוות, המגישים להם ארוחת גורמה אמיתית. את הארוחה מכין השף המוכר פרנק אזולאי, וייתכן מאד שעצם האכילה של הארוחה הזאת בשמיים נותן לה טעם יוצאי דופן.

האטרקציה המשוגעת הזו רצה בכל העולם ביותר מ-27 מדינות, וקצרה שבחים בכל אמצעי התקשורת על פני הגלובוס. היא אפילו זכתה להכרה על ידי המגזין Forbes, ודורגה כאחת מאטרקציות ההסעדה המובילות בעולם. גם אם יש לכם פחד גבהים, תהיו חייבים להודות שיש משהו מסעיר באכילה בשמיים, מעל נופים כמו הגראנד קניון או מפלי הניאגרה.

בארץ ניתן יהיה להנות מאיזה נוף, כמעט, שתרצו- הרי יש לנו ים ויש לנו מדבר, יש לנו נוף ירוק ויש ערים עם גורדי שחקים. המתקן יכול להגיע כמעט לכל איזור ולכל אתר. הקטע הוא לא רק לעלות איתו למעלה, אלא גם ליידע את אלה שנשארו למטה מי מסתכל עליהם מהשמיים- המתקן מאפשר לתלות ממנו כרזות ענק, כך שהוא מתאים לחברות שרוצות להעניק לעובדים שלהן פינוק ועל הדרך גם לקצור קצת תשומת לב.

אין תמונה
הגירסה הבריטית - על רקע נופיה של לונדון

בתפריט של אזולאי מנות אקזוטיות כמו רול כבד אווז פריך, טורנדו עגל חלב או צלע טלה, וקינוחים מגרים כמו טארט דובדבנים או סבלה אגסים לקינוח (מישהו יודע מה זה סבלה?). אפשר לארגן אירוע של 150 איש, כיוון שבבסיס המנוף יש מתחם אירועים מהודר, ובו ממתינים אלה שלא עלו לשמיים.
אז מה בעצם קורה שם? האורחים מגיעים למתחם, מקבלים קוקטיילים ומנות ראשונות כדי להירגע, ואחר כך מונפת הקבוצה הראשונה, כי כל קבוצה מוגבלת ל-22 איש. אחרי חצי שעה בשמיים כבר יורדים לעשות פיפי, וחוזרים שוב למעלה לעוד שעה של ארוחה ונוף.

אין תמונה
ככה זה נראה אצל ההונגרים

אוקיי, אז באיזו אמתלה אתם יכולים לערוך אירוע כזה? מכל סיבה אפשרית: זה יכול להיות לכבוד אירוע מיוחד, בילוי של עובדי החברה, מסיבות השקה או כל דבר אחר. גם ילדים יכולים להשתתף, אם גובהם עולה על מטר וחצי. לגבי בטיחות, המתקן קיבל אישורים ממעבדת הבטיחות הגרמנית, אז סביר להניח שהוא די בטוח. נותר לחשוש רק ממזג האוויר.