לאחר שחברות הנסיעות השונות שומרות על אופטימיות בעקבות קצב החיסונים הגבוה בארץ וכבר הודיעו שהן נערכות לקראת הטיסות בחופשת הפסח, גם בבתי המלון בארץ מתחילים לתכנן קדימה, לתקופה שאחרי הסגר ולרגע שבו אנשים יוכלו לנוע יותר בחופשיות עם הדרכון הירוק.

"אנחנו נערכים לפתיחה בסוף ינואר, בארבעה מתוך שישה מהמלונות שלנו (ויליג על הירדן, ארץ דפנה, מלכיה ומטולה) ובתחילת מרץ נפתח את מלונות הגליל המערבי (אילון וגשר הזיו)", אומרת בת חן ישועה, מנכ"ל רשת מלונות מטיילים, ומוספיה:  "אנחנו מאוד אופטימיים לגבי התפוסות הגבוהות. הסגר הזה מתנהג שונה. הטלפונים ממשיכים לצלצל וההזמנות לא מפסיקות רק שלתאריכים מאוחרים יותר. 

"פסח נראה כרגע מצוין. יש ביקושים גבוהים ואנשים מתכננים את חופשתם כבר עכשיו. מכרנו יותר מ-80 אחוזים מהחדרים. אנו, יחד עם כל עם ישראל מקווים שאת פסח נחגוג כמו לפני שנתיים, אך יחד עם זאת, אנחנו ערוכים לאפשר לאורחים לעשות סדרים פרטיים במשפחות הגרעיניות שלהם. במידה והפתיחה לא תתאפשר נדחה על פי ההנחיות."

מלון מטיילים (צילום: צילום: איה בן עזרי | באדיבות רשת מלונות מטיילים)
"80 אחוז הזמנות לפסח". מלון מטיילים וילג' על הירדן | צילום: צילום: איה בן עזרי | באדיבות רשת מלונות מטיילים

גם ברשת מלונות אפריקה ישראל (קראון פלזה) נערכים לפתיחת המלונות באילת ובים המלח מיד לאחר פתיחת הסגר הנוכחי וקראון פלאזה בתל אביב יפתח במידה ויתאפשר הדבר על פי החלטות הממשלה. "אנו צופים כי בחג הפסח הקרוב תהיה תפוסה גבוהה ורובו יהיה בנוי על תיירות פנים מסיבית לאחר תקופה של סגרים ולאחר הזיכרון של פסח 2020 שהיה תחת סגר", אומרים ברשת.

"יש לנו כבר התעניינות רבה במרכז ההזמנות, מתכונת הפתיחה תהיה תחת הגדרות 'האיים הירוקים' וכל כללי התו הסגול כפי שפעלו בעבר. כאמור, סוף חודש מרץ הינו תאריך היעד עבור ממשלת ישראל לחסן את מרבית האוכלוסייה מעל גיל 16, מהלך שיאפשר לנפוש בבטחה ובנחת. חג הפסח השנה הולך להיות חג בסימן חירות בריאותית ומשפחתית."

מלון קראון פלאזה ים המלח (צילום: אסף פינצ'וק,  יחסי ציבור )
קראון פלאזה ים המלח | צילום: אסף פינצ'וק, יחסי ציבור

יחד איתם, רשתות נוספות ממשיכות להפעיל ולקבל הזמנות, אך העובדה שהסגר עדיין נמצא בעיצומו בהחלט מורגש. כך למשל, במלונות קבוצת נקש (רשת הרברט סמואל, מלונות אורכידאה ומלונות סטאי), אמרו ל-mako ש"אנחנו נערך בהתאם להנחיות שנקבל ומניחים שעם החיסונים יתירו לפתוח את בתי המלון יחד עם בריכות השחייה וחדרי האוכל. חופשת פסח זמינה אצלנו באתר הבית להזמנות ומרכז ההזמנות פתוח גם הוא וזמין לקהל להזמנות בטלפון. כרגע, נוכח אי הוודאות, התפוסה לפסח עדיין נמוכה."

גם ברשת פתאל ציינו שהם מקווים שיוכלו לעבוד במתכונת רגילה, אבל נערכים למספר תרחישים. "העלנו כבר לפני חודשיים מבצעי 'פתאל על הזמן' לפסח והחדרים נחטפו, מה שבהחלט ממחיש את הביקושים ומעיד על רצון לקוחותינו לשוב ולהתארח."

הרודס בוטיק אילת (צילום: יחסי ציבור)
הרודס אילת | צילום: יחסי ציבור

בנוסף, ישנן רשתות, בעיקר באילת, שציינו שהן לא נערכות עם מכירה או מבצעים עד שלא יהיו ברור מתי יוכלו לפתוח ובאיזה מתווה. נראה שהשינויים התכופים גרמו לכולם להיות קצת יותר זהירים.