אליאס בבית קפה, תייר מצרפת (צילום: לימור בן-רומנו)
"כל החברים שלי אמרו לי שאני אמות על תל אביב" | צילום: לימור בן-רומנו
שם: אליאס
אביבים:  22
מגיע אלינו מ: ברזיל וצרפת
פגשנו אותו ב: גורדון, תל אביב
שם ראשו על הכר: "בסאבלט בפלורנטין. לקח לי קצת זמן לאהוב את השכונה, כי כשנחתי כאן, לנתי כמה ימים בדירה של חברים בבן יהודה וזה היה אזור ממש מגניב. אבל עכשיו אני ממש אוהב את פלורנטין, יש לי דירה מגניבה עם שותפים מכל העולם והאזור התחבב עליי".  

לפרנסתו: סטודנט להנדסה
אוהב: "לטייל, ללכת לקולנוע, להאזין למוזיקה, מסיבות, הרפתקאות, וגם סתם לנוח".

פז"מ: "באתי לכאן ל-4 חודשים, בינתיים אני סוגר חודש".

אליאס, תייר מצרפת (צילום: לימור בן-רומנו)
"הישראליות יפות בצורה בלתי רגילה" | צילום: לימור בן-רומנו

למה דווקא לפה

"חברים שלי, שגרים בתל אביב כבר 15 שנה סיפרו לי שזו עיר מושלמת עבורי, עם אנשים מגניבים ויפים, טיולים, מסיבות, פסטיבלים חופים יפים. בקיצור הם עשו לי חשק ובאתי".

Travel List

"נסעתי לפסטיבל בשדה בוקר שהיה ממש מגניב, ביקרתי בירושלים שהייתה ממש מרשימה, במיוחד העיר העתיקה, למרות שאני מרגיש שאני צריך להגיע עוד כמה פעמים לעיר כדי להכיר להתרשם ממנה יותר... הייתי גם בים המלח, שזה מקום פשוט נהדר, וכמובן בתל אביב - עיר מגניבה לחלוטין, אמנם מעט יקרה לטעמי אבל עם אחלה חבר'ה ומקומות שווים".

תל אביב, תייר מצרפת (צילום: לימור בן-רומנו)
"אני הכי אוהב להגיד 'סבבה'" | צילום: לימור בן-רומנו

עברית קשה שפה

"'סבבה' - כי אתה יכול להשתמש בה הרבה ואני אוהב את המשמעות של זה. ו'מה קורה' - כי אני אוהב את איך שזה נשמע, ואני גם אוהב לדעת מה קורה עם אנשים".

דרינק ללילה

"בינתיים אני הכי מתלהב מבר ה"תדר", כי האווירה שם מגניבה, המוזיקה טובה ואמנים מגניבים באים להופיע. כשאני יוצא אני בעיקר שותה בירה, וכאן התחלתי גם לשתות עראק".

הדה בסט של הדה בסט פה

"ללא ספק מזג האוויר. וגם העובדה שישראל זו מדינה כל כך קטנה ויש בה כל כך הרבה מה לראות, עם נופים שונים ומגוונים והכל במרחק נסיעה של שעתיים. רגע אחד אתה בעיר שוקקת, רגע אחר אתה במדבר וכל התפאורה משתנה לחלוטין, זה מדהים. וכמובן האנשים כאן, הם בראש טוב, מאוד חברותיים".

תייר מצרפת (צילום: לימור בן-רומנו)
"מזג האוויר פה הכי טוב בעולם". אליאס והקעקוע | צילום: לימור בן-רומנו

טעון שיפור

"הייתי אומר שאתם צריכים לסגל נקודת מבט אחרת בכל מה שקשור לבעיות שיש לכם כאן במדינה, לא רק פוליטיות, גם בכל הקשור לדת וחברה. אתם צריכים לפתוח יותר את הראש ואת צורת המחשבה.למשל, אנשים צריכים לפתוח את הראש שלהם בכל הנוגע לחתונה עם מישהו שמגיע מדת שונה; אהבה צריכה להיות מה שמניע אנשים להתחתן, לא דת. אני כנראה אומר את זה כי אני מגיע משורשי דת מעורבים (אמא ואבא שלי מגיעים מדתות שונות) אבל אני מחשיב את עצמי כיהודי ומאוד גאה בכך".

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים: "8.5, כי הנשים כאן יפות בצורה בלתי רגילה ונראה שהרבה פחות אכפת להן מהדימוי העצמי שלהן מאשר נשים באירופה. אני ממש אוהב את זה. ואגב, זזה די מוזר לי שאני מתלהב כ"כ מהחיצוניות של הבחורות פה, כי אני בד"כ נמשך דווקא לבחורות צפון אירופאיות כאלה, שהן ממש בלונדיניות עם עיניים כחולות. אבל כנראה שלישראליות יש משהו... אחר, מיוחד".

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: "8, בגלל שישראל זו ארץ מדהימה, מאוד שונה מכל האחרות בעולם, מאוד מקדמת יצירתיות. כאן אנשים יכולים לעשות מעשים מאשר רק להתלונן, ולדבר על מה הם היו רוצים לשנות. נראה שממש מעודדים כאן אנשים לעשות מעשים ולהיות פעילים, זה מצוין. למשל, אני אוהב את זה שתל אביב היא עיר הבירה העולמית של הסטארט-אפים. זה אומר שכולם כאן רוצים ליצור משהו כל הזמן והם באמת עושים את זה ולא רק מדברים על זה".

חודש בארץ, תייר מצרפת (צילום: לימור בן-רומנו)
"כולם כאן אנשים יוצרים ופעילים" | צילום: לימור בן-רומנו
>> בשבוע שעבר בתיירת מזדמנת: "באתי בגלל האנשים, נשארתי בגלל הטחינה"