דומיניק וג'ונתן, תיירים (צילום: לימור בן-רומנו)
חווינו כאן רק דברים טובים - בין אם זה האנשים, מקומות הבילוי וכמובן - האוכל | צילום: לימור בן-רומנו
שם: דומיניק וג'ונתן
אביבים:  24 ו-23
מגיע אלינו מ: היידלברג, גרמניה
פגשנו אותו ב: דיזינגוף, תל אביב

לפרנסתם: דומיניק לומד פוליטיקה וכלכלה, ג'ונתן הוא סטודנט לתיאולוגיה.
אוהבים: דומיניק אוהב לקרוא, לטייל, להתעניין בפוליטיקה ולעשות חיים עם חברים. ג'ונתן אוהב לשמוע מוסיקה, לעשות קמפינג, לבלות ולהכיר מקומות חדשים.

שמים ראשם על הכר: בהוסטל ברחוב בן יהודה בתל אביב

פז"מ
 

"הגענו לכאן לביקור של שבועיים, חוזרים ברביעי בבוקר".

למה דווקא לכאן

דומיניק: "קודם כל כי יש לנו חופשה מהלימודים, ככה שהיינו חייבים לטוס לאיזה מקום. כבר ביקרנו בישראל בעבר וחווינו רק דברים טובים - אם זה האנשים, מקומות הבילוי, החוויה התרבותית וכמובן - האוכל, אז החלטנו לחזור. אני גם רציתי באופן אישי ללמוד מקרוב יותר על הקונפליקט במזרח התיכון". 

עוד דומיניק וג'ונתן, תיירים (צילום: לימור בן-רומנו)
"הישראלים הם עם חם ומקבל" | צילום: לימור בן-רומנו

Travel list

ג'ונתן: "אז ככה, כמובן שכבר בילינו והסתובבנו בתל אביב המגניבה. בנוסף, לא יכולנו לוותר על עיר הקודש (שהיא מרכז תרבותי ודתי בינלאומי), ואני חייב להגיד שהביקור בירושלים היה פשוט חוויה מטורפת, אחרי שאתה שומע וקורא על העיר. אבל הדבר שהכי אהבנו פה זה את הקמפינג שעשינו במכתש רמון - אין לנו דברים כאלה בגרמניה".

עברית קשה שפה

דומיניק: 'תודה רבה' 'שלום' ו'סבבה'. מה צריך יותר מזה?"

הכי טעים פה

ג'ונתן: "פיתה עם חומוס - הכי פשוט אבל הכי טעים".
דומיניק:
"בהתחלה לא אהבנו כל כך את החומוס, אני חייב להודות, אבל עכשיו אני לא יודע איך בכלל הסתדרנו בלעדיו בחיים האלה?! גם הפירות בארץ פשוט מעולים - הכל כל כך טרי וטעים. אין ספק שהתפוזים זה הפרי המועדף עליי".

הבר הכי טוב פה

"הצינה על דיזינגוף ממש ממש מגניב. לגמרי נחזור לשם שוב - מוסיקה מעולה, וייב טוב ואנשים יפים".

הדה בסט של הדה בסט פה

"קודם כל הטבע והנופים המדהימים והמתחלפים - אם זה נוף אורבני, דרך הירוק והפריחה של הצפון, ועד האזור המדברי והמכתשים בדרום. יש כאן הכל מהכל. גם מאוד התחברנו לאנשים - הישראלים הם עם חם ומקבל, וזו גם לא הפעם הראשונה שלנו פה אז להגיע עכשיו מרגיש כאילו חזרנו הביתה. אנחנו מאוד אוהבים את הארץ".

טעון שיפור

דומיניק: "אתם חייבים לוח זמנים מסודר לאוטובוסים. אי אפשר להבין פה כלום! הם גם בדרך כלל ממש לא מדייקים בזמנים. אה והשיפוצים בכבישים וברחובות - שלא ימשכו 5 שנים, יש הרבה דברים שלא הסתיימו מהפעם האחרונה שהיינו פה, ממש אבל".

ג'ונתן: "עוד דבר מאוד חשוב - הבירה בארץ. אתם חייבים להתחיל למכור כאן בירה טובה וזולה. זה מגניב שיש לכם מבשלות מקומיות אבל בין אם זה מקומי או מיובא - אתם צריכים למצוא משהו באמצע, שיהיה גם טעים וגם זול לציבור".

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים: "שניהם מסכימים לתת לישראליות ציון 9. "יש ערבוב גדול של תרבויות שונות כאן וזה משפיע על המראה החיצוני של הנשים בארץ. אי אפשר למצוא את זה באף מקום אחר בעולם. בחורה עם עור כהה, שיער שחור ועיניים כחולות - איפה עוד תוכל למצוא את השילוב הנדיר הזה אם לא בישראל!?"

מ1-עד 10 | הציון הלאומי: ג'ונתן: "7. אתם מתמודדים היטב עם המצב בארץ, בעיקר בפן הביטחוני אבל יש עוד הרבה מה לשפר".
דומיניק: "
6. כל הפוליטיקות בארץ קצת הורסות, בעיקר באופן שבו אתם מוצגים בעולם. אין ספק שמי שמגיע לישראל חווה חוויה שונה לחלוטין ממה ששומעים עליכם בתקשורת העולמית. אבל חוץ מזה אנחנו בטוח נגיע לכאן שוב, ונקווה שבפעם הבאה הדברים הללו ישתנו לטובה. בכל מקרה, אנחנו שגרירים של ישראל".

דומיניק וג'ונתן, תיירים בתל אביב (צילום: לימור בן-רומנו)
ציון 9 לנשים הישראליות, ציון 6 למדינה | צילום: לימור בן-רומנו

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "הקרבה לים גורמת לגברים פה להיראות כל כך טוב"