תיירים מארה"ב (צילום: לימור בן-רומנו)
" ישראלים דבקים במה שהם מאמינים". מגי וויקטור בדירתם בבאר שבע | צילום: לימור בן-רומנו
שם: ויקטור תומסון ומרגרט (מגי) ויידן
אביבים: ויקטור בן 32, מגי בת 25
באים אלינו מ: ארה"ב, ויקטור מג'ורג'יה ומגי מטקסס.
לפרנסתם: עובדים כמאבטחי מתקנים בב"ש.

אוהבים: מגי אוהבת לשחק רוגבי ולשתות עם חברים. ויקטור אוהב לשחק סנוקר, באולינג, מתאמן 7 ימים בשבוע (עיין ערך - שרירים) ובכלל לעשות כל דבר שלא קשור לעבודה.

פז"מ: "אנחנו נמצאים פה בממוצע כבר כמעט שנה, במסגרת פרויקט משותף בין ישראל לארה"ב. שנינו משרתים בצבא האמריקאי ויכולים לקרוא לנו חזרה לאמריקה בכל יום בעצם".

מעז יצא מתוק: "זה המקום אליו העבודה שלחה אותי" מספר ויקטור. "לא ידעתי שום דבר על ישראל לפני שהגעתי, אבל עכשיו שאני פה אני מאוד שמח ששלחו אותי לכאן".
מגי מוסיפה: "ידעתי קצת על ישראל לפני שבאתי לכאן מאחר וגדלתי בסביבה נוצרית 'כבדה', אבל כשהגעתי למדתי הרבה יותר. אני מאוד רוצה להישאר בארץ כדי ללמוד עליה יותר וגם כי אני מרגישה שיש פה הקשר היסטורי גדול".

עושים את הלילה: "העבודה מסבסדת לנו דירות בשכונת רמות בבאר שבע".

Travel list: ויקטור: "הייתי פעם אחת באילת, שלוש פעמים בירושלים ושש פעמים בתל אביב".
מגי: "גם אני ביקרתי כבר בירושלים ותל אביב, והיעדים הבא ברשימה שלי הם מצדה וים המלח. משם הרשימה רק ממשיכה להתארך".

מגי, תיירת מארה"ב (צילום: mako)
"אין אצלכם דבר כזה תור". מגי | צילום: mako
עברית שפה קשה: ויקטור: "שתי המילים האהובות עליי ביותר הן 'כן', כי זה משרת אותי עם נהגי המוניות ו'בן זונה' כי זה משרת איתי עם אנשים שלא ידועים איך לנהוג".
מגי: "'כן' ו - 'תודה רבה', בגלל שאני חושבת שאתה צריך לתת כבוד כדי לקבל אותו, אפילו לנהגי מוניות. לא כולם מחזירים כבוד ויש נהגים חצופים שאני מדברת איתם אנגלית בכוונה, אבל לאלה שאני חושבת שכן יעריכו את מעט העברית שאני מדברת אני מנסה לשוחח איתם בשפה שלהם".

הכי טעים פה: "ל'קמפאי' בבאר שבע יש מנות סושי מצוינות", אומר ויקטור, "וגם ל'ספרייה' בבאר שבע יש ארוחות ביתיות טעימות. זה גם אחד המקומות האהובים עליי, גם בגלל היחס החם והכבוד ההדדי. כל המנות בתפריט פשוט מצוינות".
מגי ממליצה על מקומות בתל אביב: "אני נוסעת הרבה לתל אביב ויש שני מקומות שאני אוהבת ללכת אליהם - ה- wine bar בנחלת בינימין, ו"מצדה" בחוף בוגרשוב. יש להם מנת סלמון מאוד טעימה, פסטה עם תערובת ירקות מוצלחת, וגם ממש נעים לשבת שם בבוקר".

ולנו יש: "שקשוקה!" מגי עונה בהתלהבות. זה המאכל האהוב עליה פה.

דרינק ללילה: ויקטור: "אני שותה פה בירות בעיקר. אם אמצא מקום שמכין מרטיני טוב, אני אעדיף לשתות מרטיני. אבל לצערי לא מכינים את המשקה הזה כמו שצריך פה בארץ, לכן בד"כ אני נצמד לבירות".
מגי: "אני מאוד אוהבת לשתות פה יין לבן. לא משנה איפה, אני שותה את השרדונה שלי ועושה חיים".

הדה בסט של הדה בסט פה: מגי: "אני אוהבת את התרבות השיראלית. זה כולל גם את החוצפה וגם את הנימוס והאדיבות שלכם. לישראל יש תרבות ייחודית שלא ניתן למצוא במקומות אחרים והיא מאוד נבדלת משאר המדינות. אני גם אוהבת לראות את כולם כאן מתאחדים - זה דבר יפה כשאתם מתאחדים נגד כל הבולשיט שיש שם בחוץ".
ויקטור: "אני חייב להסכים איתה. ישראלים דבקים במה שהם מאמינים, במה שהם התחנכו עליו, והם לא זזים מזה - בין אם זה להיות חוצפנים או מנומסים, אתם תמיד דבקים בשורשים שלכם. זו קרקע משותפת מאוד טובה בעיני".

תיירים מארה"ב בביתם בבאר שבע (צילום: לימור בן-רומנו)
"הגוף של הנשים הישראליות הכי יפה בעולם" | צילום: לימור בן-רומנו

לא יודעים לעמוד בתור: ויקטור: "אתם לא צריכים לשנות הרבה כאן, יש לכם בסיס טוב שרוב האנשים דבקים בו".
מגי: "אין לי בעיה להגיד את זה - אין אצלכם דבר כזה תור. אתם פשוט לא מכירים את זה. אני הכי מרגישה את זה בתחנות אוטובוס - בארה"ב אתה קודם משלם על כרטיס ורק אז עומד בתור לעלות לאוטובוס, אבל פה זה בדיוק להיפך, ואז יוצא שאנשים ממש נלחמים זה בזה עד לרמה שזה כמעט ומעודד עוינות. אני חושבת שזה מעודד ברבריות שאבות אבותינו חוו וכבר התקדמנו מאז, בחייכם. תחשבו שבמקום זה אפשר להגיע בזמן, לקנות כרטיס ולעלות מסודר לאוטובוס".

1-10 | מדד הנשים

ויקטור: "85 אחוז מהנשים הישראליות שראיתי במקומות שונים בעולם, כולל ישראל, מגיעות ללפחות 9. אני חושב שבגלל שהן הולכות הרבה ואולי משתמשות פחות בתחבורה כלשהי, הגוף שלהן יפה יותר משל נשים במדינות אחרות. אם אצטרך להיות ספציפי יותר אז מה שאני אוהב בהן זה את הרגליים, הישבן והמותניים. מבחינת אופי, יש ישראליות שהכרתי שהיה להן אופי נהדר ויש כאלה שלא. פגשתי הרבה נשים כאן שהיו יפהפיות, מכף רגל ועד ראש אבל היה להן אופי מחורבן. אופי אומר הרבה על הבנאדם".

מגי: "9, כי תמיד אפשר להשתפר. האוכלוסייה כאן בארץ באופן כללי, ונשים בפרט, מאוד אמיתית וכנה ממה שראיתי עד כה. למרות שאני לא מבינה גדולה באופנה, אני חושבת שנשים כאן מאוד אופנתיות. מבחינת מראה אני נמשכת לנשים עם עיניים כהות ושיער כהה, מי לא?!"

1-10 | ציון לאומי

ויקטור: "7-8. עד כמה שלישראלים יש אמונות משלהם, הרבה מכם לא יודעים להוביל והרבה מכם נגררים. ומבחינתי זה מאפיין מאוד חשוב. אז אם אשפוט כל ישראלי רק על זה זאת תהיה התוצאה".

מגי: "לישראל הייתי נותנת 9 כי היא מלאה בהיסטוריה, היא מקנה באופן בלתי מוסבר תחושה של בית וחמימות. הכל גם כל כך קרוב! אפשר להגיע לאן שאתה רוצה בתוך המדינה תוך מקסימום כמה שעות נסיעה. כמובן החופים והים הם פלוס ענקי ומאוד כיף לבלות בהם - מאיפה שאני מגיעה, החוף נמצא לפחות 4 או 5 שעות נסיעהאני גם אוהבת את התכנון של התחבורה הציבורית כאן, את השירותים שהמדינה מספקת לכם אבל בהחלט יש לכם איפה להשתפר מבחינת עמידה בתור, והטבות לחיילים ולסטודנטים. ובכלל, הייתי רוצה להוציא אזרחות ישראלית ולהישאר כאן".

_OBJ

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "צריך לגרש את כל הערסים מכאן"