פארק שפיים ילדים במסלול האבובים (צילום: שירלי אהרון)
נו, היה שווה לחכות? פארק שפיים | צילום: שירלי אהרון

פארק המים שפיים בעשר בבוקר היה יפה כמו תמונה מקטלוג מעוצב של משרד התיירות הטורקי: ריח של קפה טרי עלה מדוכני המזון המהיר וראשוני המבקרים שכשכו להנאתם בבריכת הגלים היפיפייה. פייר? גאווה ישראלית. מגלשות מדהימות הבנויות על צלע גבעה שגולשים בהן על מזחלות קטנות, מגלשות סלאלום מרגשות, מסלול אבובים זוגי המלווה באפקטים של תאורה וחושך - ועוד לא אמרנו כלום על כמה שהמקום מטופח, נקי, מתוקתק, מעוצב ומושקע באופן מעורר התפעלות, כזה שעושה חשק לבלות בו יום שלם של ספליש, ספלאש, ספלוש.

זהו. יום שלם – כן. לבלות - זה כבר עניין של פרשנות. אם לעמוד בתור למגלשה במשך ארבעים דקות נחשב בעיניכם לבילוי, אז מצאתם את המקום המושלם חברים - סעו בזהירות ואל תשכחו קרם הגנה. אבל אם אתם מפנטזים, כמונו, על יותר משתיים שלוש גלישות בביקור - חכו לספטמבר, או ליום כיף סגור מטעם העבודה.

אחי בני ישראל, מצטערת שהפקרתי אתכם להיצלות בשמש

פארק המים שפיים הוא אחד מפארקי המים היפים ביותר, המושקעים ביותר ובעלי ההיצע הגדול ביותר בארץ, אבל כדי למצות את המקום מומלץ להגיע מוקדם בבוקר (כלומר בשמונה בערך) מצוידים בסבלנות ובכרטיס VIP (תמורת תוספת של שלושים שקלים בקופה), או, כאמור, לחכות לספטמבר.

כן, אני יודעת שאני אמורה להרגיש את הדבר האמיתי כדי לשקף לכם את החוויה על כל גווניה, וממש לא למצוא מקלט מדיני במתחם ה-VIP המוצל, המעוצב והמג'וקז לתפארת, שתחום בנפרד ומלא בכורסאות וספות זולה לבנות מעוצבות ואפילו מצוייד בבר פרטי ונפרד בעוד שאחי בני ישראל נצלים בגיהינום של יולי. אבל רק חזרתי מאילת, הילדים עוד בג'ט-לג ובהיפר מרוב מתוקים שתקעו בבופה, ואם אלה לא נסיבות מקלות, מה הן נסיבות מקלות? אלא ש-VIP או לא, הגענו בשביל לגלוש ולשכשך - וכדי לעשות זאת נאלצנו לצאת מהמקלט המדיני המעוצב והמפנק הישר לתוך הנחיל האנושי שגדש את מתחם הפארק.

פארק שפיים ילדים בג'קוזי (צילום: שירלי אהרון)
בטח שהם מחייכים, הם במתחם ה-VIP | צילום: שירלי אהרון

תזרמו איתי לרגע: נגיד שהיינו ערב בחירות, ונגיד שמינה צמח הייתה מגיעה לפארק המים שפיים ומציבה קלפי מדגמי ליד המזנון. מה לדעתכם הסיכוי שהיא הייתה קולעת בול לתוצאות האמת? תרשו לי, כמי שהייתה שם, לספר לכם שהסיכוי שואף למאה אחוז.

למי שאוהב את זה פשוט, הנה בקטנה: כל עם ישראל על כל גווניו, נשותיו, פרנץ' מניקוריו, שיפודיו וצידניותיו היה שם. מה זה היה? באבו-אבו-אבוה היה, ארבעים דקות בתור לאבובים היה ושתי דקות במים הצהובים-חמימים של המגלשה היה. פלא שיצאתי מהמבחן מחוזקת מתמיד? הצלחתי לשרוד בחום של יולי עם שני ילדים קוטרים שהלכו לי לאיבוד אחת לרבע שעה - ויצאתי משם בלי לצאת מדעתי, לצרוח או להתקשר לבעלי ולאיים בגירושי בזק אם הוא לא מגיע מיד לעמוד עם אחד מהם בתור המקביל. ברוך-אתה-אדוני-אלוהינו-מלך-העולם-בורא מתחם ה-VIP. אמן.

ילדים בבריכה פארק שפיים (צילום: שירלי אהרון)
אמא, אפשר לחזור גם בשבת הבאה? | צילום: שירלי אהרון
כרטיס ביקור:

אמא מתי נגיע? נו בחייכם. פארק המים שפיים, כביש החוף, מתחם געשפיים, לפי השילוט המאוד ברור (חניה זה כבר סיפור אחר אם אתם מגיעים אחרי השעה עשר).
אמא משעמם לי...
תביאו ספר, לקרוא בטור לאבובים.
אמא אפשר שקל?
98 שקלים. הנחות לכניסה מאוחרת אחרי השעה 13:00 וכן לנכים, חיילים, אורחים חוזרים ותושבי מ.א חוף השרון. יש גם מבצעים נוספים באתר, שווה להיכנס.
אמא יש צ'יפס?
וואי, וואי, וואי, כמה צ'יפס ואוכל וגלידות וקולה... חבל רק שהנערות המקסימות והנעימות שעבדו במזנון היו על סף התמוטטות עצבים מרוב לחץ. לא נורא, תתנחמו כמונו, עוד חודש ספטמבר.

>> בפעם הקודמת היינו במלון מושלם לילדים
>> עוד המון טיולים ואטרקציות עם הילדים