מג'יק סנרייז קלאב- טיולי ג'יפים  (צילום: שירלי אהרון)
יש גם טיולי ג'יפים. מלון מג'יק סאנרייז | צילום: שירלי אהרון

אם אתם משפחה שיודעת - בדיוק כמוני - שכל הכניסות לאטרקציות, טיולי הג'יפים וכל שאר התוספות מסביב לשהייה במלון עולות לפעמים יותר מהדיל של המלון עצמו, המג'יק סאנרייז הוא המקום להגיע אליו בלי ארנק ולהיות בטוחים שהילדים יהיו מאושרים. אין גבול לפעילויות שהוא עורך למשפחות עם ילדים, וה-כול כלול, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים בטורקיה, רק בלי מחיר תחושות האשמה המתלווה לבחירה בכיס על פני הסולידריות הלאומית.

המלון נמצא בקיבוץ אילות, ומציע כחלק בלתי נפרד ממחיר השהות גם טיולי ג'יפים שיוצאים תדיר מהמלון (הכוללים מפגש מרתק עם נופי המדבר וחיות הבר של מדבר אילת), קייאקים ופדלים על חוף הים, לונה פארק, קירות טיפוס, מתנפחים, רכיבה על פוני, בריכה מקורה (שבחום של יולי אוגוסט חוסכת הרבה ויכוחים על שעות החשיפה לשמש), סדנאות יצירה מושקעות, פינת חי משגעת, רכיבת היכרות על סוסים, הסעות לעיר וארוחות, ששמות דגש בנוסף למטעמים הרגילים גם על מנעד רחב של מאכלי רחוב האהובים במיוחד על הילדים (אנחנו הופתענו לגלות דוכן פלאפל). אבל שיא השיאים, מבחינתי, היו דווקא המופעים שראינו במקום.

מועדון ילדים ג'ונגל מג'יק פאלאס אילת (צילום: שירלי אהרון)
מישהו ראה את הילדים שלי? | צילום: שירלי אהרון

כשאמרו לי שאני חייבת לראות את המופעים של מלונות פתאל, יצא ממני כמו מתוך בקבוק וודקה זול הג'יני הציני. בינינו, מי לא מכיר את צוותי הבידור הישראלים, אלה שבבוקר קושרים לאורחים את העיניים על שפת הבריכה ונותנים להם להאכיל אחד את השני ביוגורט, בצהריים מדפיסים בעצבנות דפי צביעה לילדים ובערב מאלתרים ערב בינגו וגורמים לאנשים מבוגרים עם כבוד עצמי להשפיל את עצמם במשחק הכיסאות?

אני מודה שממקום של כותבת תסריטים ומחזות לילדים, לא פשוט לי להתחבר לכל הזבל החובבני הזה. זה נכון שיש הצגות ילדים נפלאות ויפיפיות לילדים - אבל לרוב הן נקברות בים החלטורות שאמנים או כוכבים מעלים עם תפאורות מזוויעות, טקסטים חלשים ואיכויות סאונד והפקה מביישים.

יש הבדל משמעותי בין הצגת ילדים למופע, ומלונות פתאל מעלים מופעים מרהיבים ופחות הצגות, ובצדק. הם מבינים היטב שהקהל שלהם הגיע לבלות. ועוד איך לבלות: איזו השקעה. אין כותב שאני מכירה, כולל אני עצמי, שלא היה מוכן למסור את עצמו בידיו של רוני אטיאס המפיק שאמון על ההפקות, כדי שייקח את הטקסטים שלו ויעטוף אותם בתפאורות מרשימות, תלבושות עוצרות נשימה המרגישות כאילו נלקחו מתצוגת הסיום של שנקר וכוריאוגרפיה שלא הייתה מביישת הפקות גרנדיוזיות עתירות מזומנים בסדר גודל של הפסטיגל.

ילדים עם שחקנית (צילום: שירלי אהרון)
הילדים זמזמו את כל השירים. מצטלמים עם השחקנית מהמופע "נמו" | צילום: שירלי אהרון

ישבתי שם ירוקה מקנאה ואכלתי את הלב, נזכרת בתקציבים הזעומים שמקצים להפקות של הצגות איכות לילדים ומתענגת על המופעים המשגעים, המלווים בשירים מוכרים שעברו הסבה וסחפו את הילדים שהכירו כמובן כל לחן. רוני אטיאס - שהתחיל את הקריירה שלו מלמטה כחבר בצוות בידור באילת - מכיר מקרוב את הקהל שלו, אבל ניכר שיותר ממכיר, הוא מכבד אותו. אחרת אי אפשר בכלל להתחיל להסביר את כמות המשאבים שהאיש משקיע במופעי הקיץ שלו: המופע "נמו" שמיועד לילדים ו"יוסף וכתונת הפסים" שיועד למבוגרים (אבל הילדים שלי כמוני וכמו בעלי התמוגגו) היו רק הם שווים את הטיסה לאילת ובחזרה. תוסיפו לכל אלה את כל שאר התענוגות שהתלוו לחופשה שלנו, וקבלו את המתכון לחופשה האולטימטיבית למשפחות. מה שכן: אחרי כל כך הרבה פעילויות כדאי לכם לשריין איזה יום יומיים חופש, להירגע.

הצגה במלון אילת (צילום: שירלי אהרון)
שחקני ההצגה "נמו" | צילום: שירלי אהרון
כרטיס ביקור:

אמא מתי נגיע? מלון מג'יק סאנרייז, אילות.
אמא משעמם לי...
מי בכלל רואה את הילדים?!
אמא אפשר שקל?
מחירי יולי אוגוסט: 1,400 לזוג ללילה בסופ"ש, 350 ₪ תוספת לילד.
1,090 לזוג ללילה באמצ"ש, 270 ₪ תוספת לילד.
אמא יש צ'יפס?
צ'יפס?! צ'יפס?! שאף אחד לא ידבר איתי על אוכל לפחות חודש... בכל מקרה, הכל כלול, הכל פתוח לאורך כל היום והלילה (כולל הבר למי שמרגיש נוח להשתכר כשהילדים שלו ישנים בחדר) וכולל את כל התוספות, קטנות כגדולות. בקיצור.... יש צ'יפס.

* הכותבת הייתה אורחת המלון

>> תחזית מזג אוויר באילת
>> בפעם הקודמת היינו בריף הדולפינים ואמא צללה
>> עוד המון טיולים ואטרקציות עם הילדים