לדים עיר המלכים (צילום: שירלי אהרון)
מסע מרתק אל העבר. עיר המלכים | צילום: שירלי אהרון

אחד הדברים הכי קשים לפיצוח בחופשות שלנו הוא ניגוד האינטרסים. הם רוצים לעשות כיף, ואנחנו מפנטזים על שקט. ומכיוון שאנחנו כבר מכירים את הציניות ואת סף הריגוש הגבוה של שני ה"בליינים" הקטנים שגידלנו, ממש לא בנינו על צוות הבידור וההפעלות של הקלאב מד באילת. טעינו.

כשהם מוותרים על התחביב הקבוע "לבדוק את החדר" (שמשמעו לחקור את המיני בר, לקפוץ על המיטות, לשגע את הקוד של הכספת, לחלק את הסבונים הקטנים ולריב מי ישן ליד הקיר) נענו השניים להצעת המפעילה הצעירה, ופשוט נעלמו כשהם משאירים אותנו נבוכים מאחורה. באותו יום קסום ישנו, בעלי ואני, צהריים (כן - זה מה שעושים זוגות ותיקים בחדר במלון כשהם נשארים לבד), והתעוררנו מבוהלים לגלות שכבר ערב והילדים עדיין אינם. הגדול השתתף במופע שערכו הילדים עם המדריכים, הקטנה התמוגגה ממופעי הטרפז בבריכה. ואנחנו?! אנחנו נחנו! ברגע האחרון, שעות ספורות לפני הטיסה הביתה, הילדים נזכרו שהבטחנו להם עיר המלכים.

מסע אל העבר, וזאת שנשארה מאחור

עיר המלכים נראית כמו טירה קסומה בלב המדבר. היא מורכבת למעשה מארבעה אולמות נפרדים (אם נתעלם מאולם האוכל ומשחקי המחשב שבקומת המרתף): האולם הראשון נקרא "מערת האשליות", ובו לא פחות משבעים (!) מיצגים אינטראקטיבים בניהם מתקן להפרחת טבעות עשן, מבוך אלקטרוני, אשליות אופטיות, משחקי מדע (ניסיתם פעם להעלות את עצמכם בכוח הזרוע לאורך הקיר?), מגלשות דוד המלך הספירליות ועוד חוויות שמזכירות במשהו את הביקור במוזיאון המדע. אל תחמיצו את הביקור בשירותים שבאולם, שיוצרים בעצמם אשליה אופטית מקסימה בשחור לבן. האולם השני הוא אולם קולנוע פנורמי, שסוחף את את הצופים למסע אל תקופת הפרעונים ומצליח להעביר את המבקרים חוויה רב חושית מסעירה. במהלך הסיור, מעבר לשפריצים של מיים וטלטולים רציניים בכסאות, עוברים הצופים דרך עולמם של הפרעונים והאנשים ששלטו באיזור לפני שנים וחווים ממעוף הציפור את העוצמה והיכולות שהיו לתרבויות השונות.

משפחה בסירה עיר המלכים (צילום: שירלי אהרון)
רק הגבוהים יכולים לחוות את המפל הגדול | צילום: שירלי אהרון

האולם השלישי כולל מסע בבטן האדמה ל"מכרות המלך שלמה": שם, בגומחות בקיר, סצנות מפורסמות מסיפורי התנ"ך הפכו לתמונה נעה בעזרת אפקטים קוליים, תאורה ובובות. האולם האחרון הוא בעצם האולם המרגש ביותר, ונקרא מפלי שלמה המלך, אבל דווקא את החלק הזה הפסדתי. רוצים לדעת למה? כיוון שיש מגבלת גובה בכניסה למגלשות. לא, אני לא עד כדי כך נמוכה, זה רק שקטנה שלי נאלצה להישאר מאחור. קבלתי בהכנעה ובפולניות את הבחירה כפויית הטובה של הגדול שגזר עלי לשמש על תקן "מנגבת הדמעות" של אחותו המבואסת, בשעה שהוא ובעלי עשו חיים לא נורמאלים.

ולמי שרוצה לדעת מה הפסדתי, אספר שהרעיון באולם האחרון הוא בעצם שיט בסירה, בעזרתה עוברים המבקרים שבע מערות כשכל אחת מוקדשת לפרק אחר בחיי שלמה המלך. בסיום השיט נופלת/גולשת הסירה ונוסעיה בתוכה במורד המפל המרהיב שמחוץ למבנה המפואר, ומסיימת למעשה את הביקור במקום.

עיר המלכים הוא מקום מרהיב ביופיו, העשוי לפרטי פרטים וללא ספק שווה ביקור ואפילו ביקור חוזר (ברכישת כרטיס מקבלים כניסה חוזרת חינם). יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון מספר דברים לפני שמגיעים: הגלישה במגלשות מוגבלת לרף גובה, ולכן חלק גדול מהמשפחות נאלצות להתפצל ולוותר על ביקור באולם האחרון והמרשים שמהווה חלק נכבד מהחוויה. כמו כן, חסר לטעמי במקום את אותו סיפור/תסריט, שהיה יכול להפוך את הביקור למסע סוחף.

ילדה עיר המלכים (צילום: שירלי אהרון)
נשארתי מאחור, אבל רוחי לא נפלה | צילום: שירלי אהרון
כרטיס ביקור:

אמא מתי נגיע? קלאב מד: חוף אלמוג, אילת 08-6350000. עיר המלכים: סמוך למלונות דן והרודס, אילת 08-6304444
אמא משעמם לי...
שששש... אמא נחה. חוץ מזה, אין סיכוי להשתעמם. קליעה למטרה, שנורקלים, גלישת רוח, יצירה, מופעים, מיני גולף...
אמא אפשר שקל?
עיר המלכים: 90 ₪ - 118 ₪
אמא יש צ'יפס?
הקלאב מד כמו הקלאב מד – טעים ואיכותי. גם הארוחות הכשרות שבחדר האוכל המרכזי, וגם אלו הפחות כשרות שבמסעדת המלון. פירות ים, סטייקים עססיים, פיצות פריכות מהטאבון וסלטים ים תכוניים שעושים חשק לעשות שלום בכל מחיר. והכל כלול... בדיוק כמו שאנחנו אוהבים. כולל האלכוהול למי שלא אכפת ליד הילדים.

>> בפעם הקודמת עמדנו 40 דקות בתור לאבובים בפארק המים בשפיים
>> עוד המון טיולים ואטרקציות עם הילדים
>> יורדים לאילת? קבלו 25% הנחה לעיר המלכים