צימר חוות נחל הרועה (צילום: רועי חן)
גבינה ברגוע. חוות נחל הרועה | צילום: רועי חן

אמרתם שבועות – אמרתם חג לבן, חלבי ועם צליל פעיית העדרים באחו. בישראל יש גם סגנון אירוח כזה, ולכבוד החג ממליץ לכם אתר weekend על חמישה מקומות שישמחו לארח אתכם - לא רק בשבועות, אלא כל השנה - כל השנה בסגנון חלבי, עם גבינות טובות ולבן בעיניים.

חוות נחל הרועה ברמת הנגב

בלב המדבר, על שפת נחל הרועה הסמוך לשדה בוקר, חיה לה משפחת סרגוסטי: זוג הורים, שלושה ילדים ועדר עיזים קטן. למשפחה שתי סוויטות אבן, שמכל אחת מהן נשקף ערוץ הנחל ונוף מדברי רוגע.
זבת חלב: עדר העיזים והמחלבה ממוקמים בסמוך לסוויטות, והאורחים מוזמנים להגיע לביקור מודרך או עצמאי, וכמובן לרכוש את מוצרי המחלבה: גבינה צפתית, בולגרית, לבנה, גבינות עובש ומעדן יוגורט מגבינת עיזים.
וחוצמזה: בכל אחת מהסוויטות, המרוחקות זו מזו, תמצאו מיטה זוגית רחבה, פינה סלונית עם נוף, מטבח מאובזר, חדר אמבטיה וג'קוזי זוגי גדול.

צימר ירוק עז 3 (צילום: אסף רונן)
חוסכים באנגריה. ירוק עז | צילום: אסף רונן
ירוק עז באילניה

החאן שבגליל התחתון מציע אירוח על פי העקרונות האקולוגיים: ירקות אורגניים בגינה, את הפירות קוטפים ישר מהעץ והמתחם כולו מבוסס על פתרונות חסכוניים באנרגיה.
זבת חלב: את התוצרת המקומית מוכרים בחנות, ופרט אליה יש במקום דיר עיזים תיירותי ומחלבת בוטיק. האורחים יכולים להצטרף ליום עבודה במשק, ולראות את תהליך ייצור הגבינות.
וחוצמזה: הלינה בחווה על מזרונים בכיפות גיאודזיות, שהן מעין מבנים מקורים, או באוהלי קמפינג.

צימר ירוק עז 2 (צילום: אסף רונן)
סלינו על כתפינו, ראשינו עטורים | צילום: אסף רונן
מלון בוטיק בית שלום במטולה

ברחוב הראשי של מטולה, בחצר עתיקה בת מאה שנה, חיה משפחת פיין, דור שלישי למייסדי המושבה. המשפחה שיפצה את המבנה האוטנטי והקימה בו את מלון הבוטיק "בית שלום".
זבת חלב: כחלק מהרצון לשמור על המסורת החקלאית של המקום, הרפת החולבת עדיין מספקת את החלב לאורחים – כך שבארוחת הבוקר שלכם תזכו ללגום חלב טרי הישר מהפרה. במסעדה הצמודה תטעמו ארוחת איכרים חלבית בסגנון של פעם, הכוללת דגים, פסטות, גבינות ויין.
וחוצמזה: תוכלו לבלות חופשה רומנטית (לבד, בלי הילדים - המקום מארח מבוגרים בלבד) עם נוף לחרמון ואפשרות לקבלת טיפולי ספא בחדר.

צימר בית שלום במטולה (יח``צ: לירז פאנק)
צימר לזוגות בלבד. בית שלום | יח``צ: לירז פאנק

וילה בכפר בכפר יחזקאל

וילה בכפר היא וילה אחת מהודרת וגדולה, בתוכה ארבע סוויטות נפרדות. לשלוש מהן חלל משותף והן מתאימות לחופשה משפחתית, והרביעית נפרדת.
זבת חלב: במושב כפר יחזקאל מצויה הרפת הרובוטית, ובה מרכז מבקרים המתאים לילדים סקרנים ולהוריהם. במרכז הדגמה של חליבה הנעשית כולה על ידי רובוט, וללא התערבות ידי אדם.
וחוצמזה: בכל סוויטה שני חדרים, ג'קוזי ומרפסת מהודרת, גינה ירוקה ונוף כפרי.

צימר חמדתיה (צילום: רועי חן)
ארוחת הבוקר של צימר חמדתיה: מלא טנא הגן | צילום: רועי חן
חמדתיה באילניה

הצימרים האקולוגיים של חמדתיה הוסבו למעשה מבתי איכרים מראשית המאה, כאשר כל חדר קיבל אופי אחר וייחודי. סביב לחדרים גינות ירק וערוגות צמחי תבלין, והאורחים מוזמנים לקטוף ולשלב את הטעמים והריחות בארוחות.
זבת חלב: במקום בוסתן עם גידולים אורגניים וכן עדר עיזים. הארוחות כוללות את גבינות העיזים המיוצרות בחווה, וגם סלט טרי-טרי מירקות הגינה.
וחוצמזה: חדרים בסגנון של פעם, עם חצר פרטית ואח עצים בוער.

>> אז יש לנו ארץ נהדרת: תמונו מרהיבות של נופי הארץ שצילמו חובבים