מכירים את זה שאומרים שאדם לא נמדד ביחס שלו לאנשים שהוא אוהב אלא דווקא ביחסו לאנשים שהוא לא אוהב? אז על אותו משקל, מלון אינו נמדד רק ביחד שלו לאורחים אלא גם – ולא פחות מזה – ביחס שלו לעובדים. ומהבחינה הזאת חשוב לנו להגיד לפני הכל: מג'יק סנרייז שבקיבוץ אילות (ממש צמוד לאילת) הוא מקום מופלא. העובדים שם שמחים, גאים, אוהבים את העבודה שלהם על באמת ("לפעמים אני לא מאמינה שמשלמים לי כסף על זה" – משפט שנאמר באמת על ידי אחת מחברות צוות הבידור). אז זה לפני הכל.

המקום: מג'יק סנרייז, מבית היוצר של פתאל, הוא לא בדיוק מלון אלא יותר כפר נופש. כשמגיעים אליו חוטפים הלם תרבות קטן, בהתחלה בגלל המוזיקה הנזעקת החוצה בידי רמקולים (מה? אבל למה? הרי זה רועש נורא!), אחר כך בגלל המבנים המדבריים למראה והבלתי מפוארים בעליל. אז בהתחלה בלענו את הרוק, אבל די מהר הבנו שמוטב שנשנה פאזה, ומהר. מג'יק סנרייז הוא לא מקום לזוגות, וגם לא למשפחות קפוצות תחת שרוצות לשבת עם הילדים המעונבים שלהן ולצפות בסרטים תיעודיים. מדובר במקום שכל הייעוד שלו הוא לעשות כיף, והרבה – לכם, ובעיקר לילדים שלכם. ולא, לובי מפואר או מבנים חדישים הם לא מדד לכיף.

עוד ב-mako חופש:

תל אביב על המפה: גן החשמל בין השכונות הכי היפסטריות בעולם
קיץ על הים: מלונות החוף הטובים בעולם
אושרי כהן ממליץ: חוף נודיסטים וטיול עם גמדים

>> תחזית מזג אוויר באילת

מג'יק סאנרייז, פתאל (צילום: איה בן עזרי)
קצת מזכיר חדרי הארחה בקיבוץ | צילום: איה בן עזרי

החדר: החדרים במג'יק סנרייז לא נועדו שתשהו בהם יותר מדי. אחרי הכל, יש יותר מדי פעילויות להספיק אליהן. ככאלה, הם בלתי מפנקים באופן בוטה, ומזכירים חדרי הארחה בקיבוץ. מבחינת ניקיון הם סבירים ולא הרבה מעבר, והסיכוי שתבואו עם שלושה ילדים ויחכו לכם רק שתי מיטות לא קטן. מה שכן, כל בקשה לצוות המלון נענית בדקות (כשאתם עיתונאים אבל גם כשאתם לא), כך שמדובר במגבלה שאפשר לחיות איתה.

מדד הפינוקים: כאמור, אם לנקוט את לשונה של אריאנה מלמד, "אנחנו לא בעסק הזה כדי להתפנק". אנחנו באנו למג'יק סנרייז כדי לעבוד בלעשות כיף, ועשינו, ועוד איך. נגיד את זה כך: כמה שהזדעזענו לגלות שיש רק ערוץ ילדים אחד בטלוויזיה (וגם זה רק בסלון ולא בחדר הילדים) – ככה הופתענו בסופו של דבר לגלות שלא באמת נזקקנו ליותר מזה. הילדים כל כך נהנו מהפעילויות, הבריכה ומועדון הילדים המעולה (הטוב ביותר שנתקלנו בו בבית מלון עד היום) - שהם לגמרי שכחו עד כמה הם מכורים לטלוויזיה בימים כתיקונם.

מג'יק סאנרייז, פתאל (צילום: איה בן עזרי)
כאן אוכלים ומשחקים | צילום: איה בן עזרי
מג'יק סאנרייז, פתאל (צילום: איה בן עזרי)
הילדים יבלו בלונה פארק הקטן של המלון | צילום: איה בן עזרי
מג'יק סאנרייז, פתאל (צילום: איה בן עזרי)
חדר פלייסטיישן לא יזיק בשעות החמות | צילום: איה בן עזרי

מה עושים: בגדול, אוכלים ומשחקים. בקטן: אוכלים שלוש ארוחות פלוס הפתעות בין לבין (הכל כלול), מבלים עם הילדים בלונה פארק הקטן של המלון, משתוללים בבריכה (עם ילד ביד אחת, בירה בשנייה וקרטיב בשלישית שהלוואי שהייתה), נוסעים לטיול קצר בג'יפ מטעם המלון, הולכים למועדון הילדים וצופים בהם נופלים בקסמיו של צוות הבידור המהמם, שעושה את מלאכתו בשמחה ובאהבה אינסופית. ובערב? בערב מתכנסים לעוד קצת א-ג-דו עממי להחריד אך מלא חן בלובי, ורואים איך הילדים נפתחים והולכים, והופכים למשהו הרבה יותר צוהל ממה שחשבתם שיכול לצאת מכם אי פעם.

מדד השכנים: טוב. כאן יש קאץ'. כשהיינו במלון לא היו בו עוד הרבה אורחים מלבדנו. החיים הם יפים כשאתה לבד במלון, בעיקר אם מחלקים בו דברים בחינם ועורכים בו פעילויות חברתיות אינסופיות. אנחנו משערים שכשצריך לעמוד בתור למירוץ המכוניות או לבנג'י-טרמפולינה – שלא לומר לדחוף אנשים בדרך לברד חינם – זה קצת פחות מגניב. בקיצור, אם היו שואלים אותנו היינו יוצאים לחופשות רק באמצע השנה באמצע השבוע, אבל מי שואל.

מה אוכלים: אוכל של מלון. סביר, לא יותר ולא פחות. פנקייקים קשים כאבן, כמקובל בחדרי אוכל של בתי מלון, ומצד שני סלט קצוץ טרי לפי בקשה. בהחלט אוכל שאפשר להסתדר איתו – ואנחנו די קרציות בעניין הזה.

שורה תחתונה: מג'יק סנרייז הוא מלון החלומות של כל ילד. אשר להורים – מדובר במקום בהחלט נעים, אבל אם אתם מיזנתרופים אמיתיים, צפו פגיעה (או בואו באמצע השבוע).

מג'יק סאנרייז, פתאל (צילום: איה בן עזרי)
טיול קצר בג'יפ מטעם המלון | צילום: איה בן עזרי

מחירים: 12-15.7 – 4 לילות 7,252 שקל לזוג פלוס שני ילדים (כולל מבצע לילה רביעי ב-50 אחוז הנחה); 30.7-2.8 – 5,580 שקל לשלושה לילות, כולל לילה שלישי ב-50 אחוז הנחה; 9-13.8 – 9,952 שקל; 20-23.8 – 6,717 שקל כולל לילה שלישי ב-30 אחוז הנחה (10 אחוז הנחה על כל המחירים לחברי מועדון שמים.

*הכתבת הייתה אורחת המלון