חדר השינה במלון פסטורל בכפר בלום
מתחרה בצימרים הממלאים את הצפון. חדר מעוצב עם יציאה למרפסת באגף החדש
המקום: במאמץ של שנים, ובסיוע של שני פסטיבלים קבועים לפחות (לא בשמיים וקול המוסיקה בגליל העליון), הצליח מלון פסטורל בכפר בלום למתג את עצמו לא רק כיעד למשפחות שנופשות באזור, אלא כיעד "תרבותי" לגיטימי. כל כך הצליח, שהוא מתרחב. כחלק מתהליך ההתרחבות הוקם בקצהו של בית המלון (שחדריו מתפרשים על פני מספר בניינים שביניהם מדשאות מטופחות היטב) אגף בוטיק חדש. כלומר, אגף חדש יותר, שמנסה לתת מענה לדרישות של הנופש המודרני. כלומר, מנסה להתחרות באופן ישיר בצימרים הממלאים את הצפון, עם כל היתרונות שבית מלון יכול להציע.

לובי מלון בפטורל
מנסה לתת מענה לדרישות של הנופש המודרני. לובי המלון באגף הבוטיק
החדר בפסטורל
גדול ומרווח, ומעניק הרגשת נינוחות למשפחה



בוטיק שיק: אגף הבוטיק הוא למעשה שלושה מבנים חדשים, שבכל אחד מהם מספר חדרים בשתי קומות. אנחנו לנו בחדר בקומה התחתונה, וזכינו במרפסת וביציאה ישירה למדשאה. יתרון לא קטן. בחדר עצמו ניתן לראות את המאמץ לבטל את יתרונות הצימרים. שטח החדר גדול (ודאי בהשוואה לבתי מלון אחרים), ויכול להעניק הרגשת נינוחות למשפחה. מיטת ההורים גדולה ומפנקת, וחדר הארונות מעניק אווירה יוקרתית. בטלוויזיה זכינו במספר ערוצים, אם כי לא בכולם. למזלנו, הופ היה חלק מהחבילה. על קיר החדר נמצאה ההשקעה בתרבותיות: תמונה גדולה של אלבר קאמי עם הסבר ביוגרפי מקיף.

חדר האמבטיה גם הוא רחב ידיים להפליא. הספוטים הרומנטיים וצורתו של האמבט רמזו שמישהו קיווה שאולי יגיעו למקום זוגות שיבקשו לעצמם חופשה רומנטית. זו שאיפה לגיטימית, אבל אני מתקשה לדמיין זוג שנוסע מקרית אונו לכפר בלום, ואז יוצא להתמוגג מרעש הילדים שמשחקים על הדשא.

חדר הרחצה באגף הבוטיק בפסטורל
שואף לרומנטיות. חדר הרחצה
מדשאות במלון פסטורל
מה שבאמת עושה את המלון. מדשאות הענק בחוץ
החצר בפסטורל כפר בלום (צילום: עדי פרץ)
אווירת הרוגע הקיבוצית משתלטת עליך | צילום: עדי פרץ



מבחוץ: כן, הדשא. חדרי אגף הבוטיק מצטיינים מבפנים, אבל מה שעושה את המלון הוא מדשאות הענק בחוץ. אמנם השטח הקרוב לאגף החדש חדש גם הוא, ולכן העצים והשיחים שאמורים למלא אותו עדיין לא נמצאים בשיאם, אבל שטחים פתוחים לא חסרים. אווירת הרוגע הקיבוצית הלכה והשתלטה עלינו. לולא החום הכבד ששורר במקום בשעות היום בקיץ, היינו מבלים על הדשא את היום כולו. ניחא, המזגן בחדר קירר אותנו.

מבט לחרמון מחורשת הזיתים
מבט לחרמון מחצר המלון



מה עושים: פלאי הגליל העליון כולו נמצאים בכף ידו של מי שמתגורר במלון. מהגולן במזרח ועד לצוק מנרה במערב. מהחרמון ועד לאגם החולה. המלון, מצידו, מנסה לתת מענה למשפחות שמעדיפות לסיים את פרק הנסיעה שלהן אחרי הצ'ק אין. בריכת השחייה של כפר בלום פתוח בחינם לאורחי המלון משעות הבוקר ונסגרת ב-18:00. כלומר, בדיוק בשעה שבה הכי נעים להיות בחוץ בקיץ. חבל. ספא ממתין לאורחים המבוגרים שמבקשים להירגע. לא מעט דברים ניתנים בחינם, אבל הדברים המפנקים באמת (כלומר, עיסויים ככל העולה על רוחכם) עולים כסף. בעלי האמצעים ייהנו. המלון דואג לפעילויות לילדים שמתארחים במלון (לרוע המזל, פספסנו את סדנת הציור על כדים) ולהופעות למבוגרים (גם את ריקודי הטנגו החמצנו, בצער). |
במרחק הליכה נמצא אתר "קייקי כפר בלום", שבו אפשר לדמיין שיש הרבה מים במדינה.

כהורים לזאטוטה פעלתנית, בחרנו לנסוע יום אחד ליער האיילים וביום השני לצוק מנרה. שני מקומות שמעניקים שלל אפשרויות לקטנים יותר או פחות בלי להזדקק לשירותיו של יובל המבולבל.

פינה במלון
בוטיק. כבר אמרנו?

מה אוכלים: שוב, הגליל העליון מלא במסעדות משובחות כרימון (ובלא מעט מהן כבר היינו, בתור ילידי הצפון), אבל לא מעט מהאורחים מעדיפים לאכול בחדר האוכל של המלון. מניסיוננו קודם במלונות, ציפינו למעט והופתענו לטובה. מגוון המנות היה גדול והטעם היה משביע רצון. לא גורמה, אבל לא רע. אולם ככל שעברה השבת הכשרות עושה את שלה. המנות נראו מפתות פחות בכל ארוחה ובסופו של דבר יוצאים שבעים, לא יותר.

>> לאונרדו פלאזה בירושלים: חנכנו את הסוויטה החדשה