המקום

כבר בכניסה לווילה כרמל הבנו שהמקום הזה הולך להתאים לנו בול. דמיינו קבלה לבנה ובוהקת עם שלושה פקידי קבלה מעונבים במדים מגוהצים, שמתקתקים על המחשב בשקט וברצינות תהומית. עכשיו דמיינו בדיוק את ההפך הגמור: חדר חמים ונעים שכולו עץ, עם מדפים עמוסי ספרים ושולחן כתיבה גדול וכהה, שאליו יושבת אישה נעימת סבר ובלתי מעונבת לחלוטין. מאחוריה אפשר לראות את מדרגות העץ שמובילות לחדרים, ממש כמו בבתי מלון קטנים וותיקים בצרפת. בצד, למי שרוצה, יש בחדר הקבלה עמדת תה עם תיונים של סרמוני – שמשדרים איכות אבל בשום אופן לא התעליינות. זה המלון.

>> בואו לפייסבוק שלנו

החדרים

מתוך 15 חדרי המלון, אנחנו השתכנו בחדר דה לאקס בלקוני – מה שאומר אחלה אחלה חדר, גדול, מעוצב ונעים להפליא, וכאילו כל זה לא מספיק – עוד יש לו מרפסת, שמשקיפה על רחוב היינריך היינה השקט, ממש מול עץ גדול, ירוק ומרגיע, ועושה חשק להכין קפה ולשבת איתו בדיוק שם עד קץ הימים.

מלון וילה כרמל (צילום: באדיבות וילה כרמל,  יחסי ציבור )
זה היה החדר שלנו, שהיה ממש אחלה | צילום: באדיבות וילה כרמל, יחסי ציבור

מה עושים

דבר ראשון, כמתבקש, יורדים למטה ומשוטטים קצת בסביבה – שהיא במקרה הזה מרכז הכרמל. מוצאים סניף של מיקי שמו מרחק יריקה מהמלון. שמחים. אחר כך אפשר לבחור בין הפעילויות הרבות שחיפה מציעה (ואנחנו לא מדברים כאן על פעילויות לילדים. את הילדים תשאירו, במטותא מכם, מחוץ למלון שלנו). אנחנו הלכנו בעיקר על פעילויות שמשלבות אוכל, והרבה ממנו – אתם מוזמנים להיות קצת פחות שטחיים.

מלון וילה כרמל (צילום: דנה בר-אל שוורץ)
המרפסת הקטנה. רק להכין קפה ואתם מסודרים | צילום: דנה בר-אל שוורץ

מה אוכלים

ארוחת הבוקר של וילה כרמל מוגשת במסעדה שנמצאת מאחורי המלון, והיא נעימה וחביבה. אין כאן בופה אלא ארוחת בוקר כמו אלה שמוגשות בבתי קפה, לטוב ולרע. אנחנו אכלנו שקשוקה, שהייתה בינונית למדי, ושתינו קפה שדווקא הפתיע באיכותו. בעיקר שמחנו לגלות שהמלצרים בחיפה עדיין לא הורגלו לשנוא את הלקוחות כמו שקורה בתל אביב כבר עשור, והתענגנו על אנשי שירות שאוהבים לתת שירות, ואף לסייע בשאלות נלוות כמו "אז מתי בנו את המלון הזה?" (שנות הארבעים, אגב. בשביל אורחים כמו דוד ופולה בן גוריון).

מלון וילה כרמל (צילום: דנה בר-אל שוורץ)
הקבלה. כבר עשתה לנו טוב | צילום: דנה בר-אל שוורץ

מדד השכנים

שכנים? מה זה שכנים? רוצה לומר, אנחנו אמנם שמענו מדי פעם חריקה או ברז נפתח באחד החדרים הסמוכים, אבל בסך הכל חשנו פרטיות מוחלטת ומבורכת. החריג היחיד היה עת ירדנו לחדר הספא של המלון (נורא כיף שם!), ועשינו את זה בחלוק שמתחתיו רק תחתונים, כפי שהתבקשנו. לא נכחיש, זה היה רגע מביך, ואם היה אפשר לזמן את האורחים לחדר הספא בעודם מלובשים, ורק שם להורות להם להתפשט – זה היה בהחלט עדיף.

מלון וילה כרמל (צילום: באדיבות וילה כרמל,  יחסי ציבור )
נבנה בשנות ה-40 ושופץ | צילום: באדיבות וילה כרמל, יחסי ציבור

בשורה התחתונה

וילה כרמל הוא ללא ספק מקום כלבבנו. הוא לא קליל, הוא לא חדשני – הוא עתיק, ועמוק ובוגר ונפלא. ככה בדיוק אנחנו אוהבים את המנוחה שלנו.

מחירים

980 שקלים ללילה באמצע השבוע, 1150 ללילה בסוף השבוע.

* הכותבת הייתה אורחת המלון.

וילה כרמל. היינריך היינה 1, חיפה, 04-8375777/8.

>> RoomNinja הוא הרובין הוד של התיירים
>> כן, כבר מעכשיו: היעדים המומלצים לחופשת פסח