אם אתם מתכננים לנסוע לצפון בקיץ הקרוב, כדאי שתכינו תכנית גיבוי. יולי-אוגוסט היא תקופת החגיגה של בעלי הצימרים בארץ, אבל אפילו אנחנו הופתענו מהמצב שנוצר השנה. ניסנו כבר מעכשיו, חודשיים מראש, להזמין צימר באוגוסט. אבל גילינו שהמשימה היא בלתי אפשרית. "אנשים שיוצאים לחופש באוגוסט מזמינים כבר בפסח", אומר לנו בעל צימר בצפון.

אבל המצב רק הולך ומסתבך. זוהי משוואה פשוטה של היצע וביקוש. כאשר היו מי שהזמינו מקום כבר שנה מראש, בעלי הצימרים מרשים לעצמם להציב תנאים דרכונים למי שמזמין מקום עכשיו לחודשי הקיץ המבוקשים. למשל, בלתי אפשרי בתקופה הזו לקחת צימר ללילה או שניים, אלא רק ל-3 לילות. "אני מאמין שאף אחד לא ירצה להשכיר לך חדר ללילה אחד, אלא אם כן נותר לו חור של לילה. אנחנו חיים על החודשים האלה, על החופשות ועל החגים. זה לא שהצימרים בגליל כל השנה מפוצצים - להיפך, לרוב הם ריקים".

ביטלת? שילמת

ובהתחשב בזה שאנחנו רוצים להזמין חודשיים מראש, נראה לנו לגיטימי שאם משהו יצוץ ונרצה לבטל את החופשה. אבל מבחינת בעלי הצימרים התרחיש הזה בכלל לא על הפרק. "אין אפשרות לבטל בחודשי הקיץ. ז"א זה דמי ביטול מלאים".

המחירים כמובן בשמיים. לא מצאנו צימר שיעלה פחות מ-1,100 שקל ללילה. אם תרצו ארוחת בוקר זו תייקר את כל הסיפור, ועוד לא התחלנו לדבר על כל המסביב, כולל דלק והפעלות. ביעדים הפופולריים במזרח ומרכז אירופה, תקבלו במחיר הזה חדר מפואר במלון 5 כוכבים. בחישוב פשוט הפער בין לעלות על מטוס לחו"ל לבין לנסוע לנופש בארץ, הופך בקיץ הזה לכמעט זניח.

>> הזמנתם נופש חלומי והרגשתם מרומים כשהגעתם למקום? אנחנו כאן בשבילכם. אנא צרו עמנו קשר וכתבו לנו על המקרה לכתובת המייל - info@mako.co.il

>> חולמים על חופשה רומנטית? היכנסו ואולי תזכו בלילה בצימר מתנה
>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?