התחזית הצפויה לשבת ׁ(25.5) במקומות נבחרים:

החרמון עד 20 מעלות | טבריה (הכנרת) עד 32 מעלות | חיפה עד 25 מעלות | תל אביב עד 25 מעלות | ירושלים עד 26 מעלות | מצפה רמון עד 27 מעלות | ים המלח עד 35 מעלות | אילת עד 36 מעלות


הידעתם שבכרמל יש מעיין בתוך מערה, שיש בו כרגע מים צוננים והוא באזור בטוח לטיולים? השבוע אני לוקחת אתכם לטיול משפחתי חמוד למעיין עין קדם, נקבת מים לא ארוכה מידי ולא מפחידה מידי, יש קטעים שצריך קצת להתכופף וכמובן שנרטבים, אבל זה כל הכיף. הדרך אל המעיין חשופה, אז אל תבואו בשרב כבד או בשעות הצהריים החמות. ובנוסף, יש עוד כמה אופציות שוות לאן להמשיך לאחר המסלול, שכוללות פארק משחקים, משתלה ועגלת קפה.

> להמלצה מהשבוע שעבר: טיול במקום שמזכיר את שוויץ

לעוד ההמלצות לטיולים בשבת


לאן מטיילים?

מעיין עין קדם בכרמל

עין קדם, או מעיין עין קדם, נמצא בכרמל בקרבת נחל נדר ונחל גלים, מרחק קצר מהיישוב טירת הכרמל.  אין צורך לטפס למרומי הכרמל בכדי להגיע וזה בהחלט מקצר את הזמנים והופך את העניין לנוח יותר. המעיין נמצא בתוך נקבת מים צוננת וההליכה היא ממש בתוך המים, גובה עד הברך, פחות או יותר, תלוי כמובן בגובה שלכם. ילדים קטנים חייבים השגחה, מצופים או כל אמצעי אחר.

חופש (צילום: העמותה לתיירות כרמלים)
צילום: העמותה לתיירות כרמלים

עין קדם (צילום: מירב טלמור-קשי)
צילום: מירב טלמור-קשי

מה לכתוב בווייז?

לאור החום, בחרנו במסלול הקצר, שמתאים באמת לכולם. ועל כן תכתבו "רחוב החרוב טירת הכרמל". החנייה בקצה הרחוב היא חניית עפר ממש קטנה, אם אין מקום תחנו פשוט ברחוב של השכונה (היכן שמותר כמובן). במהלך השבוע יכולים להיות בתי ספר ואז יהיה עמוס.

דרגת קושי ומרחק הליכה

המסלול הקצר הוא משפחתי ומתאים כמעט לכל אחד, המגבלה העיקרית היא שהדרך חשופה לגמרי לשמש, כלומר ישנם עצים מפוארים שמידי פעם אפשר לחסות בצלם, אבל באופן עקרוני אין צל בכלל. ועל כן, קחו זאת בחשבון.

הולכים כ-1.5 ק"מ לכל כיוון, מתחילים במסלול הכחול ובצומת השלטים של רשות הטבע והגנים, פונים שמאלה (כלפי מעלה) לעין קדם. קצת עלייה, אבל לא משהו שמצריך חדר כושר באופן אינטנסיבי. מסלול כיפי של כשעתיים, בימים אלו מומלץ להגיע מוקדם או לקראת אחה"צ ולא בשעות השיא של החום.

מה רואים בדרך?

לאחר שירדתם מהרכב ברחוב החרוב בטירת הכרמל, תראו מולכם, על צלע ההר, את מלון "קדם" הבוטיקי. מכאן, אתם נכנסים לשמורת פארק הכרמל (רשות הטבע והגנים), חוצים מעבר בקר, או גדר ומתחילים ללכת בסימון שבילים כחול. נכון לעכשיו, עיקר הנוף הוא מורדות הכרמל והמערות החבויות בצלע ההר, תוכלו לפגוש פרות רועות במשעולי ההר וקצת פרחי קיץ, הצלף למשל. פרח לא לוחם.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Meirav Talmor Kashi | מירב קשי‎‏ (@‏‎meiravkashi_travel‎‏)‎‏

מכאן ממשיכים אל עבר המעיין – מי קדם, אם אתם ביום של טמפרטורה סבירה ובכושר, אפשר להתחיל מוקדם ולעשות מסלול מקיף יותר של נחל נדר או נחל גלים ואם באתם לטיול הממוקד מטרה, אז תפנו לסימון שבילים השחור ולכו עד שתראו מימינכם את מקום המעיין ונקבת המים הבוקעת מן הסלע. יש סיכוי לעומס מטיילים, כך שתערכו עם איזה נשנוש לזמן שמחכים להיכנס לנקבה. הכניסה היא אחד-אחד וההליכה היא בטור בתוך המים, וזה יכול לקחת זמן.


עוד כמה המלצות שוות באזור

פארק השעשועים באלאגן בקיבוץ יגור - שמחה וצהלה לילדים. יש מתנפחים, מתקנים, שולחנות מוצלים, מזנון וגם משחקי שולחן. חגיגה שבה גם ההורים יכולים קצת לנוח ולאכול איזו גלידה מרעננת, בזמן שהילדים לא מפסיקים לקפוץ. כניסה בתשלום.

ביגור קיים גם "מסלול יגור" העובר בין תחנות מההיסטוריה של מדינת ישראל וכמובן סיפורה של "השבת השחורה" מתאריך 29 ביוני 1946, בה הבריטים פרצו לקיבוץ יגור לחפש את מצבורי הנשק (הסליק) ואסרו את מרבית הגברים של הקיבוץ. יש לתאם הגעה מראש, בכדי שניתן יהיה להיכנס לאתרים, כולל לסליק ולמרכז המבקרים המרתק.

יגור (צילום: מירב טלמור-קשי)
צילום: מירב טלמור-קשי

יגור (צילום: מירב טלמור-קשי)
צילום: מירב טלמור-קשי

עוד מקום משמח הוא המשתלה של קיבוץ יגור. אין כמו לקנות עציץ פורח להרמת המורל וגם הפתעה, עגלת קפה בתוך המשתלה, הפתוחה בימים חמישי 09:00-17:00, שישי 09:00-16:00 ושבת 09:00-17:00.

 

מירב טלמור-קשי, מתכננת טיולים בארץ ובחו"ל, מומחית בתחומי תקשורת ויחסי ציבור ונותנת שירותי ייעוץ בנושאים אלו. כתבת תיירות ובעלת הבלוג "חלומות ומסעות" גם בפייסבוק ובאינסטגרם