התחזית הצפויה לשבת ׁ(6.3) במקומות נבחרים:

החרמון עד 15 מעלות | טבריה (הכנרת) עד 27 מעלות | חיפה עד 21 מעלות | תל אביב עד 21 מעלות | ירושלים עד 22 מעלות | מצפה רמון עד 23 מעלות | ים המלח עד 30 מעלות | אילת עד 30 מעלות


הקיץ כבר כאן, שעות האור ארוכות יותר, מזג האוויר חם יותר וכולנו זקוקים לקצת צל במהלך הטיול ופינה קרירה לנוח בה. מכיוון שלא מעט מסלולים סגורים כעת בצפון, הפעם נצא לטיול מפתיע וכיפי ממש במרכז הארץ - פארק הוד השרון. יש פה הרבה מקום לכולם, גם בשבת, כולל עגלת קפה חמודה.


מירב טלמור-קשי, מתכננת טיולים בארץ ובחו"ל, מומחית בתחומי תקשורת ויחסי ציבור ונותנת שירותי ייעוץ בנושאים אלו. כתבת תיירות ובעלת הבלוג "חלומות ומסעות" גם בפייסבוק ובאינסטגרם 


איפה מטיילים?

פארק הוד השרון נמצא ממערב לאזור התעשייה נווה נאמן בהוד השרון, וכדי להגיע לחניה של הפארק אתם יכולים לכתוב בווייז "פארק הוד השרון", או "פארק אקולוגי הוד השרון". החניה הינה חינמית ומסודרת, כאשר בכניסה לפארק יש שילוט ומפה של הפארק, שולחנות נוחים וספסלים ליד עגלת הקפה או אם תרצו לעשות פיקניק באחת מנקודות הפארק.

למעלה פארק האקולוגי הוד השרון (צילום: Guy Drory Traveling, shutterstock)
מגיעים לחניה ומתחילים ללכת. פארק הוד השרון | צילום: Guy Drory Traveling, shutterstock
שלט פארק האקולוגי הוד השרון (צילום: מירב טלמור-קשי)
לטייל בעיר ולהרגיש בכפר | צילום: מירב טלמור-קשי

הפארק נבנה על ידי עיריית הוד השרון והחברה הכלכלית ובמרכזו נמצא האגם האקולוגי הגדול במדינה, או מהגדולים שבה והוא מציג מערכת לטיהור והשבת מים ושיקום נחל הדר והזרמת מים מטוהרים לנחל הירקון.
הפארק עתיד לגדול עד לשטח של כ-1,400 דונמים, אבל כבר היום יש בו מרחבים עצומים שבהם ניתן לטייל, להתרשם מהמערכת שנבנתה לטיהור המים, האחו והזרימה לעבר נחל הירקון המוצלל על ידי אקליפטוסים וצמחייה נוספת. כמו כן, במקום גם שרידים ארכיאולוגים מעניינים.

ישנם שני שבילים מרכזיים שבהם כדאי לטייל. הראשון הוא שביל עממי כחול באורך של כ-2 ק"מ, והשני הוא שביל למיטיבי לכת אדום כ-6.5 ק"מ. הביקור בפארק וגם הטיולים בו הם פשוטים וקלילים, מתאימים לכולם, למעט אם תרצו לעלות ל"הר הזבל" - זה כבר דורש רצון לטפס למעלה לנקודת תצפית. אפשר להתחיל מהאגם עצמו, לחצות את הגשרים היפים מעל המים ולהמשיך דרך נחל הדר, תל קנה לכיוון נחל הירקון המוצל וללכת לאורכו. אפשר לשלב בין המסלולים, או ללכת רק במקטעים מסוימים, בכל מקרה, שווה מאוד להגיע מעבר לאגם.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Meirav Talmor Kashi | מירב קשי‎‏ (@‏‎meiravkashi_travel‎‏)‎‏

אגם פארק האקולוגי הוד השרון (צילום: מירב טלמור-קשי)
אגם אקולוגי מלא בבעלי חיים | צילום: מירב טלמור-קשי
מים הפארק האקולוגי הוד השרון (צילום: מירב טלמור-קשי)
המים זורמים בין הנחלים | צילום: מירב טלמור-קשי

בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות בין הערביים, אפשר לראות הרבה ציפורים באגם ובכל הצמחייה המקיפה אותו. בשטח האגם הוקמו מרפסות יפות עם תצפית על האגם, כולל הסברים על בעלי החיים. תוכלו להיכנס ולחפש – למי שיש משקפת מומלץ להביא. במים ניתן לראות דגים שונים והצמחייה ברובה הופכת לצמחיית קיץ עם קוצים (גדילן מצוי בשפע), חרציות, צמחיית נחלים ועוד. מהטיול באגם ופארק, תוכלו לראות את הפרדסים והשטחים החקלאיים הסמוכים וגם את בתיה של הוד השרון.

צמחייה פארק האקולוגי הוד השרון (צילום: מירב טלמור-קשי)
הצמחייה משתנה עם העונה. גזר קיפח | צילום: מירב טלמור-קשי

עוד כמה המלצות שוות באזור

גן לאומי מקורות הירקון: טיול לאורך מקורות הירקון ובריכת הנופרים, הכניסה בעלות או חינם למנויי מטמון. אנא בדקו את שעות הפתיחה ואם ישנם אירועים מיוחדים ביום הגעתכם. שימו לב שיש לגן הלאומי שני מתחמים: תל אפק ומקורות הירקון.

איפה אוכלים?

לאלי, lali, עגלת קפה: פרצעל, כריכים, מאפים מלוחים ומתוקים, פיצות, שייקים של פירות במבחר אופציות, שתייה קרה, קפה ועוד. יש הרבה שולחנות לצד האגם וממש כיף לשבת ולהתפנק.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎ללי‎‏ (@‏‎lali.foodtruck‎‏)‎‏

מימי ונונומימי בית קפה שפתוח בשבתות מהבוקר ונונו מסעדה מומלצת שפתוחה בשבתות מהצהריים.

בורגר סאלון – סניף ממש קרוב לפארק האקולוגי, אשר פתוח גם בשבת החל מ-11:00.

מירב טלמור-קשי, מתכננת טיולים בארץ ובחו"ל, מומחית בתחומי תקשורת ויחסי ציבור ונותנת שירותי ייעוץ בנושאים אלו. כתבת תיירות ובעלת הבלוג "חלומות ומסעות" גם בפייסבוק ובאינסטגרם