טרנד הצרכנות הישירה של פירות וירקות, בה קונים מוצרים ישירות מהחקלאי, תפס תאוצה בארץ בשנים האחרונות. כך, הקונים מרוויחים מוצרים טריים במחירים זולים והחקלאים מקבלים יותר כסף עבור התוצר שלהם, ללא התערבות של מתווך נוסף.

גם בערבה לא פסחו על השיטה המשתלמת והחלו לקיים בכל יום שישי שוק איכרים מקומי בקיבוץ אילות – 'אילות מרקט'. לצד תוצרת חקלאית איכותית וטרייה ניתן למצוא בשוק השבועי מוצרי מזון המיוצרים גם הם בערבה.

שוק איכרים חבל אילות (צילום: ליטל שמואלי)
צילום: ליטל שמואלי

אז מה יש כאן?

המבקרים בשוק האיכרים יוכלו למצוא פירות וירקות כגון עגבניות, מלפפונים, פלפלים, פומלות, תירס, לימון, פטריות, עשבי תיבול ועוד. אוהבי התמרים יוכלו לבחור בין תמרי מג'הול של קיבוץ אילות לבין תמרי דקל נור של קיבוץ אליפז. אוכלי תוצרת אורגנית יהנו מהמגוון הרחב של קיבוץ נאות סמדר המציע שמן זית, זיתים, גבינות, ריבות, תמרים, יינות ועוד.

גם שתייני הבירות לא יצאו מכאן בידיים ריקות ויוכלו לרכוש בירת בוטיק של המותג "BEERצינות" המיוצרת בקיבוץ קטורה ומגיעה בטעמים מפתיעים בהשראת הערבה: "קול מג'הול", "תמנע", "טל המדבר" ועוד.

אוהבי המתוק יוכלו ליהנות מטעמים משובחים של גלידת יטבתה או קפה ומאפה. מי שמתגעגע לטעמים של הבית יוכל להתענג על "סנדוויץ' של שישי" מבית כפות תמרים ולרכוש אוכל מוכן לשבת ביריד האוכל המוכן הגדול ביותר באילת והערבה.

שוק איכרים חבל אילות (צילום: יוד צילומים)
צילום: יוד צילומים
שוק איכרים חבל אילות (צילום: יוד צילומים)
צילום: יוד צילומים
שוק איכרים חבל אילות (צילום: יוד צילומים)
צילום: יוד צילומים

מה עוד צריך לדעת?

הפרויקט הוקם ביוזמת אנשי התיירות של קיבוץ אילות ובתמיכת החברה הכלכלית לפיתוח התיירות בחבל אילות וכחלק מ- WINTER SUN FESTIVAL המתקיים באילת. שוק האיכרים נפתח בתזמון מושלם עם פתיחת עונת התיירות הנכנסת שבמסגרתה ינחתו כ-50 טיסות בכל שבוע בשדה התעופה הסמוך "רמון".

התיירים, הן מחו"ל והן מהארץ, יוכלו ליהנות מאווירת שישי ייחודית בקיבוץ, מכל טעמי הערבה במקום אחד ולפגוש את החקלאים פנים אל פנים. לצד השוק הוקם גם מתחם ישיבה על הדשא באווירה קיבוצית פסטורלית ומזמינה שמשדרג את חווית הקנייה בשוק למקום בילוי של שישי בבוקר.

שוק איכרים חבל אילות (צילום: יוד צילומים)
צילום: יוד צילומים

בשורה התחתונה

שוק האיכרים יתקיים ברחבה החיצונית של 'כפות תמרים' בקיבוץ אילות, בכל יום שישי, בין השעות 8:00-14:00 עד לסוף חודש מרץ.