תמנע רוד טריפ (צילום: אולגה וו)
צילום: אולגה וו

נופים מדבריים, תצורות טבע ייחודיות ואתרים ארכיאולוגיים מימי קדם. פארק תמנע, הפארק הגדול בדרום והאטרקציה התיירותית המרכזית בערבה הדרומית, מציע טיול חדש ומרתק לזוגות ולמשפחות - Timna Road Trip.

ברוח התקופה ועם בוא הקיץ, ניתן להגיע לפארק ברכב פרטי ולטייל עצמאית בין האתרים המרהיבים שיש לפארק הענק והייחודי להציע. רק אתם, המזגן ברכב והטבע עוצר הנשימה. ה"רוד טריפ" של פארק תמנע מתחיל ממש מהכניסה לפארק ומסתיים באגם, בו תוכלו ליהנות ממילוי בקבוקי חול צבעוניים, שייט באגם, מסעדה וחנות מזכרות. במהלך ה"רוד טריפ" תעברו בין מספר תחנות יפות ומרתקות המספרות את ההיסטוריה של הפארק, ומילה שלנו, לא תפסיקו להתפעם ולצלם!

תמנע רוד טריפ (צילום: ליאור בלו)
צילום: ליאור בלו
תמנע רוד טריפ (צילום: יחצ פארק תמנע)
צילום: יחצ פארק תמנע

המסלול המלא על פי התחנות במפה:

 1. הכניסה לאתר
 2. גבעת בורג
  תחנת העצירה הראשונה בפארק, נקראת כך על שם מדרגת הסלע המטפסת סביב הגבעה בצורה אלכסונית, שנראית כמו בורג מסתובב. גבעת בורג היא הדוגמה הראשונה בפארק ל"פיסול טבעי" שיוצר מראות נדירים ביופיים. אפשר לחנות את הרכב בשולי הכביש וללכת לגבעה, הנמצאת במרחק הליכה קצר מהכביש.
 3. הפטריה
  אחד הסמלים המזוהים ביותר של פארק תמנע. 'הפטריה' היא תצורת סלע טבעית באבן חול אדומה, שנראית כמו פטריה גדולה. בבקעת הפטרייה פעל בעבר מחנה מצרי להפקת נחושת. מומלץ לרדת מהרכב, ללמוד על הפקת הנחושת במרכז המבקרים הפתוח והמוצל וכמובן, לקחת סלפי עם הפטריה.
 4. אתר הקשתות והמכרות העתיקים בעולם
  אחד ממסלולי הטיול היפים בישראל - קשתות טבעיות שנוצרו באבני החול. אפשר להגיע אליהן בהליכה קצרה ולטפס בסולם על שתי הקשתות. לאחר מכן, ניתן לזחול במכרה הסמוך מתחת לאדמה.
  תמנע רוד טריפ (צילום: מליסה פרייטס)
  צילום: מליסה פרייטס
 5. ציורי המרכבות
  נקודת עצירה מרהיבה ובה תחריטי סלע מהמאות ה- 14 עד ה- 12 לפני הספירה. בין הציורים החרוטים על הסלע ניתן לראות מסעות צייד, לוחמים ובעלי חיים, דבר המעיד על היותה של בקעת תמנע כאזור עם פעילות ענפה ותוססת בתקופות קדומות.
 6. עמודי שלמה ומקדש האלה חתחור
  עמודי שלמה מהווים מוקד עלייה לרגל למבקרים מהארץ ומהעולם, ונחשבים לאחד מפלאי הטבע הבולטים בפארק תמנע. העמודים הנישאים לגובה של 40 מטרים, נוצרו באופן טבעי וקרויים על שם שלמה המלך. ניתן לחנות את הרכב בקרבת העמודים ולטפס במדרגות שמימין לאתר – טיפוס קליל שאורך כרבע שעה. חדי העין ישימו לב לתחריט מפורסם של האלה המצרית חתחור, שמקדשה העתיק נמצא במרחק הליכה קצר מהעמודים.
  חאן פארק תמנע (צילום: חגית גל)
  עמודי שלמה | צילום: חגית גל
  תצפית כוכבים בפארק תמנע (צילום: ארכיון פארק תמנע, mako חופש)
  אגם תמנע | צילום: ארכיון פארק תמנע, mako חופש
 7. אגם תמנע
  התחנה האחרונה ב"רוד טריפ". אמנם לא ניתן לשחות במי האגם, אך אפשר ליהנות משייט בסירות פדלים המיועדות לזוגות או למשפחות. במתחם האגם ניתן גם למלא בקבוק בחול צבעוני . בסמוך לאגם יש מסעדה, שירותים ציבוריים וחנות מזכרות ייחודית.

בנוסף, ניתן לשלב גם חווית לינה מיוחדת בהתאם להנחיות התו הסגול, ולבחור בין חדרי אירוח, קרוואן, חאן ממוזג ואוהלי קמפינג.

פארק תמנע
שעות פעילות:
ב'-ה' 14:00-20:00
שישי, שבת וערבי חג – 08:00-16:00
סגור בימי ראשון

צילמתם תמונות מיוחדות ורוצים שכולם יראו אותם? תייגו את פארק תמנע באינסטגרם timnapark@ והוסיפו האשטאג timna_road_trip#, ואולי התמונות שלכם ישותפו כדי שכולם יוכלו לראות אותן!