החופשה באילת ובדרום בכלל היא תמיד חוויה מפנקת, אבל אחרי יום שלם שבו אתם מגלים את הבריכה, הלובי וחדר האוכל, תמיד מגיע הרגע הזה שרוצים רק לצאת החוצה וליהנות מאטרקציות קצת אחרות. בדיוק בשביל זה המציאו את פארק יטבתה – נווה מדבר חוויתי המשתרע על פני 3 דונם שבהם 4 אולמות עם פעילויות מהנות, שמתאים במיוחד למשפחות. מה שנחמד בסיפור הוא שמעבר לשעת התרעננות וכיף, יש פה גם הזדמנות לא רעה ללמוד כמה דברים על אקולוגיה וציונות. שנצא לדרך?

בכניסה לפארק נמצאת הרחבה החופשית, שהבילוי בה אינו כרוך בתשלום. היא כוללת טיפוס על מתקני פרות, מזרקות מים, מתקן נדנדה אקסטרים ומתקני טרקטורים לקטנים. אבל החוויה האמיתית מתחילה למעשה ממש בתוך הפארק. שם, כבר בתחילת המסלול תקבלו מפה והסבר לגבי הפעילויות המופעלות ב-4 האולמות הבאים:

קיבוץ ומחלבה

המחלבה הקטנה שבקיבוץ הפכה עם השנים להיות מהמובילות במשק הישראלי. באולם מוקרנים סרטוני הדרכה המותאמים לכל המשפחה שיפרטו אודות סיפור המחלבה וידגימו כיצד פועל הייצור במפעל. מחוץ לאולם, ימתין לילדים טרקטור פוטוגני ומושלם המתאים לטיפוס וגם צילום משפחיתי.

פארק יטבתה (צילום:  יחסי ציבור )
פארק יטבתה | צילום: יחסי ציבור

מבנה מדברי

בואו נודה בזה: אין אף חוויה מדברית אמתית בלי קצת חול. המבנה הזה, כולל ארגז חול ענק שבתוכו מסתתר דגם של מאובן עתיק אותו תצטרכו לחשוף. וזה לא הכל: דגם ענק של ג'יפ ממתין לקחת אתכם לסיור חוויתי מדומה במדבר עם כל המשפחה. מחוץ לאולם יוכלו הילדים לטפס על מתקן "קן הנשרים", ולהוציא קצת אנרגיה לפני שאתם ממשיכים בנסיעה הארוכה והם נרדמים בדרך.

פארק יטבתה (צילום: יחצ)
פארק יטבתה | צילום: יחצ

אנרגיה מתחדשת

ואם כבר מדברים על אנרגיה, באולם המרתק הבא מחכה לכם חוויה הממחישה את השימוש שנעשה באנרגיית השמש באזור באופן מהנה ומעשיר (תתפלאו, זה הולך ביחד לפעמים). המבנה כולל משחק בפרפר סולרי שמופעל באמצעות כח השמש וגם דגמים מיניאטוריים של משאיות חלב, הנוסעות באמצעות פנסים שמופעלים ע"י הילדים.

פארק יטבתה (צילום: ארן דולב)
צילום: ארן דולב
פארק יטבתה (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

הרפת

חשבתם פעם מה זה בדיוק אומר לחלוב פרות? במתקן הזה, המדמה את החליבה באמצעות דגמים ענקיים של פרות, תוכלו לחוש את החוויה בעצמתה. ואם תרצו תמונה למזכרת, המקום כולל גם עמדות צילום לנוחיותכם.

פארק יטבתה (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

>> הפכו את הדרך לאילת לחוויה עם קופון לפארק יטבתה

הפארק פתוח בימים א-ה 10:00 – 17:00, ובשבת 11:00 – 16:00. במהלך פסח גם ביום שישי בין 10:00 – 16:00.

מחיר: 38 ₪ לילד מגיל 3 או למבוגר.

משך הפעילות המומלצת כשעה עד שעה וחצי.

*לפרטים נוספים מומלץ להתעדכן באתר